אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
הפסיכולוגיה של כף היד

הפסיכולוגיה של כף היד


מאת: אריק בלום, כותב האוגדן "מהות החיים" ומרצה בנושא "הומור מחזק את הנפש".תורת הכירולוגיה (קריאת כף היד) אולי נשמעת כמו ענף נוסף של הרפואה האלטרנטיבית במט ראשון, אך אין כך הדבר. הכירולוגיה קשורה במיסטיקה ובאסטרולוגיה מתוך ההנחה כי לכירולוג יכולת לחזות אירועים על סמך מה שמשתקף בכף היד – חותם האדם בו.


המשפט "הכל צפוי אבל הרשות נתונה" ,שמקורו בקבלה היהודית, מניח שגורלו של אדם נמצא בנשמתו העוברת מגוף לגוף. גורל זה מוטבע על פי האמונה בכף ידו של האדם בניתוח מידע זה עוסקת הכירולוגיה.
הכירולוגיה אינה מוגדרת כמדע מדויק, לכן צריך לבחון בזהירות את מסקנות ניתוח כף ידו של אדם המאובחן בשיטה זו. גם הרפואה המערבית הסטנדרטית של ימינו לא נחשבה לכל אורך הדורות כמדע מדויק. אחרי הכל -  כל אדם שונה מאדם אחר.


מקור הכירולוגיה


הכירולוגיה היא תורה עתיקה למדי, המבוססת על סטטיסטיקות החל מתקופות קדומות ביותר. מידע רב שנאסף במשך אלפי שנים מהווה בסיס לתורת הכירולוגיה העכשווית. כבר במערות האדם הקדמון יש עדויות לחקירת כף היד ביחס אל תופעות הטבע. בכל התרבויות העתיקות יש סימנים לחקר כף היד בהקשר להתנהגויות האדם:
הפילוסופים הגדולים ביוון העתיקה (אפלטון, אריסטו, היפוקרטס) השתמשו בקריאת כף היד לזיהוי תכונות ומחלות של אנשים. גם בתנ"ך ישנם עדויות להכרת הכירולוגיה. בספר איוב פרק ל"ז פסוק ח מופיע המשפט הבא : "ביד כל אדם יחתום לדעת כל אנשי מעשהו". הנושא מוזכר במקומות נוספים בתנ"ך, ואפילו נאמר שהאדם הוא יציר כפו של אלוהים.
גם המקובלים עסקו בכירולוגיה (מוזכר בספר הזוהר). בתפילה "ונתנה תוקף", המושמעת לקראת ראש השנה, מופיע המשפט "וחותם יד כל אדם בו". כל אלו מעידים על תרומה והכרת היהדות לנושא זה.


למה זה טוב


המטרה בניתוח כף היד היא לסייע ולא לפגוע באדם המאובחן, לכן חשוב "לאמץ" את הגישה החיובית בנוגע למה שיאמר על כף ידו של אדם. אדם צריך להבין שכף היד מציגה נטיות של הנפש, אך בידי האדם עצמו היכולת לעשות את מה שיחפוץ. אדם צריך להיזהר שלא להיגרר לנתיב "נבואה המגשימה את עצמה", זכות הבחירה נמצאת בידי האדם עצמו – תגובתו כלפי ממצאי הניתוח הכירולוגי שלו תשפיע על עתידו. אין להנציח מצב כתוצאה מקיומו על פי קריאת כף היד.

יש הסבורים שלתורת הכירולוגיה קשר הדוק אל תורת האסטרולוגיה (תורת המזלות). כל אזור בכף היד מקושר למזל שמיימי מסוים ויורש ממנו תכונות בהתאם. יש הסבורים כי קיים קשר גם בין הכירולוגיה ותורת הנומרולוגיה (תורת האותיות והמספרים), המתבססת על משמעות האותיות המצטרפות למילים ולשמות. התורה מניחה כי השם הניתן לאדם על ידי הוריו עם היוולדו,הוא זה שישפיע במידה מסוימת על גורלו בחיים. המשמעות מנותחת על פי השם ותאריך הלידה של האדם.


למספר 10 (10 אצבעות) יש משמעות של שלמות, הבאה לידי ביטוי גם בנושאים רבים בתורה הנומרולוגית. לדוגמא: משה קיבל בהר-סיני את עשר הדיברות, כאשר על כל לוח נרשמו 5 דיברות (תואם לשתי כפות ידיים, 5 אצבעות על כל כף). גם בקבלה היהודית מדברים על 10 ספירות, המסמלות את דרגות האצילות האלוהית שנברא בהן העולם.

תורת הפסיכולוגיה היא התורה המשלימה את התורות האחרות, ומאפשרת לנתח ולהבין את כל הסימנים בכף היד אשר משקפים את נפשו של האדם (חשיבה והתנהגות). הכירולוגיה יכולה לסייע לפסיכולוג באיתור רצונות ותסכולים אצל האדם, בעיקר בנושאים שהאדם מנסה להסתיר או שאינו מודע אליהם אך באים לידי ביטוי בכפות ידיו.
המבנה הבסיסי של כף יד לא משתנה בדרך כלל במהלך החיים, אך העור, ובעיקר קווי כף היד, עוברים שינויים בעקבות אירועים שונים שעובר האדם בחייו. מדובר בעיקר בשינויים בתחושות של אותו אדם כלפי מהלך חייו - תחושות ואירועים חיוביים או שליליים ישפיעו על צורת הקווים.

בשבוע הבא נמשיך ונדבר על קריאת כך היד עצמה – כיצד עושים ניתוח כירולוגי.הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי