אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
אותיות ומשמעותן בספר היצירה

אותיות ומשמעותן בספר היצירה


 

מה משמעות האותיות האלף-בית בשמכם על-פי ספר היצירה?
 
א
האות א' מושפעת מיסוד האוויר ומכוכב פלוטו. היא אות פתוחה מכל הכיוונים ולכן אינה סובלת מסגרות, ופורצת לכל כיוון עקב חוסר מסגרת. בעלת יכולת שכלית גבוהה ומכורה לשינויים ותהפוכות, בולטת ואינה נחבאת אל הכלים, יש לה אומץ כוח ושליטה, מסמלת אהבת ידע ובעלת כוח רוחני חזק.
האות בי"ת מביאה את הברכה, והאות אלף מחלקת אותה לשאר האותיות. אות זו גורמת לאיזון רוחני שאין לה גבולות ומגבלות. שם עם הרבה אותיות אלף עלול לגרום לחוסר איזון ולחוסר ביציבות נפשית.

ב
בי"ת כשמה כן היא בית. אות זו מושפעת ממזל דלי, יסוד האוויר  ומ
כוכב שבתאי. היא מצביעה על מופנמות, קור רגשי ומודעות למגבלות, ולכן נותנת כוח ושאפתנות חומרית. האות מאפיינת רצינות ורציונאליות, אהבת החומר עקב פחד ממחסור, מסתדרת היטב עם מסגרות וביתית. ראיית העולם בצורה רציונאלית וחדשנית, חיים ארוכים ובריאות טובה, יכולת עיסוק בחינוך, צניעות ומשמעת עצמית, תבונה בהשקעות חומריות וסובלנות רבה בכל הקשור ליחסים בין הבריות. סגולתה של האות תביא את הברכה לאדם שיהיה בנתינה ואהבה, ולא יחשוב רק על רצונו העצמי.


ג
האות גימל מושפעת באופן עקיף ממזל דגים, יסוד המים וכוכב צדק. גימל היא מלשון גומל חסדים ונתינה ללא גבולות. "ואהבת רעך כמוך" הוא סוד ההצלחה שלה. היא מצביעה על אהבת מרחבים וחוסר מסגרות ומגבלות, מחשבה פילוסופית וראיית עולם רחבה. האות גימל מרמזת על נסיעות ותנועה, חוסר אחריות מחד גיסא ואהבת צדק מאידך גיסא, בזבזנות ואהבת חיי נוחות.

יכולת ארגונית טובה אך תמימות ילדותית. האות גימל יכולה לגמול לאדם הנמצא בחוסר, אם ילמד לשלוט על יצריו ופריצת המסגרות שבו, האות גימל תגמול לו בחסד.


ד 
האות ד' מושפעת באופן עקיף ממזל טלה, יסוד האש וכוכב מאדים (מרס). דל"ת מלשון דלת, מרמזת לדלת לאור, וכן מרמזת לדלות פיזית או נפשית, כי אדם שהגיע לדלות יודע להעריך את שהיה לו, כאדם שישב בחושך לדלת האור שנפתחה ומבין את מה שלא הבין כשלא היה בחוסר. האות דלת לא חייבת ללמד זאת בדרך הקשה - אם נבין את האמרה "איזהו עשיר האדם השמח בחלקו" ייפסקו החוסר או הדלות, ונעלה בדרגה הרוחנית שתביא אותנו לדלת מוארת. הכל תלוי בראיית עולם נכונה. האות דלת מלמדת לראות את מה שיש מתחת לכיסוי.
 

ה
אות ה' מושפעת
ממזל טלה, יסוד האש וכוכב מאדים (מרס). היא מצביעה על אגו חזק, אהבת שינויים, יצרים חזקים, כושר מנהיגות, יכולת שליטה, רחמנות וחום. אהבת החופש והמרחבים, אימפולסיביות במידה, ואם יש יותר מאות אחת בשם - ישנה חשיבות למיקום האותיות אשר יכולה להשפיע על שליטה ביצרים ולגרום לחוסר יציבות. 
 
ו
וו היא אות החיבור. היא מושפעת ממזל שור, מיסוד האדמה  וכוכב נוגה, ונותנת לבעליה רוגע ושלווה, אהבת החומר והבית, יצרים וחוסר יציבות נפשית. נטייה להשמנה תלויה במיקום האות בשם, אהבת האסתטיקה והניקיון, משיכה לאומנות, ליצירה ולמוזיקה. 

 
ז  
האות ז' מושפעת ממזל תאומים, מיסוד האוויר ומכוכב חמה. היא מצביעה על אינטליגנציה גבוהה, חשיבה מהירה ויכולת תפיסה טובה. היא מצביעה גם על קלילות בדיבור אשר לא תמיד יש בו אמת, מיקום האות בשם יכולה לכוון האם יש דו פרצופיות. אות זו מורה גם על ביקורתיות, תקשורת מצוינת, חוסר נאמנות, אהבת היצרים ויכולת קליטה לסיטואציות על חושיות. 
 
 
ח
האות ח' מושפעת ממזל סרטן, מיסוד המים ומהירח. היא מעניקה לבעליה רגישות, מופנמות והתכנסות פנימית, אדם שביתו הוא מבצרו, חוסר ביטחון, מצבי רוח משתנים, רגשנות יתר, עדינות, יכולת טיפול בזולת, מסירות ונאמנות, על פי רוב וכן יכולת קליטה לרגשות עמוקים. 
 

ט
האות ט' מושפעת ממזל אריה ומיסוד האש נותנת לבעליה כוח נתינה והאהבה, חמימות וטוב לב, צורך בקבלת תשומת לב, גאוותנות, יהירות ועקשנות, עזרה, הושעה והתחשבות, פזיזות בחשיבה. מסמלת את הצדק, החוק והמשפט. 

י
האות יוד מושפעת ממזל בתולה, יסוד האוויר וכוכב חמה. היא מצביעה על מוח חריף היורד לפרטים ולכן עבודה עם הרבה פרטים קטנים תתאים לאדם הנושא בשמו את אות זו, אך תלוי במיקומה.
השפעה גם ממזל בתולה ומיסוד האדמה נותנת לבעליה, כישרון משחק בעולם של מציאות, אהבת חומר שלא תמיד בשליטה וראיית עולם צרה, לכן האות באה ללמד ראיה בגדול, ביקורתיות והעדפת הרוח על החומר.


כ
האות כ', מושפעת ממזל אריה, מיסוד האש והשמש. היא מצביעה על עוצמה, חיוניות ויכולת ביטוי טובה, יצירתיות ואופי חזק, חום ואומץ, עושר זמני חולף.
אהבת החומר מאפיינת אדם רחב לב מעודד ותומך, אוהב שליטה ועקשנות רבה לו, אוהב רושם וגאוותן, אינו סובל ביקורת. אותיות כ"ף רבות בשם מביאות לרגישות בריאותית.

 
ל
האות ל' מושפעת ממזל מאזניים, יסוד האוויר וכוכב נוגה. היא מצביע על עוצמות נוחות וקלות חיים, עשייה לשם מנוחה, עדינות תקשורתית, אדם פשרן, בזבזן שאינו מחושב, יצירתי, אוהב אומנות או מוזיקה, נאמן עם יכולת נתינה טובה,
יש חשיבות למיקום האות בכדי להצביע על חוסר בטחון.

 
מ
אות זו שייכת לאותיות "אמש" שהם בעלי עוצמה רוחנית גבוהה. היא מושפעת מיסוד המים וכוכב שבתאי. היא מצביעה על רוחניות וראיית עולם רחבה, חריצות, אומץ, סבלנות, רגישות לזולת יחד עם יכולת הקרבה עצמית, פגיעות גבוהה אך יכולת הישרדות טובה, חוכמה וחולמנות.
אות זו מושפעת מיסוד המים ולכן יש באופייה עזרה לזולת אך קושי בעזרה עצמית, הליכה עם הזרם ולא נגדו כטבעם של מים זורמים.


נ
האות נון מושפעת ממזל עקרב, יסוד המים ומכוכב פלוטו. היא מסמלת את הכוח לחיסון רוחני אשר ביכולתו למנוע נפילה מכל סוג שהוא. אדם המלא באהבת החומר ואהבת היצרים ימצא באות נון מורה טוב לחזור לאיזון אם יחפוץ בכך על ידי ראיית עולם רחבה.
תפקידה של האות נון היא ללמד אותנו שלא חייבת להיות נפילה לפני צמיחה, כך שאם נגלה את הנקודות השליליות שרומזת לנו האות נון ונשנה זאת לא יהיה צורך בנפילה ונקבל חיסון רוחני אשר ימנע נפילות ויגרום לצמיחה. היא תצביע על
יכולת הבנת חולשותיו של הזולת, כוח רצון בלתי רגיל, אומץ לב ודבקות במטרה, כושר הישרדות מצוין, יכולת עמידה בקשיים, יכולת חקירה של מהויות, שליטה עצמית טובה, כושר ביטוי טוב, אדם מהיר לכעוס ובעל יכולת נתינה ודיבור רב שיכול הזיק.


ס 
האות ס' מושפעת ממזל קשת, יסוד האש ובאופן עקיף מכוכב צדק. אות זו מקנה לבעליה אהבת פרסום והכרה ציבורית, חופש ותנועה ללא מוגבלות, רדיפת צדק ומשפט, משיכה לידע נסתר. האות ס' שהיא סגורה מלמדת לצאת מהעיגול הסגור, להיות בתנועה כמו כדור עגול ומספקת ראיית עולם רחבה ועמוקה. אומנם יש באות ס' נתינה אך יש בה גם רכושנות, פעלתנות רבה וחריצות.

 
ע 
האות ע' מושפעת ממזל גדי, יסוד האדמה  ובאופן עקיף מכוכב שבתאי. אות זו  מקנה לבעליה חריצות ושאיפה לקידום, עוצמה וחוזק נפשי, מוגבלות רגשית, נתינה לשם קבלה, עקשנות וקנאה מחד גיסא ומסירות ונאמנות מאידך גיסא, רציונאליות וחומריות רבה הבאה לידי ביטוי ברצון למיסוד כלכלי ורכושנות. 
 

צ
האות צ' מושפעת ממזל דלי, יסוד האוויר ובאופן עקיף מכוכב אוראנוס. בעלי אות זו חשדניים, אינם לוקחים דברים כברורים מאליו. אות זו מצביעה על אידיאליזם, אופקים רחבים וחשיבה עצמית מקורית, מהפכנות, עניין בפוליטיקה או במטרות גדולות, ראיית עולם רחבה, אמון ויושר, לא מסתדרים עם מסגרות, אנשי עבודה נאמנים, "חיים ונותנים לחיות".


פ
האות פ' מושפעת ממזל שור, מיסוד האדמה וכוכב נוגה. לבעלי אות זו חן מיוחד, תקשורת טובה, מקוריות, יצירתיות, ביטוי עצמי מצוין, משיכה לאומנות וליופי, עוצמה וכוח, פתיחות יתר או מופנמות, תכונות חסד ויכולת נתינה, יכולת עידוד ותמיכה לזולת. 
 
 
ק
האות ק' מושפעת ממזל דגים, יסוד המים ובאופן עקיף מכוכב נפטון. אות זו מצביעה על אידיאליזם, התעלות על החומר, חולמניות, אהבת שינה, מסתוריות.
אם קיימת האות ק' באדם הוא יכול להיות מבולבל לפעמים ויהיה קשה לו לתהות על קנקנו. הוא יהיה בעל חושים חדים ובעל יכולת לחוש את הזולת, עם חוש התמצאות טוב וראיית עולם רחבה, ללא פחד מבדידות.


ר
אות ר' מושפעת ממזל תאומים, יסוד האוויר וכוכב חמה. היא מצביעה על כוח חשיבה מצוין, יכולת ביטוי עצמית גבוהה, תנועה רבה, חוסר שקט נפשי, זריזות, חריצות, יצרים, ביקורתיות ללא שליטה, עצבנות יתר, בעלי מחשבה זריזה ויכולת קליטת פרטים קטנים.
אהבת חופש אישי, אינטליגנציה ומשיכה לידע ולימודים.

ש
האות ש' מושפעת ממזל עקרב, יסוד המים ומכוכב נפטון. היא מורה על פעלתנות, חריצות ואנרגיה רבה, רדיפה אחר תענוגות, דחפים מחד ורוחניות מאידך, יכולת קליטה מצויינת, התלהבות, מזג חם וכוח להשגת מטרות. האות ש' בנויה משלושה קווים שהם ערוצי תקשורת רוחניים. השקר הוא חלק מכוחה של האות הרומזת על שליטה בדיבור. האות ש' ארצית או חומרית מיתר האותיות הראשיות, זו אחת מן האותיות שיש לה שני יסודות מים ואש.


ת
האות ת' מושפעת ממזל סרטן, מיסוד המים ובאופן עקיף מכוכב צדק. היא מצביעה על תמימות, טוב לב, יכולת שכלית גבוהה, מעשים רגשיים ורגשנים, מצבי רוח משתנים, חוסר ביטחון (על פי רוב תלויה במיקום האות), רגש הגובר על המוח, רגישות, דאגה רבה, נוסטלגיה והתרפקות על העבר, יכולת נתינה רבה. 

רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars  בפייסבוק.
 

לשיחה אישית עם לאה שירה גד, מיסטיקנית המתמחה בנומרולוגיה קבלית, תקשור, תורת השמות והילרית, ניתן ליצור קשר עם מרכז המומחים של ישראל בטלפון:
072-3401003 שלוחה 51 


למאמרים נוספים:
תהליך ירידת הנשמה
משמעות ע"ב השמות
האדם ופועלו בעולם המלכות

שמו של האדם
אם נדע לאהוב


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי