אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
למה חשוב לסדר ולנקות את הבית?

למה חשוב לסדר ולנקות את הבית?


ניקיון וסידור הבית מכניסים הביתה אנרגיות טובות, ואף יכולים להוביל לשינויים חיוביים בחיים. על חשיבות הסדר והניקיון עפ"י הפאנג שואי, וגם: מדריך לטיהור הבית


שלומית שטיינברג | צילום: sxc.hu


לפני ביצוע שינוי בחיים או כשיש רצון בהתחדשות, מומלץ לערוך סדר וניקיון בבית ואף בעסק. בתרבות הסינית, כאשר הנך חש חסום או תקוע בחייך, יש צורך בסדר מאסיבי בבית.

ביהדות, חג הפסח נועד לניקיון מקיף בבית ולהוצאת החמץ. ניקיון זה אף פותח את תקופת האביב, המאפשרת הזדמנויות טובות להגיע לביתנו.

חפצים מיותרים מעכבים אותנו
את הניקיון יש לערוך לא רק עם המטאטא ומקל הספונג'ה, אלא יש לרדת לשורש העניין ולנקות מגירות, מדפים ושידות. נראה כי בבתים רבים שבהם קיימת אגירה של חפצים, קיימת תקיעות וחוסר כוח לנוע קדימה. לכן, חשוב לא רק לעשות סדר, אלא להוציא חפצים שאינם בשימוש, בעיקר אלו המעלים אבק על המדף, ולהעניק תשומת לב בעיקר לחפצים שבורים, אשר אינם מועילים יותר ואף מעכבים הזדמנויות טובות לחיינו.

גם במשרד יש צורך להעניק את מלוא תשומת הלב לסדר, ובעיקר לניירת היוצרת בלאגן. נייר שאינו שמיש - מקומו בפח הזבל ולא על שולחן העבודה.

ראו כי מיד לאחר הניקיון והוצאת החפצים שאינם מועילים יותר בחיינו, קיימת תחושת הקלה, ונראה כי אנרגיה חדשה נכנסת לחיינו ויוצרת הזדמנויות טובות בכל תחום.

אם אנו מעוניינים בסידור העבר ובעתיד טוב יותר, יש להתייחס גם למחסן/מקלט ולבוידעם במידה שקיים בבית. לפי הסינים, המחסן או המקלט הם מקור העבר, היות והוא ממוקם בדרך כלל בתחתית הבית, ואילו הבוידעם אחראי על העתיד, משום שהוא ממוקם בדרך כלל במעלה הבית, במסדרון. לכן, פעם בשנה, כשכולנו משתגעים מהניקיון לקראת פסח, כדאי ומומלץ לנקות ולסדר גם אזורים אלו. 

טיהור הבית ליצירת שינוי חיובי בחיים
סדר וניקיון בפאנג שואי אינו מסתיים רק בהוצאת חפצים וסידור הניירת. ניתן לקחת את הסידור צעד אחד קדימה, ולערוך טיהור בבית.

הטיהור נערך כאשר האדם מעוניין בשינוי לטובה לאחר שעבר משברים, לקראת תקופה חדשה כגון מעבר דירה ורצון "לנקות" את אנרגיית הדיירים הקודמים, לפני הבאת תינוק שנולד לבית או לפני אירוע חשוב בחיי הדיירים, כגון חתונה, אירוסין וכדומה.

טיהור הבית ואף המשרד, עוזר במקרים שבהם האדם נמצא בתקופה של תקיעות וצומת דרכים. הטיהור פותח חסימות, מסלק אנרגיות שליליות ומביא לבית שינויים לטובה ואנרגיות חיוביות.

כיצד נערך הטיהור ומתי?
ראשית, יש לערוך טיהור עד השעה 12:00 בצהריים, לא בימים שישי ושבת. הטיהור ייעשה רק ע"י אדם אחד בבית. בזמן הטיהור יש להוציא את שאר בני המשפחה ואף חיות מהבית. 

הכנה לפני הטיהור
לפני הטיהור חשוב לנקות את הבית וגם את גוף המטהר ע"י מקלחת טובה.
כשעושים טיהור, יש להוריד את כל המתכות והתכשיטים, ואפילו את המשקפיים, היות וגם בהם קיימת אנרגיה לא טובה.

שלבי הטיהור
לאחר שטיפת הבית ושטיפת הגוף, יש לגשת לכל פינה של קירות בבית ולמחוא בה כפיים 3 פעמים, או לחלופין עוברים ליד פינה ומצלצלים בפעמון. חשוב שמחיאות הכפיים או הפעמון ייעשו מלמעלה למטה, כאשר יש להתחיל מהדלת הראשית ולסיים בה. (לא לעשות זאת בחדרי שירותים ואמבטיה).
 
לאחר מחיאות הכפיים, ניתן לקחת סיר ובו עלי מרווה, ולשרוף אותה כך שיעלה עשן. את הסיר יש להעביר בכל מקום בבית מדלת הכניסה ובכל חדר וחדר, מלבד השירותים או האמבטיה. שימו לב: יש לפתוח חלונות כשאתם מבצעים פעולה זו.

בסיום הטיהור יש לשבת בפינה שקטה או בחדר מרכזי, לבחירתכם, ולחשוב על מה שהינכם מעוניינים לקבל בחייכם כרגע - הצלחה, שלווה, זוגיות וכדומה. נסו להיות מפורטים בבקשותיכם.

לאחר מכן צאו מהבית וקנו מתנה לבית, כגון זר פרחים, והניחו אותו במרכז הסלון.
מומלץ לומר בקול רם: "עם המתנה הזו תבוא הפריחה והשגשוג בבית ובמשפחה".

חג אביב שמח,


שלומית שטיינברג, יועצת מוסמכת לפנג שואי ומיסטיקה סינית (אסטרולוגיה ונומרולוגיה סינית, טארוט סיניים ואי צינג).


לאתר הבית של שלומית שטיינברג


לשיחה אישית עם שלומית שטיינברג, יועצת מוסמכת למיסטיקה סינית ולפאנג שואי, ניתן ליצור קשר עם מרכז המומחים של ישראל המומחים בטלפון: 072-3401003 שלוחה 58רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars  בפייסבוק.


למאמרים נוספים
משמעות הצבעים עפ"י הפאנג שואי
עיצוב המטבח עפ"י הפאנג שואי
עיצוב שולחן הסדר
מבחן להתאמה זוגית עפ"י שמכם
הורוסקופ יומי עד אליך ב-sms

 


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי