אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
לידה והתפתחות רוחנית
צילום: stock.xchng

לידה והתפתחות רוחנית

 

מאת: דפנה ביסמוט


שחזור גלגולים מהווה נושא מרתק שלעיתים קשה להבין את עומקו. מורכבות הנשמה הנה דבר שלא ניתן למדידה פיזית. ללא ספק נשמה מהווה גורם משפיע בכל הדתות כולל ביהדות. הנשמה לפי הבנתי בתחום לומדת ומגשימה את ייעודה בל שלב בחייה הפיזיים עד למצב שבו היא מסיימת את הלמידה שלה והופכת למדריך לנשמות אחרות ברובד הנשמות.

שאלות רבות נשאלות כגון מדוע קיים תהליך של שיחזור גלגולים? מהי נשמה? ממה מורכבת נשמה? כיצד נולדת נשמה? התפתחות הנשמה? האם קיימת מודעות של אדם לנשמה? למה אנו חווים חוויות חוזרות? מהם נשמות תאומות? על השאלות הללו אנסה לענות במאמר זה.

 

לידתו של אדם

הרבה לפני לידתו של האדם ולפני ההתעברות ישנה החלטה האם להיוולד. קיים רובד אנרגטי של ישויות אור ומדריכים ששם מתקבלות החלטות האם להיוולד מחדש בגוף פיזי ולעבור שוב תהליכי חיים מחדש. אנו כבני אדם במציאות חיינו מתקשים להבין את הרובד האנרגטי של הנשמות. באמצעות מדיטציות אנו מסוגלים להיפגש עם "הרובד" הזה. אנו חשים את האנרגיות ואת המדריכים הרוחניים ומקבלים מהם מסרים.

 

התפתחות הנשמה – גלגול נשמות

נשמה מכילה בתוכה רצף אירועים וחוויות מכל תקופות חייה השונים כמכלול הנשמה. לנשמה יש שלבי התפתחות שונים באמצעות הלמידה והחוויות שהיא חווה בחייה בגוף הפיזי. זוהי הסיבה שהנשמה חייבת לחזור מספר פעמים לא מוגדר בכדי להתפתח ולעלות ברמה האנרגטית. מדריך רוחני הינו נשמה שסיימה את מסלול חייה ומשמשת כמדריך לנשמה שחייה בעולם הפיזי. לאחר שהנשמה מחליטה לחזור לחיים האלו, היא מחליטה מי יהיו הוריה, מה יהיה מסלול חייה ומהם התיקונים שלה בעולם החדש. ברגע הלידה וחדירת הנשמה לגוף הפיזי נמחקים מהמודע כל זיכרונותיה ומטרותיה. בכך מתאפשר לאדם לעבור מסלול חיו בלמידה והתנסות.

 

קארמה

הקרמה היא אנרגיה המניע את האדם לשינויים ולתיקונים בחייו. הקרמה לא מביאה עמה סבל אלא התמודדות וההחלטות החשובות לחייו. רבים חושבים שקרמה הנה גורל אולם עליהם להבין שקרמה מזמנת למידה דרך ההתנסות ולא סבל וכאב. ישנם תקופות בחיינו שבהן אנו קופצים מדרגה ועולים כיתה ברמה הרוחנית וזה מתבצע דרך הקרמה. בתקופות אילו לימוד הלקחים וההתנסויות חשוב ומשמעותי לנשמה והם שיקבעו את ההתקדמות שלה לתקופה הבאה. הדבר דומה לחיינו הפיזי שתקופת הילדות בונה את תקופת הבגרות וכן הלאה. יציאה לתקופה חדשה בעלת לקחים חיוביים וכוחות אנו עולים לכוון מימוש המטרות שלנו שהן מטרת הנשמה. לאנשים לעיתים יש תחושה של תקיעות בחיים ושדברים לא זזים. ייתכן שהדבר נובע מתהליך הקודם שלא הושלם עד תומו תחושה שלא הספקנו ורגשי אשמה.

 

מודעות רוחנית דרך שחזור גלגולים

אדם מודע יודע להכיל את זיכרונותיו ויודע לתרגם רגש למעשה. אדם מודע יודע לכוון עצמו לתיקון מעשיו. השחזור נועד לגרום לאדם המודע לראות את התהליכים/התנהגויות בעיתיות/חוויות שלא פורשו כהלכה/רגע המוות ולהסיק מכך מסקנות לגבי חייו אלו. המסקנות מהשחזור הם חווייתיות ומשפיעות על שורש הנשמה שלנו בחיים אלו ובבסיס שנמצאה ברבדים הגבוהים יותר. החוויות הם מחיקה שמעלימה שאריות של חוויות קודמות ונותנת חותם חיובי הלאה בחיינו.

אדם מודע יודע לקבל את הצורך לראות בנבכי תת מודע. הוא לא מפשפש בחייו אלא מטפל במאגרי החוויות שלו וסוגר מעגלים רגשיים עם אנשים/מקומות ובכך מתעל את הנשמה לרמה גבוהה יותר. אדם מודע מאפשר לנשמה לטפל בדברים חזקים יותר, ביכולת לקבל , ביכולת להיות סבלני, ביכולת לתמרן את חייו לא על חשבון עצמו ואחרים. יכולות אילו אינם באים מעצמם אלא מעבודה עצמית ומיכולת הקשבה פנימית. היכולת לקחת "אקמול אנרגתי" ולקחת את הזמן שיש מבלי לבקש את התוצאות מיד עכשיו. יכולת זו ניתנת ללמידה במסגרת סדנאות רוחניות שונות.

 

ברצוני להביא דוגמה מטיפול באמצעות שחזור גלגולים

מטופלת שחוותה תחושות שידיד נפש שלה שנפטר מלווה אותה ביום וגם בלילה וגם בשינה. בקשתה הייתה להבין מדוע הוא פוקד ומטריד אותה גם לאחר המוות. היא הגיעה אלי להבין את משמעות התחושה הזו מכיוון שהיא אישה נשואה ואם לילדים והדבר הפריע לה בתפקודה כאם וכבת זוג.

 

בתהליכי הטיפול באמצעות שחזור גלגולים התברר שידיד שלה היה בחייו הקודמים בעלה, בן ואח תאום. המשותף לכל אותם חוויות היה אחיה התאום. הם נאלצו להיפרד מסיבות שהתאימו לתקופה ההיא אולם האח התאום נפטר טרם זמנו והיא לא הייתה ברגע המוות ולכן קשה לה להשתחרר ממנו והקושי נבע מחוויית הפרידה. כאשר הידיד "נפטר בטרם זמנו" בחור צעיר המטופלת חוותה צער עמוק ואשמה שהיא לא הצליחה להיפרד ממנו ולחיות איתו בחיים האלו כמו שהוא ביקש. היא הייתה מודעת לכך שהוא אהב אותה כל השנים וויתר על הזוגיות עמה כי היא בחרה בזוגיות אחרת. לאחר שהוא נפטר התאחדו לה בחוויה רגעי הפרידה שלה ממנו. הדבר גרם לה לרצות "לראות ולהרגיש" אותו גם במותו והיא זימנה את האנרגיה שלו מלמעלה והתחברה אליו לא במודע.

 

הטיפול במקרה זה באמצעות שחזור גלגולים הנו תהליך מתקן . בתהליך אנו לא משנים את המציאות מאחר והיא כבר נוצרה. השינוי הוא בעוצמת החוויה של המטופל לדוגמא בתקופה שבו היא הייתה אחות תאומה של אותו נפטר בחיים אחרים  היא למדה לחזק את בריאותו ולאפשר לו לחיות. במקרה שהוא היה בנה היא למדה לקבל את הפרידה ביניהם ולהודות על החיים שהיו להם ביחד.

בפועל המטופלת למדה "לקבל" את המוות ולשחרר אותו למקום שבו היא הסכימה שטוב לו שם. השחרור היה גם בלתת לרב מקובל שיעשה לו תיקון נשמות.

 

הייתי רוצה להסביר מהן "נשמות תאומות" לאור דוגמא זו:  בסיס הנשמה מכילה בתוכה את כל החווית מחייה הקודמים. הנשמה שנמצאת בגוף הפיזי היא רק ניצוץ מאותה נשמה אחת גלובלית ומכילה בתוכה ניצוצות מנשמות אחרות. מאחר ולנשמה ישנן מטרות בעולם הזה נוצרת נשמה חדשה המכילה בתוכה את אותן מטרות מתוך מכלול בסיסי נשמה. מכאן הצירופים שנוצרים לנשמות שנולדות לעולם הזה יש חלקים זהים בנשמות אחרות. מאחר והמרכיבים של הנשמה שנולדת משתנים מגוף לגוף, אנו מוצאים את עצמנו בחיים הללו לא מעט מזדהים/אוהבים/ מתחברים עם אנשים שמוכרים לנשמה שלנו. טוב לנו ביחד,אנו מלמדים ומתמירים אחד את רעהו. לכן יש זוגות שחוזרים לחיים הללו שוב כזוג, אב בגלגול קודם מקבל את אימו כילדתו וגודל הצירופים כגודל המטרות והסיבות להיוולדות.

 

לסיכום

הנשמה מתפתחת בכל שלב בחייה עד להגיע למיצוי שלה והפיכתה למדרך רוחני. היכולת שלנו להבין את הנשמה ניתנת ללמידה ותאפשר לנו להתעלות לרמה רוחנית גבוהה יותר. שחזור גלגולים הנו האמצעי שבו ניתן להביא למודעות שלנו לנשמה וכן שילוב של אמצעים נוספים כגון דמיון מודרך ומדיטציה תאפשר לנו את התהליך.


דפנה ביסמוט היא מטפלת הוליסטית רב תחומית ומדריכה רוחנית מתמחה: חלומות,הילינג, תקשור, שחזור גלגולים, דמיון מודרך, חשיבה חיובית, מודעות עצמית, אנרגיות, קריסטלים ותמציות. 

 
רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי