אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
אבנים וקריסטלים

אבנים וקריסטלים


אופל מים:
זהו אופל חסר צבע בעל גוונים עדינים בשלל צבעים. מפיגה מתחים גופניים. מסייעת בטיפול בבעיות לידה.

אופל לבן:
מחזקת את בהירות המחשבה. מגבירה סמכותיות ויעילות. מסייעת בהצלחה בעסקים.


אופל כחול:
מחזקת את התקשורת. מאפשרת שימוש ביצירתיות בתקשורת עם הזולת. מסייעת בתהליך ספיגת ברזל בגוף. מסייעת בטיפול במטבוליזם.


אופל ירוק:
אבן מרגיעה. מסייעת בהבנת חלומות. מחזקת את המערכת החיסונית. מסייעת בטפול בשפעת וחום.


אופל ורוד:
מסייעת במעבר למצב מדיטציה. מחזקת את האהבה, ומתאימה במיוחד לאנשים אלימים. מסייעת בטיפול בבעיות עור.


אופל אדום:
מחזקת אסרטיביות ומתאימה לאנשים הנוטים לביטול עצמי. מסייעת בטיפול בבעיות קיבה.

אופל אורגון:
מסייעת לעונד אותה, להבין את הסיבות להימצאותו בגלגול הנוכחי ומסייעת בהבנת מטרת החיים.
מסייעת לראות את כל האפשרויות להגשמה עצמית. מרפאת ומשחררת טראומות רגשיות מהעבר ומרפאת כללית את הגוף הרגשי. מגבירה רגשות חיוביים. מחזקת את הדמיון. מחזקת את עצמות הגוף.
 
                 
אמאטיסט - Amathyst
אמטיסט הינה אבן קוורץ וצבעה נע בין סגול בהיר, כמעט שקופה הנקראת גם כאבן "אחלמה" אחת מאבני החושן . זו היא אבן עם יופי מיוחד וגם עם אופי מיוחד.
אמטיסט ידועה בעולם ההילינג כאבן הרוגע, שלווה וריפוי. היא מועילה מאוד במדיטציה, כי היא מגבירה את רמת הריכוז של האדם האוחז בה.  האמטיסט משוייכת לצ'אקרה של העין השלישית (במצח) וכשאוחזים בה בעת מדיטציה. היא מגבירה את היכולת להגיע לרמות גבוהות יותר של הארה ורוגע. היא מגבירה את גלי האלפא - גלי המדיטציה והטרנס.

 

האמטיסט מסייעת ומדריכה את הנשמה בין הרבדים, והעולמות השונים. אפשר לומר שהיא מאפשרת לאדם להגיע למצב שבו הוא יכול לנוע בין מימדים.

 

בהילינג, אמטיסט מאוד שימושית להרגעה והורדת מתחים. ניתן להשתמש באבן זו כדי להרגיע אדם בטראומה, ולחץ. היא מקלה על כאבי ראש ועוזרת רבות לבעיות שינה. לילדים היא מועילה בהרגעת חלומות בלהות כששמים אותה מתחת לכרית.

אמטיסט הינה אבן בעלת יכולת ריפוי חזקה מאוד וניתן להעזר בה בכל טיפול הילינג ובכל חלקי הגוף – כאשר היא מרגיעה ומגבירה את זרימת ההילה ומסיעת לפעילותיהן של הצ'אקרות. אמטיסט הינה אבן המעניקה רוגע ושלווה – ומחזקת לעונד בה הרבה תכונות חיוביות.

סיטרין - Citrine
סיטרין הינה אבן זהובה עד כתום המשתייחת למשפחת הקוורץ. שמה באה מצרפתית – Citron – לימון – המשתייך לצבע הצהוב העז.

 

בתחום הריפוי ההוליסטי – הילרים משתמשים בה בכדי לחזק את הדימוי העצמי ואת האגו הפנימי. היא ידועה כאבן אשר פותחת את הערוצים אל תוך הנפש והנשמה. היא מביאה ידע לאגו, לנשמה, וכן יכולה לסייע לאדם להיות יותר מאוזן ומקורקע בחייו.

 

סיטרין גם ידועה כאבן הסוחרים – כי היא מביאה את אנרגיית השפע לסוחר. ישנם הרבה חנויות היום אשר שמים גביש אבן כזו על הקופה. ניתן גם לשים אבן זו בתיק או בארנק לאותה מטרה. בהיסטוריה הסיטרין משוייכת לשבט נפתלי. לא ניתן למצוא את הסיטרין בקלות. רוב הסיטרין אשר אנו יכולים למצוא בחנויות באה מברזיל אשר מייצרת  כ- 400 קג' בשנה, אבל ניתן גם למצוא אותה בצרפת, מדגסקר ורוסיה.

קארנליאן – Carnelian

ממשפחת הקלצדונית הקארנליאן הינה בצבע אדום, כתום כהה ועד חום. אחד מאבני החושן, המגינה נגד העין הרעה. מימי קדם אבן זו הייתה בשימוש ע"י עדות רבות – רובן מהמזרח התיכון, מובנית בתוך סמלים וצורות שונות בכדי לתת הגנה לעונד ואוחז בה. אבן זן הייתה אחת מאבני החושן אשר
הגנה על אהרון הכהן מפני קרינת ארון הקודש.

 

תכונותיה של הקארנליאן הן חיזוק הביטחון העצמי ומחזקת את הדימוי העצמי של האדם האוחז בה. הסיבה לכך היא שהקארנליאן מחזקת את צ'אקרת מקלעת השמש, וכן את דרכי העיכול.

 

אבן זו מחזקת ומשפרת את מערכת העיכול ויעילה מאוד עם בעיות של גזים ושילשולים. בנוסף לכך  היא מנקה ומטהרת את איברי הפריון, מסייעת בהסדרת המחזור החודשי וגם מחזקת את האנרגיות המיניות. מקור הקארנליאן הינו כמעט בכל מקום בעולם – זו היא אבן מאוד נפוצה, למרות זאת המקורות היודועים יותר למציאתה הינם הודו, ברזיל, אורוגואי ויפן.

 
כלצית - Calcite

אבן בעלת עוצמה גדולה מאוד. הכלצית הינה אבן הבאה במגוון רב של צבעים ובינהם: ירוק, כחול, דבש, כתום, אדום ושקוף. הכלצית הינה אבן המשחררת פולסים חשמליים תחת לחץ ומהווה מגבר אנרגטי, לכן ניתן להשתמש בה לריפוי הגוף הפיזי. לפי הצבע של האבן ניתן לשייך ולהשתמש בה להניע צ'אקרות בגוף. בנוסף, בזמן מדיטציה, הכלצית עוזרת לאדם לפתוח את הזכרונות שלו בתת מודע ומגלגולים קודמים.

 

זו היא אבן בעלת עוצמת חיים, מאוד חיובית ונותנת אנרגיה. מומלצת מאוד לאנשים המרגישים עייפים ולא מרוצים מחייהם, יש ביכולתה להשפיע על העונד אותה, לראות את "חצי הכוס המלאה" ולפתוח את שערי האופטימיות. כמו כל אבן אחרת הכלצית באה בצורה מלוטשת ובצורה טבעית. לגודל האבן תפקיד יותר חשוב מאשר הצורה בה היא מופיעה. ככל שהאבן גדולה יותר, תפיקו יותר אנרגיות ממנה ויותר תוצאות.

 

אבן הכלצית מומלצת מאוד בעת מדיטציית צ'אקרות בה מתרכזים על כל אחת ואחת מן הצ'אקרות ופותחים אותן לפי סדר.

אומנם, יש להיזהר בשימוש יתר באבן זו – כי היא יכולה לגרום ל- "טעינת- יתר" של אנרגיה חשמלית ואז האדם נעשה חסר סבלנות וחסר מנוחה. קשה לו לישון ולהירגע, לכן לא מומלץ לעשות מדיטציית צ'אקרות יותר מפעם בשבוע. הכלצית לא מומלצת לשימוש יום יומי – אף כי ניתן לשים אותה בחדר.  
   
קריסטל קוורץ - Quartz Cristal  
גביש קוורץ שקוף הינו גביש המגביר את שדה האנרגטי של האדם האוחז בו. ניתן להגיד שהוא פועל כמו זכוכית מגדלת להילה – לשדות אלקטרומגנטיים.
הקוורץ הינו הכלי העיקרי לאנשים העוסקים בהילינג – ונותן למטופל אפשרות להרגיש שיפור ניכר באופן מיידי.
עם הקוורץ השקוף ניתן ואף רצוי להשתמש יחד עם אבני קריסטל אחרים בטיפול הילינג, כי הוא עוזר גם להגביר את האנרגיות שלהם ולכן משפר את תנאי האנרגיות הזורמות.


המיתוס והשימוש בגביש קוורץ שקוף חוזר אחורה אלפי שנים וניתן למצוא סיפורים על אבן זו בהרבה תרבויות מגוונות.  תרבויות רבות מקנות לקוורץ השקוף תכונות עליונות, ואף אלוהי (Godlike).
 
למשל כדור הבדולח עשוי מקוורץ שקוף – טבעי הוא אכן נדיר ביותר ויחודי. צורתו העגולה של הכדור
מרכזת את יכולת הקוורץ לרכז את צ'אקרת הכתר אשר פותח את שערי הידע האוניברסלי – מימד אוניברסלי, הנקרא ספריית האקשה ( Akasha Records). לכן מגדי העתידות משתמשים בכדור בדולח – כי זה הוא אחד הכלים הכי יעילים אשר מאפשר לאדם גישה ל"ספריית האקשה" – המידע האוניברסלי.

   

סמוקי קוורץ - Smokey Quartz
אבן הסמוקי (מאושן) קוורץ – אכן נראה כאילו יש בה עשן אפור עד חום כהה. זו היא אבן בעלת עוצמה גדולה. אבן מצויינת להילינג, כי היא מזרימה ומגבירה את זרימת האנרגיה בצ'אקרת מקלעת השמש Solar Plexus.

מומלץ להשתמש באבן זו כאשר עושים מדיטציה – יש להחזיק אותה ביד ימין. היא מקשרת בין הרובד האסטרלי לפיזי ובדרך זו מבהירה את המחשבות ומדריכה ומחזקת את האדם. הסמוקי קוורץ משתייכת גם לידיים ורגליים ומקלה על הפרעות באיזורים אלו.

זוהי אבן הנותנת חיזוק נפשי וביטחון, מגנה על האדם בצורה שהיא מחזקת את הילתו ונותן לו מגן.

הסמוקי קוורץ מעוררת אתגר – כאשר היא פועלת היא מבהירה את קו המחשבה, ומחדדת את האינטואיציה. ניתן למצוא אבן זו בסקוטלנד – והיא אבן הלאומית של סקוטלנד.
 
אונקיס: (ברזיל/רוסיה)
טובה נגד פחדים ומצבי רוח שלילים. מגבירה שליטה עצמית. מגבירה את החוסן הפיזי של האדם. מאזנת את אנרגיות הגוף.
 
קוורץ קריסטל: (אמריקה/ אפריקה)
דוחה ומנטרלת אנרגיות שליליות (העין הרע). מסייעת בבחירת כיוון בחיים. אבן ריפוי כללית. מעניקה נקודת מבט צלולה על הדברים.
 
גרנט: (הודו/דרום אמריקה/רוסיה)

נחשבת לאבן שמושכת הצלחה ושפע. מעוררת מוטיבציה, אומץ ומרץ. מנטרלת פחדים, ביישנות ומצבי רוח שליליים.
 
אגט: (דרום אמריקה)
מחזקת את מערכות הגנה של הגוף ואת הביטחון העצמי. מעניקה יותר כוח ואומץ. אבן מקרקעת. מחזקת את הקשר של האדם לשורשיו, אבן נגד "עין הרע".
 
אמרלד: (אפריקה/אמריקה)
מחזקת את הזיכרון, מרגיעה ומקלה ברגעי מתח וכעס. עוזרת לאדם למשוך אהבה ומחזקת את היכולת לקבל ולהעניק אהבה. מסייעת "לשבור את החומה"
 סביב הלב. אבן ריפוי חזקה .טובה למצבים בהם האדם שואל את עצמו מה עליו לעשות בחייו או באיזה דרך עליו לבחור .

בריל: (דרום אמריקה)
אבן המגנה על העונד אותה. מקלה על לחץ, ומחזקת את המשמעת העצמית. 
 
לשיחה אישית עם לאה שירה גד, מיסטיקנית המתמחה בנומרולוגיה קבלית, תקשור, תורת השמות והילרית, ניתן ליצור קשר עם מרכז המומחים של ישראל בטלפון:
072-3401003 שלוחה 51  .


למאמרים נוספים:
הקריסטל שלי
קריסטלים ותכונותיהם
מחשבון אהבה נומרולוגי
תאריך לידה ואינטלגנציה רגשית
סוד האותיות


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי