אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
הסתכלות אחרת על חגי תשרי

הסתכלות אחרת על חגי תשרי 

אם נתבונן בחגי היהדות המצווים בתורה, נמצא שתי התחלות של שנה. חודש ניסן הוא החודש הראשון והחג המצוי בו הוא פסח. תקופה זו ניתן לשייך לשלוש הצ'אקרות התחתונות אצלנו, ולתהליך לידת האדם, או המקבילה שלו - לידתנו כעם: יציאת מצרים מהווה שחרור מהעבדות והעבר, תוך כדי פעולת ההליכה. נקביל זאת לצ'אקרת הבסיס/השורש. חציית ים סוף והפרידה מסיר הבשר, כמוה כלידה והיפרדות מהשלייה, ואותה נשייך לצ'אקרת המין (סקראל). את תהליך בניית וגיבוש העם, שמגיע לשיא במעמד הר סיני, הוא חג השבועות,   נקביל לצ'אקרת מקלעת-השמש (סולאר).


מאמרים על סוכות : סוכות זכר לכיבוש הארץ, ארבעת המופלאים של סוכות, הרבה יותר מסתם סוכה , התיקון של חגי תשרי,


השנה מתחילה בחודש השביעי
ראש השנה נמצא בחודש השביעי, הוא חודש תשרי. למה הראש נמצא בחודש השביעי? ולמה אז מתחילה השנה ולא בחודש הראשון?
מפני שלהבדיל מתהליך הלידה הפיזי בניסן (פסח), כאן מתרחשת לידת החלק התבוני והרוחני. האדם הבוגר, המרגיש והחושב ששואף לאיזון ולחיבור להיבטים הגבוהים ולאלוהות. חודש תשרי, המכיל 4 חגים: ראש השנה, כיפורים, סוכות ושמחת-תורה, מכין אותנו להתחלת תהליך רוחני שמתאפיין גם בשמחת-תורה, שבו מסיימים את קריאת התורה ומתחילים מבראשית.

תהליך ההתפתחות, הן האישי, והן כעם המורכב מפרטיו, מתחדד בחודש תשרי, הוא החודש השביעי.
חודש שבע הוא חודש שמיטה, חודש שבתון. חודש זה הוא זמן התכנסות פנימה, אל מחוזות צ'אקרת הלב, ונתינת דין-וחשבון פנימי על ההתנהלות שלנו בחודשים שחלפו מול האנשים איתם באנו במגע. זיהוי הרגעים בהם אולי פגענו בשוגג או שלא בשוגג, והפקת לקחים מתוך התבוננות ממבט גבוה יותר על האירועים, משויכים לעין השלישית ולחלק המנטאלי.

הכאה על חטא ובקשת מחילה ייעשו ע"י צ'אקרת הגרון, האחראית על יכולת הביטוי וההוצאה לפועל (ע"י הידיים). לא די שנתחרט. החרטה אמורה לבוא לידי ביטוי במעשים - בקשת סליחה ושינוי ממשי בדפוסי ההתנהגות שלנו. התהליך כולו, המתבצע מתוך כוונה נקייה ורצון אמיתי לשינוי, מחבר אותנו להיבטים של קדושה ואל צ'אקרת הכתר.

בספר על עולמם הקסום של הפרחים נכתב כי טרם התפתחותו של עלה, מוציא הצמח תבנית אנרגטית אליו העלה צומח. כך גם הכתר יוצר את התבנית האנרגטית שלנו, לקראת השנה החדשה - אליו יצמח האני החדש.


לשיחה אישית עם אליאור עין-הגפן, יועצת ומתקשרת לתהליכי מודעות, ניתן ליצור קשר עם קו המומחים של ישראל בטלפון: 072-3401003 שלוחה 50


קראו עוד:
אלול מוחל וסולח
הכנות לראש השנה
פורום ייעוץ ע"י קלפי מסרים


אליאור עין-הגפן היא נומרולוגית בשיטת "חותמי-השם", מתקשרת והילרית (הילינג מרחוק), מטפלת בשיטת לייף-אנרג'י ו ADVANCE
רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי