אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
חשמל זורם בכפות ידיך. על קריאה בכף היד
צילום: Shutterstock

חשמל זורם בכפות ידיך. על קריאה בכף היד

 

קריאה בכף יד, או בשמה המקצועי כירולוגיה, היא שיטה ותיקה המשמשת לגילוי פרטים על אדם, אופיו, מאפייניו ואף עתידו. השיטה מתבססת, כשמה, על התבוננות בכף היד ופענוח הקווים החוצים אותה לאורכה ולרוחבה, כאשר לכל קו יש משמעות ופרשנויות המשרטטים יחד קווים, תרתי משמע, לדמותו של אדם.


מה קוראים היום?

קריאה בכף יד היא שייכת לענפים הפסבדו מדעיים מאחר ואין ראייה מדעית התומכת באבחנות קריאה זו. השיטה מתבצעת באמצעות חלוקת כף היד לאזורים וניתוחם. לקריאה בכף יד היסטוריה מפוארת ומרשימה: כבר בתרבויות עתיקות, הודיות, סיניות ועוד מתקופת מסופוטומיה היתה קריאה בכף יד מוכרת והועברה על ידי הקוראים בדור לדור.


לפי הכירולוגיה, כף היד מכילה את כל המאפיינים של האדם. מבנה כף היד, אורכה, עובי האצבעות וגמישותן, הקווים בתוך כף היד וכדומה - בכל אלו יש פרטים המלמדים על אישיותו של האדם, נקודות חשובות מעברו, ונתיבי גורל שלו. שיטת הקריאה בכף היד נעשית באמצעות בחינה של כף היד הדומיננטית, כלומר ביד בה אנו כותבים. אסכולות מסוימות טוענות כי היד השנייה מייצגת את התת מודע ואת הפוטנציאל של האדם.


קווים לדמותו

לכל אצבע מאצבעות כף היד יש תכלית ומשמעות וגם שמות: האצבע מכונה אצבע יופיטר, האמה שבתאי, הקמיצה חמה, הזרת כוכב, ואילו האגודל נחלק לשני חלקים: החלק העליון הכולל את הציפורן נקרא "חוליית הרצון", ואילו החלק השני מכונה חוליית ההגיון.


הבליטה, או ה"גבעה" המצויה ליד האגודל נקראת גבעת ונוס.


לקווים אשר חורצים את כף היד יש משמעות רבה ודרכים להבין ולפרש אותם:

-          קו החיים. קו זה מתחיל מצידה הימני של יד ימין ומצידה השמאלי של יד שמאל. הקו יורד אל עבר שורש כף היד ומסמל את כל האירועים, הנתיבים ודרך החיים של האדם בעבר, בהווה ובעתיד. בניגוד לדעה הרווחת כי אורכו של הקו מעיד על תוחלת חיים, מסמן קו זה את איכות החיים של האדם.


-          קו הראש. זהו קו אופקי המתחיל בערך מהנקודה בה מתחיל קו החיים. קו זה מסמל את בריאות המחשבה, אינטליגנציה ואף יכולות שכליות.


-         קו הלב. גם קו זה הוא אופקי ומתחיל מתחת לקמיצה. הוא מסתיים בצד שמאל של יד ימין ובצד ימין של יד שמאל. קו זה מראה את הבריאות הפיסית ואת הרגשות.


-        קו הבריאות. קו זה הינו מאונך. הוא מצוי בצידה השמאלי של יד ימין ובצידה הימני של יד שמאל. אם קו זה חלש ואינו בולט פירוש הדבר הוא כי האדם בריא.

 

קווים נוספים

בכף היד, בנוסף לקווים העיקריים ישנם גם קווים רבים הקרויים משניים:

-          מתחת לזרת- קווים קטנים ומאונכים הקרויים קווי הילדים. הם חוזים את מספר הילדים שיהיו לכם בעתיד או מספרים על מספר הילדים שיש לכם.


-          מתחת לזרת- קווים קטנים מאוזנים- קרויים קווי הנישואין.


-          שולי כף היד- קווי מסעות.


 

קריאה בכף יד היא תחום הדורש הבנה מלאה של כל קו וקו, מיקומו המדויק, עוביו וכמובן גם בהתחשב בכל הנתונים שנמנו לעיל. כף היד היא מפת חיים של ממש וניתן ללמוד ממנה הרבה ולקבל תשובות מדויקות.


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי