אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
עקרונות המיסטיקה הסינית והפנג שואי -חמשת האלמנטים
צילום: אורן גרינפלד

עקרונות המיסטיקה הסינית והפנג שואי -חמשת האלמנטים

שלומית שטיינברג מאת: שלומית שטיינברג מנהלת פורום אסטרולוגיה ב -STARS מומחית באסטרולוגיה ונומרולוגיה סינית, פנג שואי, קלפי טארוט סיניים (פנג שואי) לשיחה אישית 072-3401003 שלוחה 68על פי הפילוסופיה הסינית קיימים כחמישה אלמנטים אשר מרכיבים את העולם;

העץ - מייצג את הטבע, הצמחייה, העצים והפרחים.

האש - מייצגת את האור, הנרות, השמש, ובימינו גם את כלי החשמל בבית.
האדמה - מייצגת את האדמה, החול, הסלעים, הגבעות, ההרים, ובימינו כוללת אף את הריצוף בבתים ובמבנים שונים.

המתכת - מייצגת כלי עבודה; מספריים, גרזנים, מכוניות, טרקטורים וכדומה.. כמו כן, הקריסטלים שבאדמה, זהב וכסף, מייצגים אף הם את אלמנט המתכת.

המים - מייצגים את הגשם, הים, בריכות, זכוכיות ומראות.


כל אחד מהאלמנטים מייצג תכונות אופי שונות ודרכם ניתן לאפשר הצצה על תכונות האדם.


אז מי אתם לפי חמשת האלמנטים?
אלמנט העץ
- אנשי העץ הם כאלו שסוחפים בקלות, טובי לב ורגישים מאוד, מעוניינים בצמיחה ובגדילה, שואפים מאוד להצליח בחייהם בכל תחום שקיים, כאשר לעיתים שאפתנותם הינה פנימית
ונסתרת ולעיתים היא הופכת אותם לאנשים אשר דוחפים על מנת להגיע לפיסגה. קיימת בהם כריזמה רבה עד כדי כך שהם נוטים להפתיע לא מעט ברעיונות ולהפגין יצירתיות מרובה.

אלמנט האש - אלמנט האש מתייחס לאנשים טובי לב האוהבים להעניק ולתת לסובבים אותם, לעיתים ללא תמורה חזרה. לאנשי האש חשובה תשומת הלב מהסביבה, ולכן בדרך-כלל נראה כי אנשי האש מוחצנים בלבוש או בצורת הביטוי. כמו כן, אלו אנשים הנוטים לדבר מהר, לחייך ולצחוק, מן סוג של "ליצני הכיתה".

אלמנט האדמה - אנשי האדמה הם אנשים יציבים, אחראיים, נאמנים, בעלי רגליים על הקרקע, נוטים לעבוד קשה, אינם משנים בקלות את שיגרת חייהם, לעיתים קיימת בהם דאגה משינויים, בעיקר מהירים. הם אינם אוהבים לזוז הרבה ומדברים באופן שקט וברור.
 ייתכן וקיימת נטייה גדולה לאוכל ולתזונה (יכול ללכת לכיוון של עיסוק במקצועות אלו או לכיוון של בעיות מבחינה תזונתית).

אלמנט המתכת - אלמנט המתכת מתייחס לאנשים חדי מחשבה, בעל ערך מוסר גבוה, אנשי צדק ומשפט. הם החלטיים מאוד ונוטים להחליט במהירות, אך לעיתים צורת המחשבה המחשבה שלהם היא דיי שחור או לבן... ללא אמצע.
 אנשי המתכת לרוב יהיו אסתטיים מאוד, בעלי כושר ביטוי חד, ולרוב גם ביקורתיים או ציניים בכל תחום בחייהם.

אלמנט המים - אנשי המים הינם אנשים מאוד סקסיים, חברותיים מאוד, אך נוטים לפעמים להיות לבד עם עצמם, בעיקר בזמן של חוסר איזון... קיימת בהם נטייה לרוחניות וכניסה לעומק הדברים. הם אנשים מאוד חכמים, פילוסופיים... רגישים ביותר, נוטים להיכנס למצבי רוח, נוטים לרגש במילותיהם, אוהבים לכתוב, לצייר ונמשכים למוזיקה שמבטאת את עולמם בצורה מאוד מיוחדת...

 
דרך תכונות האלמנטים ומערכות היחסים שעומדות ביניהם - תמיכה, החלשה והרס, ניתן לקבל ידע נרחב על חיינו בכלל ועל כל תחום ותחום בפרט. בנוסף ניתן לקבל חיזוקים בבית ותיקונים באמצעות האלמנטים הפשוטים הללו.
לדוגמה, נניח וקיימת בעיה באיזור צפון בבית, שזהו איזור השייך לאלמנט המים, נניח באותו איזור כלי מזכוכית או אקווריום.
ניתן, כמו כן, להניח כלי מתכתי, היות והמתכת תומכת במים ומגבירה אותם...


גם במפה אסטרולוגית ניתן להבחין בזמנים טובים יותר וטובים פחות לפי תכונות האלמנטים והקומבינציות ביניהם - לדוגמה, אם למשל אני מיוצגת ע"י אלמנט המים ובן זוגי מיוצג ע"י אלמנט האש - אני יכולה להבין כי מדובר במערכת יחסים מורכבת, מאתגרת וייתכן ואף חסרת סיכוי, במידה ולא נשנה התנהגות הדדית, תקשורת, תמיכה וכן הלאה...לשיחה אישית עם שלומית שטיינברג, יועצת מוסמכת למאטפיסיקה סינית ופאנג שואי, ניתן ליצור קשר עם מרכז המומחים של ישראל המומחים בטלפון: 072-3401003 שלוחה 58.


למאמרים נוספים:
חמשת האלמנטים בפנג שואי
המזלות הסינים
המזל הסיני שלי
התאמה לפי אסטרולוגיה סינית
חמשת היסודות ברפואה הקבלית


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי