אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
טיפול הוליסטי
צילום: freedigitalphotos.net

טיפול הוליסטי

 

המחלות בהן נתקל האדם בעת המודרנית הן רבות ומגוונות. לא לכולם יכולים המדע והרפואה לתת מענה. לעתים מדובר רק בהקלה על תסמיני המחלה ולעיתים בהאטה של התקדמותה של מחלה, אשר תגבה את המחיר המלא מן החולה בעת מאוחרת יותר.

 

בשנים האחרונות התמזגו להם מזרח ומערב, וטכניקות ריפוי אשר היו מוכרות בארצות המזרח מאות שנים, החלו לחלחל גם אל תרבויות המערב, אשר נחשפו לראשונה לדרכים אחרות לטיפול בחולה.

 

טיפולים אלה מוכרים כיום בשם הכולל "רפואה משלימה", אשר מהווה דרך נוספת לעזור למטופל לקבל את הטיפול המלא, השלם אשר יקנה לו כמה שיותר דרכים להתרפא ולחזור לחיים בריאים בצורה מהירה.

 

מהו טיפול הוליסטי

אם כן, מהו טיפול הוליסטי? אם אנו רוצים להבריא, ומלבד האבחון אצל הרופא שלנו אנו מחפשים דרך נוספת להתמודד עם המחלה, הרי שפנייה אל טיפול הוליסטי יכולה להוות את הגשר לקראת ריפוי.

 

למעשה, טיפול הוליסטי מתייחס אל מכלול האדם, אל הנפש שלו, הנשמה שבו והגוף הגשמי, כאשר יחד עם כל אלה נבדקים על ידי מטפל הוליסטי צורת החשיבה וההתייחסות הכוללת לחיים, בעבר, בהווה ובעתיד. תחת המטריה של טיפולים הוליסטיים נכנסו טיפולים שונים כמו שיאצו, דיקור במחטים, נטורופתיה, ביופידבק ועוד..

 

טיפול הוליסטי או טיפול מסורתי רפואי?

כאשר כואב לנו הראש אנו פונים אל הרפואה כפי שאנו מכירים אותה, ובדרך כלל פשוט לוקחים כדור. אם אנחנו סובלים מדלקת בגרון, אנו הולכים אל רופא המשפחה אשר מאבחן את הדלקת ונותן לנו טיפול אנטיביוטי לכמה ימים עד שתעבור הדלקת ממנה סבלנו.

 

אולם מה קורה כאשר אנו לא מקבלים את התוצאות להן קיווינו מן הטיפולים ברפואה המסורתית או שפשוט אנו מרגישים צורך בתהליך ריפוי נוסף, אשר יעזור לנו להתחזק יותר מהבחינה הנפשית והפיזית גם יחד?

 

בתחילת דרכן של שיטות הטיפול האלטרנטיביות, הרופאים התנגדו בכל תוקף כי מטופלים יקבלו טיפול אשר אינו בעל ודאות מדעית ותוצאות טיפול מוכחות, ללא כל קשר בין מצבו הנפשי של האדם לבין מצבו הפיזי.

 

טיפול הוליסטי עושה בדיוק זאת ועובר על השלם, ולא מתייחס בצורה נקודתית אל הבעיה כפי שמציג אותה המטופל, יחד עם התערבות תרופתית או כירורגית על מנת לטפל באותו חולי, לפי הרפואה המסורתית. לאורך השנים אותן שיטות טיפול אלטרנטיביות ביססו לעצמן מעמד בתור כאלה אשר בהחלט מסייעות לאדם לעבור את החולי ממנו הוא סובל בצורה מהירה וקלה יותר, גם אם היא לא בהכרח מרפאה אותו.

 

 

לכן, רופאים החלו להכיר בתועלות של שיטות אלה עבור המטופלים שלהם, וכעת חלקם אף מפנה לטיפול משלים אשר יסייע בצורה משולבת לטיפול המסורתי.


רוצים עוד? היכנסו ל-STARS בפייסבוק!כנסו לאתר לשיחה אישית עם מירי יערי מתקשרת ומטפלת בתדר הלב,ועם מומחים רבים נוספים בתחומי המיסטיקה,  ASKme - נבחרת מומחי המיסטיקה של ישראל מייעצים ונותנים תשובות בכל תחומי המיסטיקה, 072-3401003, שלוחה 54לקריאה נוספת:

הדריכו את הראש. מהו דמיון מודרך?


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי