אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
הלחץ מלחיץ אותך?

הלחץ מלחיץ אותך?

מאת: נחום תמיר


בני אדם במהלך חייהם חשופים למשברים שהסיבות להם רבות ומגוונות. אנשים מגיבים בצורה שונה למאורעות קשים המשבשים את אורך החיים התקין שלהם ועלולים לגרור אותם לעיתות של משבר, ללא ספק המשבר הינו תוצאה ישירה של המאורע עצמו.

האספקט הפסיכולוגי לנושא מפרש את הראייה הפסיכולוגית של כל אדם ואדם ואת דרך ההתמודדות שלו במצבים של לחץ.

אין אדם שלא חווה בחייו משברים או מצבים של קושי כגון: פרידה מבן זוג, פיטורין או אובדן של איש קרוב. אירועים רבים ושונים בחיינו נקראים גם אירועים גורמי משבר, אולם יש אירועים עליהם אנו מתגברים ללא קושי וישנם אירועים שעלולים להשפיע על מהלך החיים שלנו.

"מה שאינו הורג אותי, מחזק אותי" (ניטשה)

מצבי היומיום בהם אנו מתמודדים קשורים לתחומים שונים: מצב בריאות לקוי, מבחנים, חוסר עבודה, מצב כלכלי, גידול ילדים, מצב בטחוני, אהבה נכזבת וכו'.


מצבי לחץ ממותנים ומבוקרים מאפשרים גם לאדם לראות את המאורע כמאתגר ומאפשרים לו לגדול ולהתפתח עימו. לעיתים אנשים מדברים על קושי או על ייאוש, "קשה לי ואני לא יכול יותר" ובמקביל מפתחים תעצומות נפש שהם לא היו מודעים להם אלמלא היו במצב הזה. בתקופות לחץ אנו מסוגלים להמעיט בשינה, באכילה, או להיפך לעבוד שעות ארוכות ללא הפסקה.


הנומרולוגיה מאפשרת לנו לעמוד על מצבי לחץ בחייו של אדם. למרות הכנה מוקדמת של הנומרולוג לגבי מצבים אלו, חובת הטיפול וההתמודדות בבעיה תלויה באדם עצמו. כאשר אדם נתון במצב של לחץ ועומד בפני אתגר שאין הוא מסוגל להתמודד עימו, הוא עלול להגיע למצב חמור יותר - למשבר.

מתפקידי להדריך ולתת לשואל את הכלים המתאימים שיעזרו לו להתודד עם האתגר. אך כפי שכולנו כבר יודעים: "אם לא תעזור לעצמך, אף אחד לא יעזור לך".

 

המערכת הגורלית בחיינו מציבה אותנו בפני דילמות ומצבי לחץ רבים, שכן אנו חיים במדינה בעלת מתחים ודאגות רבות.


"העבר אין, העתיד עדיין, ההווה כהרף עין והדאגה מניין", משפט זה מצביע על הדאגה והלץ העצומים שמלווים אותנו, גם אם עשינו, לא עשינו, הצלחנו וכו'...


עלינו לקבל מצבים של לחץ ודילמות כהזדמנויות לחיים שלנו וככל שנלמד להתמודד מול מצבים אלו, כך נממש את עצמנו בצורה טובה יותר ונמנע מלהגיע ל מצבים של משבר.


"לא הדברים עצמם מטרידים אותנו אלא הדיעה שיש לנו על אודות דברים אלה". (הפילוסוף אפיקטטוס)

שלכם

נחום תמיר - ייעוץ נומרולוגי


רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars  בפייסבוק.


למאמרים נוספים:

מיסטיקה ורוחניות
קבלה עצמית ובחירה מודעות
לחיות מתוך שמחה

אצלי הכל בסדר
פיצוח עוגיית מזל


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי