אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל

ביואנרגיה - הכל על אנרגיית החיים

אנרגיית החיים, מהותם, הכוח הפנימי הקיים בכל אדם לריפוי עצמי והחלמה גופנית ונפשית, היא נושא המרתק רבים מעולם הרוח ומעולם המדע. במסגרת החיפושים והנסיון להבין את מהות החיים והאנרגיות המרכיבות אותם, נחקרה אותה אנרגיית חיים המכונה ביואנרגיה.

 

ולהתחיל מבראשית

כמו באסכולות הוליסטיות רבות, ביואנרגיה עוסקת בריפוי האדם ולא בסימפטום. הנסיון הוא למצוא את מקור הבעיה, לעתים קדום או רדום, גנטי או נרכש. איתור מקור המחלה או הסימפטום מתחיל בשושלת היוחסין שלו - הורים או אולי עוד יותר אחורנית בזמן; בדיקת המשלים האנרגטי, כלומר אדם אחר שיש לאנרגיות שלו השפעות על המטופל; וכן בדיקת החיים הקודמים של האדם, שם אולי עבר טראומה קשה שהדיה מהדהדים אפילו בחיים הנוכחיים. כל אחד משלוש בדיקות אלו מסייעות להבין מדוע המטופל חווה כאב גופני, נפשי או קושי רגשי שהוא שמשפיע על איכות חייו.

 

כמו כן נבדקות הצ'אקרות, מרכזי האנרגיה בגוף, האחראיות לזרימה הרמונית ומאוזנת של האנרגיה בגופנו ובנקודות הפתיחה של הגוף המצויות במספר מקומות על עור גופנו. במקרים של טראומה קשה או פציעה, עלולות נקודות אלו להסגר ומאחר והן מזרימות אנרגיה לאיברי הגוף השונים, נחסם המעבר והדבר גורם למחלה, כאב או סימפטומים אחרים.

 

החלק של אבחון מקור הבעיה, הקושי, הכאב או הסימפטום, הוא המהותי וגם הארוך בתהליך כולו. יש חשיבות רבה לדייק במקור הבעיה שגרמה לתחושות הנוכחיות ולכן האבחון הוא כה מקיף. המקור יכול להיות טראומה מחיים אחרים, פציעה, מוות בלתי צפוי וכדומה.

 

החשיבה ככלי טיפולי

שלב הטיפול, לאחר שנמצא מקור הבעיה, הוא להתמודד עימה. למשל, אם נגרמה טראומה קשה, גם לפני זמן רב, מזמנים את האדם או האנשים שהיו מעורבים בטראומה ממש לרגע בו היא החלה. הזימון מפגיש את המטופל עם הדמויות השותפות לאירוע הטראומתי וביחד, באמצעות קירבה, ודרך ציר הזמן מוחדרת אנרגיה לתוך הגוף ולסביבת הגוף.

 

כלי העזר הטיפולי העיקרי של ביו אנרגיה הוא המחשבה, בניגוד לשיטות טיפול אחרות בהן כלי העזר הוא מחטים (דיקור), כפות הידיים (עיסוי) או רגש (רייקי) וכדומה. בעצם המחשבה ככלי העזר הראשי של טיפולי ביואנרגיה, מתאפשר מתן מענה לקשת רחבה של סימפטומים גופניים, רגשיים ונפשיים. זאת בשל הייחוד של הטיפול והכיוונים הרבים שהוא בודק כדי לאתר את מקור הבעיה. דרך זו של הביו אנרגיה מביאה לעתים לפריצות דרך טיפוליות רבות, גם במקומות בהם טיפולים אחרים לא צלחו. טיפול ביואנרגיה נעשה ללא מגע ובזמן יחסית קצר.

 

סימפטומים בהם מטפלת ביואנרגיה

התחומים של טיפול ביואנרגטי הם רבים מאד וביניהם:

 

  • -          טיפול וסילוק פחדים שמקורם בטראומות מן העבר, כולל העבר הרחוק.
  • -          סילוק אנרגיות שליליות כגון עין הרע, כישוף וקללות.
  • -          טעינת הגוף באנרגיות חדשות הנותנות כוח.
  • -          איזון הצ'אקרות בגוף לזרימה הרמונית של אנרגיית החיים.
  • -         ניקוי גופני ללא מגע של מערכות הפועלות על צינורות בגוף כמו מערכת העצבים וכלי הדם, מערכת העיכול, דרכי הנשימה ועוד.
  • -     טיפול באמצעות ביואנרגיה נותן מקום לשדה האנרגיה האנושי לפרוח ולהתעצם ומסייע למטופל גם בתהליכים של צמיחה והתפתחות אישית.

 


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי