אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
חנוכה- מסרים באותיות
צילום: FreeDigitalPhotos.net

חנוכה- מסרים באותיות

גילה בויום מאת: גילה בויום אסטרולוגית, נומרולוגית ומתקשרת בכירה, מומחית לטארוט ומטוטלת. לשיחה אישית 072-3401003 שלוחה 34

 


חנוכה- מסרים באותיות

 

על הנסים - הכוח הרוחני המיוחד של חג החנוכה

מסרים  בתקשור מאת גילה בויום

חג החנוכה הינו השלב המסכם בתהליך של בריאת העולם, בריאת האדם, יצירת הקשר בין עולם לאדם, תיקון האדם על ידי נוח ומעשה המבול וההכנה לגאולה שזה תקופתנו אנו, תוך חזרה לאחדות הנשמות, חזרה לנשמת אדם הראשון, כאשר כולנו ניצוצות ממנה.

חג החנוכה חל בכ"ה בכסלו. יום בריאת העולם נחוג בכ"ה באלול. כלומר יש לנו כאן שלושה חודשים, בהם נחוג את ראש השנה חג בריאת האדם, נשב בסוכה כאשר במילה סוכה יש גם את האותיות כ"ה, נעבור ונצא מתהליך המבול שזה חודש חשוון (המבול התחיל בי"ז בחשוון והסתיים ב-כ"ז בחשוון בשנה שאחרי), וניצור מצב של "כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן", כמילות שיר החנוכה. כלומר, חנוכה הוא הסיום של התהליך של בריאת העולם והאדם, גאולתם וחזרה למצב של אחדות הנשמות, הכוח של העם היהודי.


כל זאת נגזר מתוך המילה חנוכה, כאשר כל אות מייצגת שלב מסוים בתהליך זה, מה שמתבאר מצירופי המילים אותם ניתן לגזור מהמילה חנוכה.

 

אז יש לנו את המילה ח. נ. ו. כ. ה

 

וכל אות יש לה משמעות, והיא מתבהרת על ידי האותיות האחרות.

 

היא גם נותנת לנו את התהליך אשר עלינו לעבור, על מנת להיגאל על ידי האור.


שלב ראשון האות ח'

 חנוכה = והכן-ח'


האות ח' היא אות נעלה, היא מחוברת למעלה ומפורדת למטה, ולכן, הכן-ח' זה להכין עצמך לקראת ח' ימי החנוכה, ולהכין עצמנו לקראת העלייה הרוחנית של חג החנוכה.

האות ח' היא מזל סרטן, היא חודש תמוז, החודש בו נשברו הלוחות ונעשה מעשה העגל, והעם איבד את אמונתו, כלומר חל נתק בין המימד הרוחני למימד הפיזי כמבנה האות ח', והנה אנו מכינים עצמנו לקראת העלייה הרוחנית, חזרה "לנס" של הקשר עם הקב"ה שהיה במעמד הר סיני, קשר שנותר כעת רק כחלום רחוק,כאשר חלום = מול-ח.


שלב שני האות נ'

חנוכה = וחכה נ'

באנו מהחושך של האות נ', כלומר של החודש הקודם שהוא מזל עקרב. של העומק של התהום רבה, והנה אנו מחכים כבר להגיע לחג חנוכה חג הנסים, מחכים לגאולתנו. מעניין ששתי האותיות הראשונות של המילה חנוכה אכן נותנות את המילה חן והמילה נח.

כלומר, החודש הקודם לכסלו הוא חודש קשה ביותר, הוא מזל עקרב, הוא מסומל על ידי האות נ', וחודש כסלו הוא חודש מואר ביותר, והוא מסומל על ידי האות ס' וביחד יש לנו את המילה נס.

שלב שלישי האות ו'

 

האות ו' היא כבר אות אשר נותנת ממשות. היא כמו לבנות את החנוכייה, וזה השלב של האדם המתוקן הנגאל כפי שנאמר בהקדמה.

לכן יש לנו חנוכה = כה חן ו'

כלומר, הגענו לחודש כסלו, שבו כבר עברנו מתהומות האות נ' לנס של האות ס', חזרנו לאחדות של האות ח', שביחד זה חן, ואז הגענו לראש חודש כסלו, אבל אז יש לנו עוד כ"ה ימים עד לחנוכה, שם נדליק את החנוכייה בעלת 8 הקנים, וזה יביא לשלמות, משום שהנה חנוכה נחוג בכ"ה בכסלו, ויש חן מיוחד ליום זה, כי הרי בכ"ה באלול חגגנו את יום בריאת העולם, בראש השנה חגגנו את בריאת האדם, בסוכות ישבנו בסוכה, שם נוצר הקשר בין האדם והעולם שנברא עבורו, בין אור פנימי לאור מקיף.

בחודש חשוון החודש הקודם יצא נח מהתיבה לאחר 365 יום, וכעת בחודש כסלו, יש לנו כבר את התיקון של נח + התיקון כבר של העולם המסומל על ידי כ"ה, כלומר יש לנו כבר בריאה מחודשת ומתוקנת, ולכבוד זה יש לנו את החנוכייה.


שלב רביעי – האות כ'

 

חנוכה = נחוה-כ'

והנה יש את התהפוכה. יש את האות כ' שהיא חצי מעגל, והנה חסר המעגל השלם. אבל אז כדי להיות מעגל שלם האדם האנושי צריך להפוך להיות האדם האלוהי, וזה יקרה רק כאשר נאחד כוחות יחד, ונקבל את האדם השלם שהוא כולנו יחד. משום כך את האות ו' נחווה ברבים, וזה מה שנאמר:

"כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן",  וזה הכוח של האחדות של הביחד. כוח זה הוא הכוח של חג החנוכה, של הכרה קוסמית משותפת, כי כ"ה = 17 + 8 = המילה טוב או המילה יהודי + 8 ימי חנוכה.

כאן זה כבר כמו לשים את הנרות בחנוכייה. ואז אנו עוברים לשלב הבא המסכם.


שלב חמישי – האות ה'


חנוכה = נוכח ה'

הנה הדלקנו את הנרות, ואז יש לנו את הלהבה, שזה האש האלוהית אשר בוערת בנו, ולכן זה גם הנוכחות של השם. כעת הוא נוכח בכל אחד מאיתנו ובכולנו יחדיו.

כפי שנראה להלן, בדיוק בכ"ה בכסלו נשלם מעשה המשכן, והוא נחנך בראש חודש ניסן שהוא בסימן האות ה'!


אז זה מה שניתן לקבל מהמילה חנוכה, וגם יש את המילים הבאות:

 

כה-נוח

וכה-חן

כוח-הן


הקשר בין חנוכה וחודש כסלו לבתי המקדש

 

לאחר שבע שנות עבודה הקימו את בית המקדש הראשון בירח-בול הוא חודש חשוון. בגמר העבודה ננעל המקדש ולא נחנך אלא בחודש תשרי. כלומר, כמעט שנה!

 

לעומת זאת המשכן נשלם בכ"ה בכסלו והוא נחנך רק שלושה חודשים לאחר מכן בראש חודש ניסן!

 

המקדש הראשון הוא כנגד אברהם אבינו.

המקדש השני הוא כנגד יצחק אשר נולד בכסלו, ובאמת בימי בית שני נחנך המקדש בכסלו, וגם נקדש מחדש בחג החנוכה, בכ"ה בכסלו!

המקדש השלישי יהיה יחנך בחשוון והוא יהיה כנגד יעקב.

 

 

אברהם הוא ספירת חסד!

יצחק הוא ספירת גבורה!

יעקב הוא ספירת תפארת!

 

כלומר יצחק הוא מידת הדין, בה עלינו למצוא מחדש את האמונה בתוכנו, כדי להתחבר אל המוחלט המסומל על ידי האות ח'.

זה יכול לקרות בחודש כסלו, אשר התכונה המיוחסת לו היא כוח החלימה, לחלום את המציאות, כאשר חלום כאמור הינו, מול-ח', כלומר "לחלום על הארץ המבוטחת".

והנה זה בהחלט מידת הדין, שזה יצחק, כאשר אז "הפרס" הינו, יצחק= יקץ ח'!!!

זה קורה בכ"ה בכסלו, בחג החנוכה על הנס אשר בו, שהוא 8 ימים, כנגד האות ח'.

 

בשבת שחלה בחנוכה כמעט תמיד, קוראים את פרשת מקץ, אשר מספרת על יוסף בבית העשורים, אשר פותח לפרעה את חלומותיו, ובכך הוא נעשה נסיך מצרים, כאשר יעקב ובניו יורדים מצריימה בשל הרעב בארץ כנען, שם יוסף מאשים את אחיו בנימין בגניבה.

 

כלומר, בפרשה זו מדובר על כוח החלום ופתרונו, הכוח של חודש כסלו!


חג מלא אור ואהבה


כנסו לאתר לשיחה אישית עם גילה בויום , אסטרולוגית, נומרולוגית ומתקשרת בכירה ,ועם מומחים רבים נוספים בתחומי הורוסקופ  שבועי,  ASKme - נבחרת מומחי המיסטיקה של ישראל מייעצים ונותנים תשובות בכל תחומי המיסטיקה

בטלפון : 072-3401003 שלוחה 34

 

 

 


 


 
הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי