אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
מהי מודעות גיל המעבר

מהי מודעות גיל המעבר

מאת: ד"ר שולמית רונן


גיל מעבר מודע, היא דרך חדשה ומרתקת ליהנות, לקבל, להרוויח ולהועיל לעצמנו. באמצעות אנרגיית- הצבעים, במשמעות תקופת זמן זו של גיל המעבר וחשיבותו בחיי האישה.


גיל המעבר אצל האישה, מאפשר הזדמנות להתעורר למלוא עוצמת הפוטנציאל והיצירתיות, לאני האמיתי ולעצמאותה. אנרגיית עולם הצבעים באים לאפשר לאישה לעבוד, לפתור, לגרום, לתפעל ולהביא לידי זרימה ונביעה מחודשת להתבוננותה על סוגיית נושא גיל המעבר ברמת המודעות.

 

במשך ההתמרה הבלתי נמנעת, ושינוי התבוננותה לשינויים, על האישה להיות ולהימצא למען מלוא עוצמת התפתחותה לעצמה. אולם איכויות ההתנסות הן הבחירות שתהייה מוכנה לנסות, לחוות ולחוש.

באמצעות השימוש באנרגיית-הצבעים, האישה יכולה לבחור ביודעין ומתוך הכרה לצאת למסע, ולהיות אישה שחייה מתנהלים בנוחות ועידוד. השקט והשלווה שמסע זה מאפשר להרפות, לשחרר ולהירגע בכדי להגיע לשלווה בנקל.

אנרגיית-צבעים אלה, לא יגזלו את הניסיון ואת חוויותיה. אולם, כאשר תבונת חוכמתה תתחיל להתעורר עם התפרצות של תנועה גלית חזקה של יכולת, עוצמה וגלי החום, היא תמצא את המקצב הטבעי ואת השלווה להרפות, להרגיע, לשחרר ולהרגיש את חווית הנינוחות בתוך מסעה.


גיל המעבר הוא מסע של הלב, זוהי חקירת "האני הפנימי" של האישה בתוך תוכה. מצב זה יכול לחשוף ולגלות את הביטוי היצירתי וחוכמתה הייחודית, במידה ותרצה להיפתח ותהייה מוכנה לקבל ולאמץ בחיבוק את יציאתה למסע, ולהלך בו.

 

כאשר האישה תעשה שימוש באנרגיית הצבעים אשר יאפשרו לה לתעל את עצמה, היא תוכל להתחיל ליהנות מהמצב החדש הקורה לה -  והמתחיל להתחולל בתוכה, מתוך מקצב טבעי עם אמון ובטחון.

חשוב לומר לזכור ולהזכיר, שכל דבר שהאישה עושה ופועלת מתוכו  -היא יוצרת ובוראה את ההווה לעתיד נינוח ורגוע לחיות בו. כך, שהיא יכולה להשתמש בעוצמת אנרגיית-הצבעים והצהרות חיוביות כדי לתמוך בה ביודעין ומתוך הכרה ליצירת העתיד לבוא שברצונה להכניס לחייה.

 

מתוך כך, כאשר מסע "מודעות גיל המעבר" מתחיל, אישה יכולה ליצור לעצמה את תוכנית אנרגיית- הצבעים מתוך דאגה לבריאותה, בכדי לפגוש את צרכיה הפרטיים והייחודיים ולתת זכות קדימה להעדפות שלה.


עולם הצבעים והקשרם לסוגיית גיל המעבר:

כאשר התחלתי לחקור את הקשר של עולם הצבעים והנושאים הקשורים לגיל המעבר, התחלתי להבין כיצד נעשית ההמחשה והמימוש, ושהמפתח העיקרי בחשיבותו מחזיקים הצבעים המאפשרים שינוי והתמרה מתוך חמלה של הלב.

תוך כדי חקירה של  "האני הפנימי, האינטימי והסמוי ביותר", ולאחר מסע מפרך ומתיש, הפך נושא זה לבהיר וברור יותר, שגיל המעבר הוא מסע של הלב, ואנרגיות האור של הצבעים יכולים להקל, להרגיע, לשחרר וליצור הרפיה למסע זה, ולהגביר את איכות חייה של האישה בדרך מיוחדת ונפלאה.

 

לאחר לימוד של שיטות ודיסציפלינות שונות, האמת - הודות יישום הצבעים, משאירה תחושת יציבות ללא קשר למסורות או לאומנות זו או אחרת שבחנתי. ניתן לומר, שעוצמת הצבעים, התגלמות קוד התמצית בצבע, מביא את סם החיים להרגשת נינוחות ונחמה, להתנסות ולחוויה בתחושה שהאישה עוברת.


ההתנסות באנרגיית הצבעים למטרה של סוגיית גיל המעבר, נעשו על מגוון רחב של אנשים, גם בארץ וגם בחו"ל. כאשר לכולנו מטרה ברורה - למצוא דרך לפרוץ את המעגל לדבר מה נעלה, אשר דרכו ובאמצעותו קיימת האפשרות לצמוח מתוך אמון ואמונה, לעוצמת הפוטנציאל הנשי השוכן באישה עצמה. 

 

מעגל אנשי המקצוע לצורך המחקר התרחב, והתבקשו להרחיב את המעגל לעזרת המחקר אשר ביקשו למצוא תשובות לשאלות שנשאלו לגבי גיל המעבר. התגובות היו חיוביות, והשינויים נראו בצורה מדהימה ומכרעת.

קרה כך, גם לגבי אותן נשים אשר הגיעו עם סיבוכים קיצוניים בגלל התופעות שגיל המעבר מביא עימו, ולא היה באפשרותן או נבצר מהן לקבל תמיכה הורמונאלית, ולהיות מסוגלות להירגע ולהשתחרר מהתופעות. אותן נשים חוו תחושת רגיעה ו"התקררות פנימית", השיגו שינה רגועה ושקטה, ברגע שהחלו להשתמש באנרגיית-הצבעים לעבודה מודעת עם התייחסות לסוגיות שהתמודדו עימם.


המעניין היה שבו זמנית, אף אחד מאותם שלקחו חלק בניסוי הנשים והמטפלים, לא נמצא "סובל" מחסך של ההתנסות, החוויה והניסיון שנחווה.


האיכות האמיתית של ההתנסות עם סוגיה זו, קיבלה תזוזה והעתיקה את היכולת להימצא ולהיות מסוגלים להשתחרר ולהגיע לנינוחות ורגיעה לתוך המסע הנקרא "מודעות גיל המעבר".

 

בסוגיית גיל המעבר, הונחה הנחה פשוטה והיא: להוביל נתיב זה להתעוררות ולרומם את חוכמתה ותבונתה של האישה אל תוך פריזמת הצבעים, אשר נחקרה ברשימה ארוכה של ספרים ואנשי מקצוע מתוך אמת וכנות לבוא לקראתה ללא סבל מיותר.

ההתבוננות הייתה: לפגוש ולוודא את מגוון קשת האפשרויות שגיל המעבר יכול להעניק, ולהראות את הקרנת האור של הצבעים כאשר נעשה שימוש בנקודות נאורו-לימפאטיות.


כאשר הושגה התובנה ליכולת להקל ולעזור, ניסיתי זאת בדרכים שונות. כמו: אקופונקטורה, דרך מבנה האוזן, האורה סומא, ורבים אחרים ניסו זאת בדרכים של האיור-וודה, רפלקסולוגיה ועוד. כאשר החשיבות הייתה להכניס ולעלות למודעות תובנות חדשות, ראייה חדה - מתוך הבחנה של אומנויות ריפוי ושיטות שונות. התהליך עורר רגשות עמוקים וזה היה החלק המרתק והמלהיב של יישום התהליך.

 
כל דבר נתמך והעמיק את חווית ההתנסות באמצעות החוכמה והתבונה האישית של האישה. מבחינתי, ההתנסות נבחנה בזמנים שונים של היום, והתוצאות הטובות ביותר היו בשעות הערב - כזמן הטוב ביותר מבחינת התגובה לסימפטומים המלווים את האישה בתקופה של גיל המעבר.

בשעות אחר-הצהריים היה גירוי והמרצת יתר של הסימפטומים. היישום בשעות הערב גרם לסיפוק משביע רצון מבחינה רגשית והגביר את רמת הרגיעה, השקט והשלווה. 

 

זהו סיפור ארוך, אולם קצר המאפשר לכל אישה הרוצה בכך, להתנסות ב"מודעות גיל המעבר". העובדות פועלות על כל אדם שהתנסה בכך, וכעת זה זמין לכל אחת המעוניינת לשפר ולהפיק את המיטב מעצמה. 

 

mad3_400

היתרונות והרווח שבתועלת ב"מודעות גיל המעבר":

בשילוב עוצמת אנרגיית-הצבעים, ניתנת לנשים האפשרות להשתמש ביודעין ומתוך הכרה את נושא המעגל, המחזור או תקופת גיל המעבר - לשימוש יצירת שינויים חיוביים בחייהן ובעתיד לבוא.

כאשר מתעוררת תחושת ההתעוררות הפנימית, החוכמה והתבונה בתוכה יחד עם תנועה גלית השוטפת את גופה, בהתפרצות המניעה בחוזקה של חום ולהט. הצבעים יעזרו לחבר את עוצמת האנרגיות המתחוללות בתוכה, יאפשרו ויתרגמו זאת לנינוחות ושלווה כדי לשחרר ולהרפות.

זוהי ההזדמנות לעורר את המודעות ואת מלאות שפע - הפוטנציאל והיצירתיות ב"אני האמיתי" של האישה.
דמיינו והעלו על הדעת את יצירת היכולת....

* לאהוב עצמך ללא פחד וחשש.

* להוות אתגר ולזמן את השינויים לקבלת החיים מתוך תבונה וגילוי הבנה ושמחה.

* אמונה בעצמך במידה מספקת לבטא את היצירתיות והאינטואיציה.

* להתמקד, לטפח ולאמן עצמך בקלות על מנת שתוכלי לבקש ולחפש, מהם הצרכים שאת זקוקה   ורוצה?

* ליהנות מתחושה עמוקה של שקט ושלווה, כפי שאת מתבוננת ברצון הכנה והאמיתי, לשנות את הדימוי העצמי מתוך הערכה עצמית.

* להיות בעלת אמון ובטחון, להרפות באדיבות, בנועם, בחסד ובחן את "הישן" למען לקבל ברצון ולקדם בברכה ובברכת "ברוך הבא" את החדש.

* לעקוב ולציית לכמיהה, לערגה, לגעגועים ולכיסופים של הלב.


"מודעות גיל המעבר" מציעה את כלי אנרגיית-הצבעים לכל אדם הרוצה לעבור תהליך זה, ומובטחת נתינת התמיכה בהכלה ובשמירת יחס ועמדה זו, אשר יעודדו איכויות אלה בחיי היומיום.

חשוב שאדם ידע, שהשימוש באנרגיית-הצבעים ל"מודעות גיל המעבר" היא לא רק כשחשים את "התפרצויות גלי החום", אלא כאשר ישנה תחושה בהתנסויות וחווים תחושות אלה:

* מצבי רוח מתנדנדים ומשתנים.

* פחדים, חששות ודאגות.

* קשיים בלמצוא את ניצוץ האור הפנימי ואת הערך האמיתי.

* חרדות ודאגות עמוקות.

* העדר וחוסר שמחה.

* קשיים במציאת הזמן והמרחב לטפח ולדאוג לצרכים האישיים.

* רצון להתגבר ולהכריע ספקות בתוך עצמי וליצור "תחושת שלמות" בקבלה עצמית.

* רגשות של כעס, תסכול ודאגה בקלות.

* תחושת דיכאון המורגשת כתקופת שפל ובידוד.

* תחושה של העדר כוח ומחסור בחיוניות וחיות.


כאשר אנו נעזרים בעוצמת הצבעים לריפוי מצבים אלה, התחושה היא שיש באפשרותנו לזמן לשדה האלקטרו-מגנטי את האנרגיות החיוביות ביותר של קרני קשת הצבעים. כאשר אנו עושים זאת, אנו מתכוונים וגורמים לבקשתנו להתכוונן לאיכויות להתגלות במעמקים של עצמנו. אנרגיית הצבעים מעצם עוצמתם וחיוניותם, עוזרים לנו לקבל ולהכיר ביופיינו הפנימי.

איכויות אנרגיית-הצבעים גורמת באופן המסורתי, להיות מוכרות למען להעלות, לעודד ולקדם רגשות כגון:

* חמלה לעצמנו ועל ידי כך, להגיע אל לב הדברים.

* לגלות כיוון חדש, הנחיה והדרכה.

* עדינות, רכות, נועם הליכות, אצילות ומתינות.

* תקווה לטוב והנעלה לעצמנו ולסובב אותנו מתוך בהירות ותחושת שמחה.

* דאגה, חמימות, לבביות והתלהבות ותחושה רגשית המביאה שביעות רצון.

* הבאת שלווה ושקט לתוך המרחב.

* להרפות מהישן וחיבוק אוהב ואמיץ מתוך אימוץ החדש לחיים.

* לעודד תבונה והבנה ברמה הרגשית.

* מניעת תוקפנות פנימית ולעורר השראה של שלום ושלווה פנימית מתוך רגיעה והכרה של עצם מהות היותנו.

*  רגיעה ויצירת איזון המביאים שלווה ושקט פנימי.

* הבאת המיטב ולהציגו מתוכנו בצורה הטובה ביותר.
 

אנרגיית-הצבעים באה לחזק בתוכנו את היכולת ליהנות ולסייע לנו לחוות בתועלתם של אנרגיית אור הצבעים ובעוצמתם, ולאפשר ריפוי הנובע מהמודעות הפנימית ומחוכמתה השוכנת במעמקים של עצמנו. אנרגיות אלה יכולות ובאות לעזור לנו להיזכר לאהוב ולקבל את עצמנו ללא חשש ופחד.


רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars  בפייסבוק.

למאמרים נוספים:
לחיות מתוך שמחה
קבלה עצמית ובחירה מודעת
מודעות יצירתית מהי
צבעים בפאנג שואי

פאנג שואי ככלי לצמיחה


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי