אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
רק בגלל הרוח

רק בגלל הרוח

 

כמה שמות יש לתחומים שאינם מוגדרים מדעית ויחד עם זאת הם לעתים כה מדוייקים? רוחניות, מאגיה, מיסטיקה, תקשור, פירוש חלומות, החוש השישי, גלגולים. גם תורת הקבלה נתפסת כתורת הנסתר, כמוה הנומרולוגיה ועוד. אכן, תורת הנסתר היא חלק מעולם רוחני, הנשגב וזה שמעבר למדע, לתפיסה ההגיונית, ועם חיבור גבוה מאד לאני העצמי, לתת המודע ולדברים שהם...נכון, נסתרים מעינינו.

 

אז מהי תורת הנסתר?

תורת הנסתר היא עולם ומלואו של רוחניות. היא נקראת כך מאחר והיא נוגעת בענייני הנפש, הרוח, והבלתי גשמי. תורת הנסתר כוללת את כל מה שעוסק בתחומים מיסטיים שמטרתם לגלות אמת נסתרת וחבויה, שלא ניתן לראותה באמצעים הרגילים והגלויים. יהיו שיקראו לכך מציאות שהיא על טבעית, מעבר לתפיסות של החושים שלנו, ואכן, לעתים מכנים אותה גם חוש השישי. תורת הנסתר לא נמדדת על ידי כלים שהם מדעיים או רציונליים ואינה מסתמכת על מחקר, תצפיות וניסויים כפי שקורה במחקרים מדעיים. חלק מעולם של רוחניות ושל תורת הנסתר נשען או שיש לו זיקה לדת אולם היא אינה משויכת לדת מסוימת והיא אוניברסלית. היוצא מן הכלל הוא תורת הקבלה שכן נשענת על הדת היהודית ועל חקר הפילוסופיה והמיסטיקה סביבה, כולל חקר אותיות האלף בית שלכל אחת משמעות חבויה ונסתרת.

 

כל הרוחניות הזו

תורת הנסתר מעולמה של המיסטיקה היהודית מוכרת לרובינו בשמה תורת הקבלה. בעבר היתה תורה זו שמורה למתי מעט מהחשש פן ייעשה בה שימוש לרעה. כיום תורה זו מופצת ברחבי העולם והיא מתייחסת לעולם שבינינו הארציים לזה שמעבר, כאשר הפרשנויות חוזות מצבים עתידיים, מבארת קיימים ומסייעת להגיע לתובנות עמוקות של האדם בפני עצמו וביחס לסביבתו.

תורת הנסתר כאמור היא כל מה שעוסק בתחומים שאינם ניתנים להבנה, לראייה ולמגע. תקשור הוא פן נוסף של עולם מלא של רוחניות והנסתר. הוא עוסק בחיבור של המתקשר עם ישויות המכונות מדריכים רוחניים, כאשר המתקשר משמש מתווך בינם לבין האדם המבקש לקבל מענה לשאלות קיומיות, של הבנות, של קשיים וכדומה.

 

רוחניות - למה זה טוב?

דווקא בעולם בו אנו חיים, זה המלא בגשמי, בחומר ובמרדף אחריו, מבקשים רבים לחזור לטבעי, לשורשי ולקלף את הקליפות הגשמיות מעליהם כדי לדון עם שאלות קיומיות בנוגע אליהם ולסביבתם. תורת הנסתר מאפשרת נגיעה ברבדים האלו, וסיוע לרבים לקבל מענה לתהיות ולשאלות שהן מעבר לסוגיות של היום יום. רבים מחפשים להבין מהו מקומם בעולם ומדוע הם נמצאים בו, מי הם באמת ומה עליהם לעשות כדי למצוא שלוות נפש והכרה בערך עצמם. תחומים אלו נקראים רוחניות ומאחר והתשובות אינן מדעיות או יש להן נוסחאות ברורות שיבארו את השאלות הללו, החיפושים מתמקדים בעולמות שהם מעבר.

 

 


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי