אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
לצאת בחוץ. על חוויות חוץ גופיות
צילום: צילום: FreeDigitalPhotos.net

לצאת בחוץ. על חוויות חוץ גופיות

חוויות חוץ גופיות הן אירועים בהם חש אדם ניתוק ממשי מגופו. במהלך ההתנתקות יש באפשרותו לצפות בעצמו, או יותר נכון בגופו הפיזי, מבחוץ. לחוויות חוץ גופיות יש היסטוריה ארוכה, והן נודעו לראשונה כבר בשנת 1943. מבחינת המדע אין בדבר הגיון, והקשר שמדענים מוצאים לתיעודים כאלו הוא פעילות מוחית מוגברת המובילה לתחושות המתוארות.

 

מטיילים במחוזות עלומים

חוויות חוץ גופניות הן התרחשות שיכולה לקרות ללא כל תכנון מוקדם ובאופן ספונטני לחלוטין. יש המקשרים חוויות חוץ גופיות לטראומות נפשיות מן העבר, לשימוש בסמים הגורמים להזיות, או לחלום עוצמתי במיוחד. מבין האנשים אשר דיווחו על חוויות חוץ גופיות, יש הטוענים כי ביכולתם לעשות זאת במודע ובמכוון, מתוך רצון בלבד. לעומתם, יש הטוענים כי הדבר נעשה ללא תכנון מקדים וללא הכנה למצב הזה. עם הזמן, וככל שגבר עניין הציבור בתופעה מיוחדת זו, אימצו חוקרים רבים את המונח "חוויה חוץ גופית".

 

עם השנים הלך והתרחב המחקר של חוויות חוץ גופיות כדי לנסות ולהבין את פשר התופעה. טכניקות רבות פותחו כדי להפוך את החוויה החוץ גופית למכוונת ולא רק לספונטנית. הדבר דומה לדמיון מודרך, בו נעזרים בריכוז עמוק, כמעט מדיטציה, על מנת לאפשר למשתמש לסייר במעמקי נפשו. גם בדמיון מודרך העידו אנשים על תחושה של התנתקות מוחלטת מהגוף וצפייה בו מהחוץ. דווקא חוויות חוץ גופיות מוצאות מקום של עניין במדע של חקר המוח, בניסיון להבין את הקשר בין היכולת לשלוט במוח עד כדי התנתקות פיזית מהגוף.

 

מה קורה בזמן החוויה

לפי סיפורים שאינם מתועדים במחקר, צילום או יומן מחקר, נטען כי לאינדיאנים היו יכולות של חוויות חוץ גופיות. הם טיילו כרצונם מחוץ לגופם ואף חוו שינויי צורה והפיכה לבעלי חיים שונים. באמונה האינדיאנית אותם בעלי חיים להם הפכו הם המדריכים הרוחניים שלהם ומתפקידם לסייע להם ולהשגיח עליהם.

 

חוויות מרתקות

חוויות חוץ גופיות הן תחום המעסיק חוקרים רבים המקדישים זמן ומשאבים לעניין. חלקם מכנים את התופעה כחלומות צלולים, כלומר מצב של חלימה בו האדם מודע למעשיו. באחד מן המחקרים התבקשו אנשים שטוענים כי ביכולתם לצאת מגופם, לתאר אובייקט שהניחו החוקרים במקום נסתר או גבוה, כמו פתק ועליו כיתוב או מספרים. הנחקרים נתבקשו לצאת מגופם ולהתבונן בכתוב שהונח במקום גבוה הדורש טיפוס אליו. למחקר היו מספר הצלחות  אולם לא מסקנה חד משמעית. לעומת זאת, מחקר בו נתבקשו המשתתפים לתאר מקום מסוים במפה, זכה להצלחה מרובה עם תיאורים מדויקים ומפורטים של האזור אליו התבקשו הנחקרים להגיע במסעותיהם החוץ גופיים.

 


חוויות חוץ גופיות הן נושא מרתק. הסברה היא כי החוויה מתרחשת בעיקר בקרב אנשים שיש להם מודעות עצמית גבוהה וחיבור עמוק ל"אני העצמי" שלהם.


רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars  בפייסבוק.


למאמרים נוספים:

ארבעה יסודות באסטרולוגיה

סוגי פריסות לקלפי טארוט

על שינוי והוספת שמות
רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי