אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
הכל על אהבה גורלית

הכל על אהבה גורלית

 

 

 

 

ביום שישי הקרוב יחול הוולנטיין - חג האהבה, שמו של חג זה ניתן על שם קדוש נוצרי שנאמר עליו שהשיא זוגות אוהבים בסתר,  ובכך נתן לגיטימציה לאהבה שלהם.

 

אהבה היא רגש שהוא לא חלק מהיומיום שלנו, זהו רגש נעלה שהוא לעתים קרובות מעבר לאגו שלנו, והוא מוציא אותנו משטף החיים הרגילים הבנאליים.

לכן ברצוני לדון באהבה בשתי קצוותיה :בצד הנעלה שלה שזו אהבה גורלית קרמתית, ובצד ההפוך שלה, כאשר מה קורה כשרגש זה הופך להיות בידי השני למניפולציה.

 

כלומר, מה קורה כאשר האחד חש את האהבה הזו, בכל נימי נפשו, והשני משחק בה באופן מניפולטיבי, וזה בגלל שאין הוא מסוגל להכיל אותה, כנראה מתוך פחד להתעמת עם הרגש הזה ומתוך היפגעויות של העבר ומרגשי נחיתות.

 

 

תמיד אמרתי שבמערכות יחסים משתתף גורם נוסף, וזה האלוהים, שהנשמה שלנו היא חלק ממנו, והוא הזורם דרכנו.

זה כאשר שני דברים הם ממנו ואל לנו לתת בהם חסימה או מניפולציה, אהבה וידע!

וכאשר זה ישנו, פשוט לתת לזה להיות בכל צורה, שזה יבחר לברוא את עצמו!

 

ואכן השורש ברא והשורש אהב דומים הם!

הם שונים רק באות ר' לעומת האות ה'!

 

ניתן לראות באות א' את האינסוף את האור הבורא ואת האות ב' את הקשר בין שמיים וארץ.

לכן כאשר התורה מתחילה באות ב' זה בדיוק מובן, כי נאמר שם בראשית ברא שמים וארץ, כשהבורא עשה זאת הרי שהוא השתית בתוך עולם התוהו ובוהו את האור והסדר שלו, לכן אומרים שבראשית = ברא + ישת

 

בתוך האור הזה נמצא גם רגש האהבה, כי כבר נאמר בקבלה שהקב"ה ברא את עולמו מתוך אהבה, כלומר, רגש זה הוא מעבר למציאות הנבראת.

בכל אופן האות ר' בשורש ברא, היא בדיוק קלף השמש בטארוט, והיא מיוחסת ליום הרביעי של הבריאה, ספירת תפארת בקבלה, בה השמיים והארץ שנבראו על ידי האות ב' קיבלו גם חיים ואור.

 

והאות ה' שבמילה אהב, לעומת זאת, היא מזל טלה, היא האות של ההמשכיות, ולכן היא זו הדואגת שכאן במציאות הפיזית, שהבריאה לעולם לא תיפסק, ושלנצח היא תימשך, ולכן ניתן בהחלט לומר, שאלוהים ממשיך את מעשה הבריאה במציאות שלנו דרך רגש האהבה!

ומאחר ואנו חלק ממנו, הרי שהערגה לאהבה בנו, היא הערגה לחוש את מעשה הבריאה בתוכנו, ולכן אני חוזרת ואומרת, תנו לאהבה שבכם להיות ולברוא את עצמה דרככם!

בראש וראשונה היו אתם מלאי אהבה, אהבו את עצמכם ואת החיים שלכם, הכניסו בהם אהבה, ומתוך כך האהבה תמצא לה נתיב אל לב אוהב כפי שאתם הנכם!

 

כלומר, יש שני כללי זהב על מנת להצליח באהבה, וזה לאהוב את עצמכם ולאהוב את החיים שלכם.

 

שוב ושוב אני נתקלת במה שהייתי מכנה, מערכות יחסים קרמתיות גורליות, ולכן אביא מספר דברים בנושא.


אז מהי אהבה קרמתית ?


פעמים רבות אנו חשים רגשות שהינם מעבר לשליטתנו, זה כמו, ש"זה לא אנו ששולטים במצב". איזה שהיא גורליות, "נכפית עלינו" כביכול.

לכן לא תמיד הכול מובן. נמשכים מבלי לדעת למה, מתעוררים רגשות שבכלל לא ציפינו להם, וחשים שקרה לנו נס.

לכן, לא צריך להצטער אף פעם על מה שהיה, אלא להבין שזה היה עוד שיעור בחיים, ומכל שיעור לומדים... 
ואז ממשיכים לחוויה הבאה... וזו הייתה כוונתי שאמרתי קרמתי...

 

אז איך לומדים להכיל אהבה גורלית קרמתית?


ברצוני להעלות מספר נקודות לכך :

 

1 . לדעת שהאהבה עוזרת לנו בראש ובראשונה להבין ולדעת את עצמנו, ולכן לחזק את האהבה שלנו לעצמנו, ואז לא ניפגע משום אהבה חיצונית .

2 . לדעת שאין דבר כזה "חבל", כי החיים ממשיכים ...

3 . לדעת שאהבה מהנשמה היא נצחית, ולכן היא לא פוסקת, היא תמיד נשארת ברקע, גם כאשר אין קשר בפועל.

4 . לדעת שאהבה זה כמו כוח שזורם דרכנו, וזהו כוח אלוהי, ושזו זכות להרגיש את זה, בלי קשר לתוצאות, ולברך על הזכות הזאת .

5 . לדעת שברגע שזה זורם מהלב אז גם אם הצד השני לא נענה, זאת זכותו, ואז אני את שלי עשיתי עד לטוב ביותר האפשרי .

6 . לדעת שאהבה יש בכל תחום בחיים, כל מה שאנו עושים חייב להיות מצופה באהבה, אחרת נהפוך לתלותיים מידי בקשר, וכשהקשר נגמר אז הכל נגמר איתו, כולל טעם החיים .

7 . טרנספורמציה - זהו שינוי יסודי באישיות, צריך להבין שכל קשר משנה אותנו, ואנחנו לא מי שהיינו לפני זה, לטוב ולרע, לכן אהבה היא תמיד סיכון מסויים והיא דורשת אומץ .

 

 

משיחותיי במענה הטלפוני של אסקמי - נבחרת המיסטיקנים   www.askme.co.il   , אני למדה עד כמה הפערים בין האידיאל למציאות גדולים.

עד כמה אחד מהשניים (זה בדרך כלל היא), כל כך בטוחים ברגש האהבה שהם חשים, בעוד השני מתכחש לכך,הדברים מגיעים עד כדי אפילו נטישה פתאומית בשיאו של קשר, לפעמים ללא כל הסבר, או עם הסבר מאוד לא סביר כמו: "אני כרגע במצב של חושבים עם החיים שלי".

ממה זה נובע, איך להבין את פסיכולוגית ואיך להתמודד עם זה?

ברור שגם בן הזוג הנעלם, בכלל לא מודע למה שקורה עימו, והוא פועל משום שבאמת כך הוא מרגיש, ואז הוא פוגע בעצמו, וזה מילא. יותר גרוע כשנפגע הצד השני.

 

אז הנה כמה כלים כיצד לזהות, להבין ולהתמודד עם כך :

 

במשך הזמן הבנתי שיש כאן מנגנון מאוד עדין של צייד וניצוד, שכנראה יש לו כללים מסויימים מאוד ברורים, משום שהוא לנצח ימשיך למשוך אותה, והיא לנצח תמשיך לרוץ אחריו.

 

אז למה זה קורה ? ואיך זה עובד ?מה קורה בתוך תהליך קשר של אהבה קרמתית

 

בדרך כלל בילדותו הוא לא זכה לתשומת לב כפי שהיה רוצה, ואז הילד הקטן גודל להיות טיפוס כזה זועף, עם פרצוף חמוץ, שמושך תשומת לב בזכות שתיקתו ולא בזכות חביבותו .

הוא מחפש לו מעמד ומקצוע, כמו : עורך דין, רופא, פרופסור, רואה חשבון וכו', משהו שיעריצו אותו בזכות הישגיו ולא בזכות מי שהוא .

 הוא מנסה להצטיין בתחומו ובהחלט מושך אליו הערצה, גם בת/בן הזוג שלחלוטין תהנה מהסטאטוס שלו (ואולי גם מחשבון הבנק ) .

מאחר ובן אדם לא יכול להיות רובוט, הרי, שאותו צד רגשי רך, אותו אף פעם לא הפגין, נותר בו באופן תת-הכרתי, ואז הוא משדר "קריאה פנימית", במונח זה אני מתכוונת : מעין קריאה תת-הכרתית שקוראת לנו לבוא להציל אותו מעצמו .

חוק קוסמי הוא, שהיכן שמתקיים חושך האור ייכנס בכוח, והיכן שתהיה ריקנות היא תשאף להתמלא, והיכן שיש קריאה לאהבה של לב עקר האהבה תענה !


ומי יענה לקריאה זו ? זו תמיד הנשמה בעלת הלב הפתוח והידיים האוהבות, שמתה למלא את החסר, אולי משום שתמיד נתת מעצמך, ואולי משום שהילדים גדלו ונותרת לבדך, את תרוצי למלא את החוסר אליו הוא לא מודע, ומכאן יתחיל סיפור של אהבה קרמתית, את תחושי אהבה, וזה טבעי, את רק לא תביני שבכך הפכת להיות חלק מהכלל האלוהי : "יעשה רצונך ולא רצוני", בקיצור, הרגש שתחושי יהיה מעבר לרצון ומעבר להיגיון שלך.

רוצה לדעת כיצד הוא ינהג ? פשוט מאוד, הוא הרי בכלל לא מפרגן לעצמו ! הוא כמו ילד קטן חסר ביטחון עצמי, ולא תאמיני עד כמה הוא פיתח פחדי נטישה בלתי רגילים, הוא לא מוכן שיעזבו אותו, והוא תמיד ירצה לשמור עלייך כמו אופציה ברקע, לכן הוא ינסה להחזיק אותך בכל כוחותיו.

כיצד ? פשוט מאוד, הוא אף פעם לא ייתן לך להתקרב יותר מידי, שמא, תמצי את הקשר, תראי שנתת את אשר יש לך לתת ואת רוצה להמשיך בדרכך, אולי גם הוא ירצה ואולי תחליטו שאתם נשארים ביחד.

בדרך כלל אהבה, זה כמו משחק מסירות בכדור : את מוסרת, אח"כ הכדור בידיים שלו והוא צריך להגיב, ואת שוב מוסרת, כלומר, בכל פעם זה עובר לשלב הבא, משנה פאזה, אבל במצב כזה, הקשר לא יכול להתקדם, כי אף פעם הוא לא ייתן לך להגיע לגבול של זה .

הוא תמיד ירצה לשמור אותך לידו ולא ממש איתו, יספר לך שיש לו מישהי אחרת, שהוא לא ממש אוהב אותה, אבל הוא איתה משום שהוא מחוייב, ויזרוק לך פירור ויגיד שרק את מיוחדת עבורו, מצד שני יספר לך שיש לו הרבה מחזרות כדי שתביני שאת אחת מיני רבות, ינסה לומר שאת לא מושכת ולא סקסית, כדי שלא תלכי לחפש אחרים וכך הוא ישמור אותך לעצמו .

ומה את תהפכי להיות ? אוספת פירורים ואומרת תודה על כל פירור שמשליכים לעברו, הפירורים האלה יתבטאו ע"י מחוות, מבטים קסומים, מילות אהבה גנובות, אל תדאגי, בדקות ספורות אלו הוא לחלוטין יכבוש את ליבך ! אבל מה? כאשר את תתרחקי ממנו, הוא ישחרר עוד קצת פירורים כאשר תילכדי שוב, הוא יהפוך לקמצן שוב ... וכך, כשאת לכודה במלכודת דבש, תהיי שלו לנצח !!!

 

אז כדאי שתביני שלא אהבה אליו את חשה, אלא את עצם רגש האהבה המדהים הזה שנובע ממך ! שאת צריכה להפריד בין אהבה לנאהב, שאת הטהור לך מכל, הופך למניפולציה, שאנחנו נותנים מעצמנו כי זה הייעוד שלנו, ושהרגש הזה הוא שינחה אותנו ויקח אותנו למחוזות אחרים, כי זה לא אהבה אליו בעצם ! אלא, רגש טהור של אהבה שמחפש אובייקט אמיתי !!!

 

כדאי שתביני שלא אהבה אליו את חשה,

אלא רגש מדהים הנובע ממך

כי הוא בכל דרך שהיא ובכל וריאציה,

את הטהור לך מכל, יהפוך למניפולציה

כי רק אם תפרידי בין אהבה לאובייקט,

לחופש תצאי, תלכי לדרכך !

 

לסיכום :

 

אני מאמינה שלאהבה אין גבולות, ושכל מי שמגביל אותה, פועל נגד הטבע האלוהי והאנושי !

אז לכבוד הוולנטיין – חג האהבה 2014 , רצוי שתבינו שמה שאלוהים מחבר, בל יפריד האדם .

ואם הקדוש ולנטיין חיבר בין אוהבים מתוך איסור, הרי שאנו בתקופה שאין גבולות ומגבלות, לכן, מצו את החיים ואת האהבה עד תום .

 

הערה נוספת :

מאמר זה נכתב בלשון נקבה, משום שרוב הפניות לקו הייעוץ והעזרה הן נשים, והגברים אשר חווים דברים דומים באותה מידה ועוצמה פשוט נמנעים יותר מאשר לפנות

 

מאמרים נוספים :


תשע עצות לזוגיות

קבלה עצמית ובחירה מודעת

תפילה לזימון זוגיות מוצלחת

 

 


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי