אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
אסטרולוגיה על פי הקבלה

אסטרולוגיה על פי הקבלהאחד הכלים החשובים שעשויים לסייע לנו להשלים את התיקון הוא ידע אודות האסטרולוגיה על-פי חכמת הקבלה. אסטרולוגיה זו אינה עומדת בסתירה לאסטרולוגיה הכללית, אך מתקדמת צעד נוסף קדימה ומסייעת לנו לנתב את חיינו בדרך הרמונית ומאושרת יותר.

התלמוד הבבלי קובע: "כל היודע לחשב בתקופות ומזלות ואינו חושב, עליו הכתוב אומר: ואת פועל ה' לא יביטו ומעשי ידיו לא ראו [ישעיה ה, יב]. אמר ר' שמואל בר נחמני אמר ר' יוחנן: מנין שמצווה על האדם לחשב תקופות ומזלות, שנאמר: ושמרתם ועשיתם כי היא חכמתכם ובינתכם לעיני העמים [דברים ד, ו]. ואיזו היא חכמה ובינה לעיני העמים: הוי חישוב תקופות ומזלות..." (מסכת שבת, דף עה, עמוד א).

הנשמה, מסבירה חכמת הקבלה, בוחרת להגיע לעולם בזמן מסוים, על מנת להשלים את התיקון שלה בדרך הטובה ביותר.


"הכול צפוי והרשות הנתונה" (משנה, מסכת אבות, פרק ג', משנה טו').

הכוכבים אינם קובעים אלא משקפים מצב. אנו יכולים עם זאת להסתייע בהם לשם התעלות מעל למזל ומעל לגורל. הם גם מסייעים לנו לעשות שימוש בבחירה החופשית שהוענקה לנו כבני אדם.


התלמוד ממשיך ומסביר: "רבי חנניה אומר: מזל מחכים, מזל מעשיר ויש מזל לישראל. רבי יוחנן אמר: אין מזל לישראל. מניין שאין מזל לישראל? שנאמר: כה אמר ה' אל דרך הגויים אל תלמדו ומאותות השמים אל תחתו, כי יחתו הגוים מהמה, גוים יחתו ולא ישראל" (תלמוד בבלי, מסכת שבת, דף קנו, עמ' א). ובמקום אחר אנו קוראים (מסכת מועד קטן, כח, א): "חיים, בנים ומזונות, לא בזכות תלויים, אלא במזל".


שבתי דונולו, רופא ואסטרולוג אשר חי במאה העשירית מתוך ספר היצירה, (הוצאת המרכז לקבלה, הקדמה לפירוש חכמוני, עמוד 123):

"...והיו אומרים כי ספרי חכמת המזלות והכוכבים בין העמים הם, והם הספרים אינם כתובים כדעת הספרים שביד ישראל. על זה סבותי אני בליבי לדעת ולתור ולבקש חכמת היונים וחכמת הישמעאלים וחכמת בני בבל והודו, ולא שלותי עד אשר כתבתי ספרי יון ומוקדון בכתבם לשונם ופירושם, וגם מספר חכמי בבל והודו וחקרתי אותם ומצאתים שוים בכל חכמת הכוכבים והמזלות עם ספרי ישראל, ודעת כולם שווה ונכונה.

וגם בינותי בספרים כי כל חכמת הכוכבים והמזלות מיוסדת בבריתא דשמואל הדורש, וגם ספרי חכמי העמים מסכימים עמה, אך סתם שמואל עד למאד את הספר שלו. ולאחר שכתבתי את הספרים סבבתי בארצות למצוא חכמי העמים היודעים חכמת המזלות והכוכבים להתלמד מהם, ומצאתי אחד ושנים, ואחרי כן מצאתי מהם אחד חכם מבבל ושמו בגדש, והיה יודע חכמת הכוכבים והמזלות לרוב מאד, וגם לעדות מעשה חשבון להבין באמת מה שהיה ומה ושיהיה וכל חכמתו היתה מסכמת עם ברייתא דשמואל ועם כל ספרי ישראל ועם כל ספרי היונים ומקדונים..."

 

האסטרולוג הראשון בהיסטוריה - אברהם אבינו
"וַיּוֹצֵא אֹתוֹ הַחוּצָה וַיֹּאמֶר הַבֶּט נָא הַשָּׁמַיְמָה וּסְפֹר הַכּוֹכָבִים אִם תּוּכַל לִסְפֹּר אֹתָם וַיֹּאמֶר לוֹ כֹּה יִהְיֶה זַרְעֶךָ..." (בראשית, טו, ה).

ספר הזוהר מפרש: "ואברהם היה רואה בחכמת הככבים שלא יוליד. מה כתוב ויוצא אותו החוצה וגו'. אמר לו הקב"ה לא תסתכל בזה, בחכמת הככבים, אלא בסוד השם שלי שהוא הנוקבא..." (פירוש הסולם, כרך ד', פרשת לך לך, סעיף שכ"ב).


במעמד זה יצא אברהם אבינו מהשפעת הכוכבים והמזלות, נמסר לו כיצד ניתן לשלוט בהם באמצעות תורת האותיות העבריות וכיצד לנתב ידע זה לשם התעלות מעל למזל. אברהם העלה ידע זה על הכתב בספר היצירה כשכתב התלמוד כי "אין מזל לישראל", והתכוון לומר שבידי עם ישראל כלים המאפשרים לו להתעלות מעל למזל.

 "בוא וראה, כל בריות העולם, קודם שניתנה התורה לישראל, היו תלויים במזל... אבל אחר שניתנה התורה לישראל, הוציאם מן החיוב של כוכבים ומזלות" (ספר הזוהר, פירוש הסולם, כרך ט"ו, פרשת פנחס, ס"ד-ס"ו).

כיצד פועלים הדברים?
האסטרולוגיה על-פי הקבלה מבוססת על לוח השנה העברי- הלוח הקוסמי שמפרש את תנועת הכוכבים והמזלות. קיימים 12 מזלות ואלה מחולקים לפי עונות ויסודות. כל מזל מאופיין בשתי אותיות עבריות שיצרו אותו וכן באחד מ- 12 שבטי ישראל.


ביקום מצויים ארבעה יסודות מים, אש, אוויר ואדמה וכן ארבע עונות שנה. כל עונה מייצגת אחת מאותיות שם ה' (יהוה) ואחד מארבעת היסודות לכל יסוד אפיון שונה:

יסוד המים מסמלים רגש, נתינה וחסדים.

יסוד האש מייצגת חוסר, דחף ויצירתיות.

יסוד האוויר מאופיין בשכל, באינטלקט ובתקשורת בין אישית.

יסוד האדמה מאופיין בחומריות, בהוצאה לפועל וביציבות.רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars בפייסבוק.

לשיחה אישית עם לאה שירה גד, מיסטיקנית המתמחה בנומרולוגיה קבלית, תקשור, תורת השמות והילרית, ניתן ליצור קשר עם מרכז המומחים של ישראל בטלפון:
072-3401003 שלוחה 51  .


למאמרים נוספים:

היסודות ברפואה הקבלית
תורת האותיות ע"פ הקבלה
מחשבון אהבה נומרולוגי
אסטרולוגיה יומית עד אליך באימייל
אסטרולוגיה יומית עד אליך ב-SMS


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי