אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
מביטים פנימה. הדרך למודעות עצמית

מביטים פנימה. הדרך למודעות עצמית

מודעות היא התבוננות פנימית. לכאורה, הדבר נשמע קל ופשוט, אך רבים לא מצליחים לעשות זאת בכוחות עצמם ולהאיר פינות נסתרות בתוכם פנימה. עבור אחרים, גם אם קיים הרצון, אין בידם את הכלים להתבונן, לחפור ולחקור פנימה. כשזה קורה, ותהליך ההתבוננות הפנימית מצליח, אנו מודעים לעצמנו, וגם לסביבתנו.

 

אדם בוחן את עצמו ביחס לעצמו ואת עצמו ביחס לסביבה, מקשיב ומתבונן, לעצמו ולסביבה ובאמת שומע ורואה. או אז הוא מודע ומגיע למקומות שלווים יותר בעצמו, יכבוש שיאים חדשים וינהל את חייו בדרך טובה יותר.

 

מסע שאינו נגמר

מודעות היא הדרך כאשר אין בסופה תחנה אחרונה או סופית. כל חיינו הם שלבים בתהליך בו אנו עוברים ובמסע בו אנו פוסעים. ככל שאנו מודעים יותר כך תהיה הדרך מאתגרת ומרתקת יותר וכל קושי או מהמורה יהוו נקודת התייחסות ולא נקודת משבר. המגמה היא לחיות את הרגע ולהתמקד בו, בלי ייסורי מצפון על מה שהתרחש בעבר ומבלי חשש ממה שעומד לקרות בעתיד.

 

כדי להגיע לרמה של מודעות עצמית ויכולת להתבונן בעצמנו וגם להבין את מה שאנו רואים, קיימות כיום סדנאות רבות, שמטרתן לתת כלים לאנשים שרוצים אבל לא יודעים כיצד להגיע לאותה מודעות עצמית. הסדנאות הן מגוונות ומציעות מספר דרכים להגיע למודעות עצמית, בין אם באמצעות דינמיקה קבוצתית ותרגילים במדיטציה ובין דרך מפגשים בין מטופל למטפל, העוברים יחד תהליך, לבדם וללא שותפים.

 

שומרים על עצמנו

תהליך של מודעות, או יותר נכון מחסור בה, קורה לנו במהלך החיים, כבר בשלב בו אנו נפרדים מתום הילדות ונתקלים במשברים ואכזבות. המקומות הלו יוצרים בנו את הצורך לשמור על עצמנו מפני התמודדויות קשות או מכאיבות. ברגע זה אנו מתחילים לבנות מגננות ולהקיף את עצמנו בחומות כה גבוהות עד כי אובדת לנו גם היכולת לראות את עצמנו בתוך כל החומות הללו.

 

סדנאות של מודעות מביאות אותנו לזהות בעצמנו את היכולת לחיות ללא המגננות והחומות ולשחרר אותן. רק משם נמצא את השקט בתוכנו ואת היכולת לראות את הדברים כפי שהם ואף לקבל אותם.


אחת הדרכים להגיע אל עצמנו ולפתוח מקומות שהיו מודחקים וקפואים היא המדיטציה. זהו המקום שאדם בונה מסלול המתחיל מבפנים ואט אט הוא מתחיל לחדור שכבה אחר שכבה פנימה.

 

 

כיום ניתן לקבל הדרכות של מדיטציה, בשילוב דמיון מודרך. בדרך זו נפתחות חסימות רבות והתהליך כולו נעשה בליווי מקצועי ומכוון. באמצעות מדיטציה ודמיון מודרך מקבל האדם את כל הכלים שיסייעו לו להבין את עצמו, לקבל את עצמו ובעיקר למצוא את השקט שוב. זהו תהליך שנבנה בשלבים ולא ביום אחד, ומביא את האדם למקומות של איזון והרמוניה ומציאת כוחות ויכולות חדשות בו, שלא האמין קודם לכן שהן אפילו קיימות בתוכו.


רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-stars בפייסבוק

 

 

למאמרים נוספים:

מסע בין כוכבים

מה משמעות 12 הבתים במפה האסטרולוגית?

בואו לפצח את עוגיית המזל!


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי