אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
פסיכו - מה?

פסיכו - מה?

פסיכותרפיה הינה טיפול בנפש האדם אשר נמצא במשברים, במצוקות נפשיות או סובל מהפרעות על ידי שימוש באמצעים שונים אשר חלקם נלקחו מן הפסיכולוגיה, אך רוב השימוש נעשה באמצעות הקשר המילולי בין המטופל לבין המטפל שלו.
כלל מטפלים אלה הינם בעלי רישיון לעסוק כחוק בפסיכותרפיה ולרוב הינם בעלי רקע כעובדים סוציאליים, פסיכולוגים או פסיכיאטרים אשר מורשים לעסוק גם בתור פסיכותרפיסטים על ידי התמחות שעברו או על ידי הכשרה ספציפית.

פסיכותרפיה - שילוב בין מזרח למערב
איזון של הנפש ושל הגוף עוסק בקשרים שבין האדם לבין עצמו וכן הקשרים שבין האדם לבין הסביבה בה הוא חי. בעולם כפי שאנו חיים בו כיום ישנם גורמים למתחים רבים, כאשר מתחים אלה יוצרים אצל אנשים רבים משקעים אשר מתאספים להם ויוצרים פגיעה במערכות הפיזיות השונות בגוף האדם.
אם נבחן את האספקט הנפשי של האדם, נראה כי הדבר יותר תובנות שאינן נכונות לגבי הקשר שלנו עם עצמינו ועם הסביבה שלנו. כאשר אדם מדחיק הוא יוצר מתח בשירי הגוף ובכך יוצר גם חסימות בכלי הדם, שלאחר זמן מה מופיעים גם כאבים ומחלות מבחינה מנטאלית, רגשית  ואנרגטית. רק לאחר שהאדם מאתר את מקור הוא יגלה כי הוא זה שיוצר את המחלה, וקיימת היכולת העצמית לרפא את המחלה על ידי טיפול בהדחקה והתמודדות מודעת עמה.
ישנם לימודי פסיכותרפיה אשר מבצעים שילוב זה בין מזרח למערב ומשתמשים במודל לימודי אשר כולל אינטגרציה בין תפישות תיאורטיות של מזרח ומערב יחד עם סדנאות והקישור של אלה לעבודה הטיפולית עם האדם שפונה לטיפול. לפיכך גם ההתמחויות מותאמות אל מודלים כאלה ודומים להם ומסלולי לימוד במסגרות לימודיות שונות מציעים גם התמחויות רלבנטיות כמו פסיכותרפיה הוליסטית.

למי מתאים מסלול ללימודים זה?
מדובר בתוכנית לימוד ארוכת טווח אשר נמשכת חמש שנים ומיועדת עבור סטודנטים אשר מזדהים עם עיקרי השיטה ועם המטרות שלה.
תוכנית לימוד בפסיכותרפיה הוליסטית מעניקה לכל סטודנט את ההכשרה הנדרשת לשם טיפול באדם בעזרת מגוון של כלים וטכניקות יחד עם כל האחריות והרגישות אשר השימוש בכלים אלה מחייב. לתוכניות אלה יכולים להגיע אנשים מתחומים שונים של בריאות הנפש כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק ומורים מן החינוך המיוחד, אשר ימצאו כי חלקיה השונים של התוכנית מעלים עניין רב בשל היותם ייחודיים ומקנים רבדים חדשים של עומק ויעשירו את האפקטיביות של הכלים הטיפוליים אשר כבר רכשו במסגרת לימודיהם הקודמים.

מטרות הלימוד של פסיכותרפיה הוליסטית
הלימוד של פסיכותרפיה הוליסטית מעמיק את הידע בדבר הקשר בין מערכת הרגשות המודחקים אשר גורמים לחסימות של האנרגיה.
חסימות אנרגטיות אלה באות לידי ביטוי במתח, בתחושה של כאב, בהתפתחות של מחלות, בפחדים, במצב של חרדה, בדיכאון ובהרגשה כללית שלילית אשר משפיעה על האדם. פסיכותרפיה הוליסטית מלמדת את המטפל כיצד ללמוד לאבחן ולטפל באדם על ידי שימוש בטכניקות שונות, בהתבוננות, בשיחה, בייעוץ, בהכוונה, בנשימה, בביצוע של מדיטציה, בדמיון מודרך ועוד כלים נוספים אשר מסייעים לתהליך הטיפול מסוג זה.

 

הצטרפו גם אתם לפייסבוק של stars 

 

מעוניינים להתייעץ עם מתקשרת ופסיכותרפית מקצועית מוסמכת ? פנו עוד היום לרון תמיר - פסיכותרפית הוליסטית מתקשרת, נומרולוגית וקוראת בטארוט .

 

072-3401003  שלוחה 21 , ללא צורך בכרטיס אשראי


רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי