אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
הצבעים על פי הפאנג שואי

הצבעים על פי הפאנג שואי

מאת: שלומית שטיינברג | צילום: sxc.hu

רבים טוענים כי תורת הפנג שואי הינה מתבססת על עיצוב הבית, היות וקיים שימוש גם בצבע ובחומר ואף בכיוונים השונים בבית. אך הפנג שואי נועד עבור אבחון איכות הבית ושימוש בחומרים, צבעים וכיוונים כמעין "טיפול" בדיירי הבית ולשגשוגם בכל תחומי החיים.


הן הצבעים והן החומרים מתקשרים לכלים הפשוטים שבהם הסינים משתמשים מהטבע, חמשת האלמנטים: עץ, אש, אדמה, מתכת ומים.


לפניכם רשימת הצבעים ומשמעותם ביחס לחמשת האלמנטים ולסימבוליקה מבחינת הפנג שואי הקלאסית והמערבית:


אגב, לבן ושחור אינם צבעים עפ"י האסכולה האמנותית, אך הם בעלי משמעות בפנג שואי.


לבן

הלבן הינו מייצג את אלמנט המתכת והינו צבע יאנגי, בעל אנרגיה גברית גבוהה מאוד.
על פי המערב הוא מייצג נקיון וטוהר, אך היות והלבן מיוצג יחד עם אלמנט המתכת, הדבר מציין גם סדר וארגון, לכן הוא מתאים לארגוני הייטק, לרפואה, למשרדי מנהל וכדומה...


הצבע הלבן אינו מתאים לחדרי רופא אף אוזן גרון, היות והמתכת יוצרת בעיות נשימה וריאות, ולכן מומלץ שלא להשתמש בצבע זה במשרדים אלו ואף בחדרי ניתוחים.

כיוונים: מערב, צפון מערב וצפון.


שחור

שחור הינו צבע המייצג מסתורין וסיום דברים במערב עפ"י התורה הסינית, הוא שייך לאלמנט המים אשר מייצג מצבי רוח, מסתורין, כניסה למעמקים וכדומה.


השחור מתאים גם ליוקרה ולכבוד. זהו צבע שאינו מתאים לצביעה על הקיר, היות ויכול להוביל לדיכאון (מים), אך כן ניתן לשלב אותו בחפצים, כריות, שטיחים, מנורות וכד'... בשילוב עם צבעים נוספים!


כיוונים: אזור צפון, מזרח ודרום מזרח.

ונתחיל באסכולת הצבעים הבסיסיים:

צהוב
הצהוב שייך לאלמנט האדמה, והינו מעורר שמחה ואור. הצהוב מעורר גם אינטליגנציה ומודעות עצמית, מנקה ומנטרל רעלים. הצהוב מתאים לחדרי אנשים שכבר מודעים לעצמם ולחדרי אינטלקטואליים, כגון פסיכולוגים, יועצים וכד'...גם כשתהליך עימהם לוקח זמן (אדמה = תהליכים איטיים). למסעדות ולקייטרינג, מתאים הצהוב גם כן, היות והצהוב מעורר ומטהר את מערכת העיכול (כגון - מקדונלס...).

הצהוב אינו מתאים לאנשים לחוצים ועצבניים, היות והצהוב יכול להוביל גם לאלימות...אך גם אינו מומלץ לחדרי טיפולים, כגון ספא...ולחדרי אמבטיה.


כיוונים מתאימים: צפון מזרח, מרכז הבית ודרום מערב.


אדום
צבע מאוד יאנגי, בעל אנרגיה גברית אשר מעורר מרץ ואנרגטיות רבה. האדום שייך לאלמנט האש ועפ"י הסינים יוצר הזדמנויות כלכליות היות ומזמין את האנרגיה לבוא אליו. חזית הבית בסין תמיד תופנה לדרום (איזור האש) ואף תהיה מלווה בפרחים אדומים או בחפצים בצבע האדום.
למי שקיים עבורו מחסור בכדוריות דם, אנמיה, אסטמה, שיתוק וכד'...
מומלץ להניח לידו חפץ אדום או לצבוע קיר אדום...לעורר את הדם ומחזוריות הדם בגוף...

האדום גורם אף לחוסר מנוחה ולכן לא ממומלץ להניחו בחדר שינה בצורה מאסיבית, כך גם אינו מומלץ לבתי חולים, היות ומעורר הפרעות קרב וריכוז, הפרעות נפש ועוד...
האדום מתקשר ליחצנות ופרסום ולתהליכים מהירים, לכן משרדים אלו יכולים להשתמש בצבע האדום לזירוז עבודות.

כמו כן האדום מתקשר לעיכול מהיר ומרבית המסעדות אשר אינן מעוניינות בישיבה ממושכת במסעדה, משתמשות בצבע זה, אך אינו מומלץ במטבחים היות ויכול לגרום לשריפות (אש+כיריים = שריפה)
מומלץ להשתמש יותר בגווני האדום הבהיר, כגון ורוד. הצבע האדום מתאים לאזור דרום, צפון מזרח ומרכז הבית.


כחול
הכחול הינו צבע מרגיע המייצג את אלמנט המים, כל המעוניין בשלווה ורוגע מוזמן להניח כלים כחולים או לצבוע חדרו בכחול. הכחול אף מוריד לחץ דם וטוב לאנשים שאינם שקטים ולחוצים.
אנשים הסובלים מכוויות, שפעת, ולמי שנתפס לו שריר - הכחול מטיב עימהם. הכחול הינו בעל סגולה לחיטוי וריפוי ולכן אנשים בעלי בעיות עם בלוטת התריס, מגרנות, כאבי ראש, מכות שמש וכד' - טוב עבורם.

הכחול מתאים אף לחדרי אמבטיה, לאזורי מדיצטיה, לחדרי ילדים (צבע כחול בהיר) ולשירותים.
כחול כהה יכול להוביל לבעיות עיכול ולעייפות רבה ולכן מומלץ להשתמש בכחול הבהיר.
איזורי הכחול הינם מזרח, דרום מזרח וצפון.

ונמשיך בצבעים המשלימים:

ירוק
צבע של גדילה, צמיחה ורענון. הירוק מייצג את אלמנט העץ, ולכן מייצג גם יוזמה והתפתחות.
הירוק מתאים לאנשים הסובלים מנדודי שינה ומלחץ דם גבוה, כמו כן לאלו הסובלים מבעיות בכבד ומאלרגיות. הירוק מוריד לחץ דם ומרגיע, מאזן רגשית ומטהר. שולט במודעות עצמית ומתקשר לסימפטיה ולחוש הומור. הירוק מומלץ בחדרי ילדים, ספא, בתי חולים, חדרי ישיבות ואמבטיות.
הירוק מתקשר לאזור המזרח, דרום מזרח ודרום.


סגול
הסגול מתייחס לצבע רוחני, המגן על האדם מפני אנרגיות שליליות. הוא מתייחס לאלמנט האש מאזן ומחזק את המערכת החיסונית, מרפא מחלות עור, נותן חיזוק לנשים היולדות, ולבעיות טחול.


הסגול אף מתייחס לאינטואציה ולכן מומלץ בחדרי הרצאות, בחדרי ילדים שמתקשים מבחינת ביטחון עצמי, חדרי מדיצטיה, בתי תפילה וחדרי זיכרון. הסגול מומלץ באיזור דרום, דרום - מערב, צפון - מזרח ומרכז הבית.


כתום
אחד הצבעים השימושיים בפנג שואי ונקרא "נשיקת החיים". הכתום מעורר אופטימיות, חושניות, ואת המעורבות החברתית. הכתום מגביר את חילוף החומרים בגוף ומחטא, לנשים לאחר לידה מעורר את החלב, כמו כן הכתום שייך לאלמנט האדמה ומביא להשפעה טובה במערכת העיכול, לכן זהו צבע טוב למסעדות ולחדרי אוכל.

הצבע הכתום יוצר שמחת חיים, ולכן כתום במכוני כושר ומקומות להתכנסות חברתית ומשפחתית הינו טוב. ניתן לשלב את הצבע גם במקומות הבאים: סלון, פינת אוכל, חדרי כושר, בתי קפה ועוד. האיזורים המתאימים לכתום הינם - צפון מערב, צפון מזרח, מרכז החלל ודרום מערב.
יש לזכור כי צבעים אלו מתאים לאזורים מסוימים והינם בעלי תכונות שעוזרות למחלות ולבעיות בריאות למיניהן.

כמו כן קיימים צבעים שמתאימים באופן ספציפי לכל אדם, עפ"י תאריך לידתו ועוזר לאיזון האדם, בתקופות מאתגרות ולוו דווקא בזמן מחלה. צבעים אלו שייכים לחמשת האלמנטים, ולכל אדם קיימים חמישה אלמנטים אלו.

חשוב לבדוק אלו אלמנטים "חזקים" יותר ואלו יש לחזק, את האלמנטים שנחזק....ניתן לעשות זאת באמצעות האלמנט עצמו או הצבע שלו. לדוגמא: חסר לי אלמנט עץ, אנסה להניח יותר עציצים וצמחים בסביבת הבית, כמו כן ניתן לצבוע קיר או איזור בגווני ירוק לחיזוק האלמנט בחיי.

לכן חשוב להתאים את הצבע, מלבד אפקטיביות הצבע למשמעות המקום, גם אל האדם הנמצא במקום זה. המקום משפיע על האדם, וכך גם הצבע.

 

רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars בפייסבוק.

 

לשיחה אישית עם שלומית שטיינברג, יועצת מוסמכת למאטפיסיקה סינית ופאנג שואי, ניתן ליצור קשר עם מרכז המומחים של ישראל המומחים בטלפון: 072-3401003 שלוחה 58

למאמרים נוספים:
התאמה זוגית ע"פ האסטרולוגיה הסינית
פאנג שואי קסמים ויצירת מציאות
פאנג שואי מימוש עצמי וקריירה

המצפן האישי שלנו - נומרולוגיה סינית
מה קורה בבית החודש? חודש יוני 2009


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי