אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
האינטימיות שבאהבה וההקשר הקבלי

האינטימיות שבאהבה וההקשר הקבלי

בת שבע דור מאת: בת שבע דור מייעצת הוליסטית, מתקשרת, נומרולוגית, פותחת בקלפים ופותרת חלומות לשיחה אישית 072-3401003 שלוחה 25

 

 


אינטימיות היא חיבור רגשי אינטנסיבי, שמעבר לסקס, יש המגדירים את המילה "אינטימיות" באקט של קיום יחסי מין, והאמת היא שרומנטיקה וסקס הם אכן חלק חשוב של אינטימיות, יחד עם זאת, הם רק חלק קטן מאוד של משמעות האינטימיות, ההגדרה בפועל של אינטימיות צריכה להיות, "יחסים חמים בין אוהבים המאופיינים ב :


אי העמדת פנים

נינוחות

הבנה עמוקה

הרפיית מגננות

אמפתיה הדדית

צורך להיות קרובים

אמון שאפשר לבטוח ולחשוף  חולשות ופגיעות

 

"תואם משורש הנשמה" .  -SOUL MATESיש המתארים קשר כזה כ  


מהי אינטימיות בדיוק? הנה לפניכם מספר עצות שהן כפיסות פאזל, אשר כאשר הן משולבות הן מהוות את המרשם לאינטימיות האמיתית ביותר שניתן להגיע אליה : 

חיבור רגשי -   כדי להתחבר רגשית, זוג צריך לדעת איך לקיים "תקשורת מקרבת"  "בהקשבה אמפאטית", לא בשיפוטיות, להביע את ה כ ל, החל מהרגשות, המטרות , החלומות, ועד שיתוף פתוח בשיחות על פחדים, חרטות, כעסים ואכזבות, תקשורת כזו צריכה לכלול לא רק ביטוי מילולי אלא גם מחוות, חיבוק, התלטפות,מגע . 

קשר רוחני -  הוא החיבור הרוחני בין השותפים לזוגיות ונחשב לקשר הקדוש שבין הגוף והנפש ומכלול הממדים של האדם, מתוך מודעות לתהליך למידה וידיעה של מי ה"אני" ומי השותף/ה, מתוך כוח החיים המקודש אשר נוצר על ידי האיחוד שלהם ומתוך רגיעה נטולת "פוזות". אם מסתירים את העצמי האמתי מתוך פחד שלא יאהבו אתכם כפי שאתם זה רק מחבל בהזדמנות שלכם לאינטימיות וליכולתכם לחוות קירבה .


הבנה עמוקה - קיימת כאשר אנחנו לא מפחדים לגלות לפרטנר לקשר האינטימי, איך אנחנו מרגישים באמת. זה בגלל שאנחנו יודעים שהם יבינו מהיכן אנחנו באים, וינקטו בעמדה של הבנה, לא של התגוננות או מתקפה .

אמון - כאשר אדם נותן למישהו את עצמו, הוא שם מבטחו באדם שלא יפגע בו. אמנם זה סיכון, אך זו גם הדרך היחידה באמת לפתוח את העצמי לאפשרות של אהבה ואינטימיות אמיתית, בהם קיימת היכולת לרפא את כל הניסיונות הכושלים של העבר .

היכרות אינטימית -  היא התאמה בין בני הזוג כמו "זוג כפפות", כמו "זוג מכנסי הג'ינס" האהובים שבארון, שהם כל כך שחוקים מרוב שימוש ומתאימים בצורה מושלמת, נראים נהדר, מרגישים נפלא, ואתם יכולים למצוא אותם בעיניים עצומות בחדר מלא "ג'ינסים של אחרים" .... 

פגיעות - באינטימיות נותנים לשותף מושב בשורה הראשונה לצפות בסיפור של חיינו. פתיחות הדדית, בשיתוף בסודות האינטימיים השמורים ביותר, והתחייבות הדדית, לשמור על הסודות  כפי שבני הזוג עצמם שומרים את סודותיהם האישיים .

אמפתיה הדדית - זו היכולת של זוגות להכיר אחד את השני כל כך טוב, עד שהם כמעט חשים אחד את השני והרגשתו. שותף יכול ללכת לחדר, ומבלי אפילו לומר מילה, השני ידע מה לא בסדר ויבין את הרגשתו .


להיות קרובים - זוג הצריך להיות ביחד כל הזמן עלול להיתפס כאילו הוא מאופיין בבעיית אמון. אך זה לא שהם פוחדים להיות בנפרד מתוך הפחד לאבד אחד את השני, אלא מתוך רצון לשתף את החיים שלהם יחד ככל האפשר .

בפעם הבאה שתקיימו דיון על אינטימיות, אל תשכחו כי האינטימיות מגיעה לרבדים הרבה יותר עמוקים מיחסי מין. חבל שזוגות רבים אינם מבינים שהאינטימיות האמיתית היא תהליך המתפתח לאט, שזור על ידי רוחניות נפשית, חברתית, רגשית, פיזית. המביאה הנאה הרבה מעבר לרגעים של תשוקה חולפת בין הסדינים. התנהלות בזוגיות מתוך ראיית אינטימיות כזאת ומתוך השראה לאורה ומיקוד חיובי במטרה יביא לתוצאה הרת אושר בזוגיות, משפחה ויאיר גם אל הסובב אותם ואל היקום .


ההקשר הקבלי


 על-פי הזוהר בעל ואישה הם בעצם נשמה אחת שחצאיה התלבשו כשני גופים, וכל אחד משני גופים אלה מאכלס רק מחצית של נשמה אחת. רק כאשר "מתחברין שני החצאים כאחד" - האיש והאישה - מהווים נשמה אחת מושלמת.  רק בבוא הזמן המתאים ימצאו האיש והאישה זה את זו ויתחתנו, ושני חצאי-הנשמה יתחברו ויתאחדו. כדברי הזוהר: "נעשים .. אחד".


מהאיחוד הרוחני בני הזוג שואבים כוח לקיים חיי שלום בית אמיתי ומושלם בכל העומק והפנימיות הנשמה. זהו אפוא השגב הרוחני והקדוש שבנישואין וזוגיות  - איחוד הנשמה ובכך איחוד עם האלוהי.

הואיל וכל אחד מביא אתו אל הקשר את הבעיות האישיות, טוב להיעזר בהדרכה רוחנית

כדי להתגבר על המהמורות ולהגיע לאינטימיות ולאושר המיוחלים .

 

מאמרים נוספים :

רווקות
בדיקת שמות להתאמה זוגית
מיהו בן זוגי?

בקיץ הזה תלבשי לבן
מד אהבה אסטרולוגי

 

 

 


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי