אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
מודעות ומערכות יחסים

מודעות ומערכות יחסים

מאת: אתי דמרי


למחשבה שלנו לחשיבה יש משקל כבד מאוד לכל מה שקורה לנו בחיי היום-יום, אם כל אחד יישב עם עצמו בשקט וינסה להיזכר במחשבה לא נעימה שעלה בראשו ירוץ מעט וירוץ מעט קדימה עם הזמן יווכח לראות שאכן קרה משהו לא טוב ולהפך כאשר חשבנו על דברים חיוביים.

 
לכל אדם ואדם יש את המדריך האישי שלו שמשפיע עליו בלא מודע, התת מודע ומוביל אותנו ומושך אותנו ממצבים לא נעימים למצבים חיוביים.
במדיטציה הובלתי אתכם להגיד היגד חיובי, היגד זהו משפט חיובי שאנו אומרים אותו וככל שנאמר אותו יותר פעמים כך הוא ישפיע עלינו על חיינו יותר ויותר, יכול להיות בנושאי: בריאות, כסף, עבודה, מערכות יחסים, מעבר דירה וכו'.


הכוונה, שדרך התודעה שלנו יש ביכולתנו להוביל את עצמנו למערכות יחסים טובים יותר בכל התחומים.
התודעה, מקום שבה אנו מעבדים את כל חוויותנו וההתנסויות שלנו, איך שאנו נדאג לעבד את עולמנו כך נקבע את טבע ואיכות עולמנו הפיסי, כולל יחסנו עם כל האחרים.


כמובן שאנו לא יכולים להתמזג פיסית עם כל ייצור אנוש לכן הדרך היחידה שבה נוכל להכניס אדם אחר לחיינו היא בחלק שאנו קוראים לו מחשבות או תודעה, בתודעה אנו חווים את האחרים.

אם אנו נוגעים, מנשקים, מלטפים, באופן פיסי, המחשבות שלנו אודות הפעולות הפיסיות הן הקובעות את איכות יחסנו, גם המגעים הפיסיים נחווים בתודעה שלנו.


יש היגד מפתח, משפט מפתח, "כפי שתחשוב כך יהיה", המחשבות יוצרות את המציאות שלנו, מכיוון שאנו יכולים לחוות אדם פיסית אלא רק בתודעה המסקנה, כל האנשים האחרים בחיינו הם פשוט מחשבות בתודעה.


היחסים שלנו הם כולם תוצאה של צורת המחשבה על האנשים האחרים בחיינו. הרגשות שלנו על מאהבים, אהובים באות מן המחשבות שלנו.

זאת אומרת - אם אנשים בסביבתך נוהגים בך באופן שנראה לך מעליב כאשר הם מתנהגים כך, היחסים שלנו אינם נקבעים ע"י התנהגות שלהם כי אם רק ע"י האופן שבו אנו בחרנו להתייחס להתנהגותם, הפעילות היא שלהם אך אנו יכולים לבחור כיצד לעבוד איתם בתודעתנו.

כל מי ששותף לנו בחיים, ילדים, משפחה, עמיתים לעבודה, זרים - הם כולם מחשבות לכן עלינו ללמוד להשתמש במחשבות ליצירת מערכות יחסים.


כאן באה השאלה מה אנו חושבים על האנשים איתם יש לנו מערכות יחסים וזכרו: מה שאתם חושבים
-  מתחיל בכם.
אם אתה חושב על משהו שחסר בו משהו, מחשבה זו תהיה החוויה שלך מאותו אדם, היא זו שתגדיר את יחסנו עם אותו אדם כאשר תקלע למצב של סלידה ממנו ואי נעימות.


כאשר משהו מתנהג בדרך מסויימת ואנו מעבדים התנהגותו בדרך שלילית ואומרים לעצמנו אני שונא זאת תגובה שלילית זו תוצאה של עוד אי נעימות ועוד שלילי.

לכן יש אפשרות אחרת לעבד התנהגות זו כי בעצם לא אותם אנשים יוצרים את היחסים הרעים כי אם אנו בדרך שבה אנו בוחרים לחשוב יוצרים אותם, אנו יכולים לבחור לחשוב במחשבה, "אדם זה נמצא בדרך שלו שהוא בחר בה וזה בסדר, כי יש לו הרבה מעלות טובות אחרות שאני אוהב בו, כי אני רוצה שהיחסים יהיו נהדרים ואם הם יהיו נהדרים במחשבות שלי זה יהיה מכלול החוויה שלי מהם".


אולי זה נראה כצבוע, לא אמיתי לא ישר, כי זה לא משקף את הרגשות האמיתיים, אך אל תשכחו שהרגשות האמיתיים באות מן המחשבות שלנו ואם אנו רוצים לחולל ניסים במערכות יחסים שלנו אז צריך לחשוב בדרכים פלאיות.


נס אמיתי במערכות יחסים: פירושו - אי שפיטת הזולת, מה שעלינו לעשות זה לעבוד קשה על יצירת המחשבות המדוייקות שלנו בתודעה כלפי האחרים. מחשבות שיתאימו לסוג היחסים שאנו בוחרים בהם, אנו רוצים ליצור אותם.


המטרה ביצירת הנס במערכת היחסים, היא להשתפר באופן ראיית האנשים שבחיינו בדרכים שישקפו את הנס שאנו רוצים שיתרחש - אין דרך אחרת. עליך לחשוב ולהגיד: "החיים שלי וכל היחסים שלי בתוכם מכוונים לתכלית". איכות חיינו קשורה ישירות לאיכות יחסינו עם האנשים שבחיינו, ומצד שני של המשוואה היחסים שלך עם האחרים משקפים כיצד אנו מתייחסים לעצמנו.


כאשר אדם מטפח את המודעות של גופו, תודעתו ונשמתו שלושתם כאחד, יחווה אחדות בתוכו כחי, אז אדם זה מוכן לחלוק תחושות כוליות וקדושה זו עם אחרים. כשיש בך אהבה לעצמך זה מה שתוכל להעניק לאחרים.
בלי קשר לאופן שבו אנשים מתייחסים אליכם אתם יכולים להעניק החוצה רק את מה שיש לכם בפנים במהות שלכם להעניק.

 
מערכות יחסים שלנו עוברות את המסלול שאנו עושים. אם אנו עוברים דרך התחבטות וסבל, מדוע הדברים לא הולכים כפי שהיינו רוצים שילכו - אז מערכות היחסים יסבלו גם כן.

אך אם נלך בדרך התוצאה, נתחיל לראות שיש לקחים ללמוד בחיים, אז מערכות היחסים ישקפו עמדה זו בחייכם, זכרו מהות התכלית - היא נתינה, כל מה שתרכשו ותשמרו זה כלום.

zug
 

כאשר תהיו מעבר לצורך לסבול ולשלוט בזולת, כאשר תהיו מעבר לגישה "מה יצא לי מזה", ותתמקדו על נתינה, על השירות ואי שיפוט, אז יתחיל הנס אמיתי להראות לפניכם בחיי היום יום.

התכלית "ואהבת לרעך כמוך" - ההתייחסות לאהבה ללא שיפוט.

התכלית היא הכל אודות נתינת עצמך לאחרים. ללא תנאי וקבלת התמורה מהם באהבה, אפילו אם אין זה מה שציפיתם לו.

 

אם תענה בשנאה לשנאה או כעס לכעס, זה לא משום שכוון אליך - כי אם מה שמצוי בתוכך.

אחד המרכיבים המרכזיים במערכת יחסים - אהבה. לאהוב זה לתת ואין לזה שום קשר למה שאתה מקבל, אהבה זהו תהליך פנימי שאנו מביאים למערכת יחסים. לאהוב זהו הדבר החשוב ביותר בחיים אבל למה מתכוונים בלאהוב.

כאשר אתה אוהב מישהו משום שאדם זה אוהב אותך בחזרה, זו לבטח אינה אהבה לאהוב.
זה גם לחוש את התחושה הלא רגילה של חיבה מבלי לבקש שום דבר בתמורה. אדם יכול להיות אינטיליגנט, ד"ר  וכו', אך אם אין את הרגישות, את התחושה של אהבה פשוטה - הלב שלך יותר מרוקן ואתה תהיה אומלל כל ימי חייך. {ג"י קרישנאמורטי}

 
קו הניצחון במערכות יחסים פלאיות הוא ברמת הנתינה.
במערכת יחסים בין בני-זוג, רמת הנתינה האחד לשני מבלי לצפות, אני נתתי שהוא ייתן. אנו רואים את ילדנו ואת כל הילדים, לא במונח של מה הם עשו, איך הם מתנהגים, טוב או רע, אלא מעבר לכל זה. אם תפגשו את הנשמה שלהם באהבה ותקרינו אותה כלפי חוץ, הם יגיבו באהבה. כאשר אנו בוחרים בתכלית אנו מקבלים הרבה מאוד מן הדברים שהיו חסרים לנו בכל ימי חיינו.


הורים, שנראו בלתי אפשריים, לא שופטים אותם יותר, שולחים להם אהבה, סולחים. רואים רק את הדברים הטובים שעשו למעננו כי זה מה שידעו לעשות בחייהם, אז באורח פלא היחסים עם ההורים משתנים, אנו מחוללים נס.


חברויות ביחסי עבודה, גם הם יכולים להשתפר בעזרת הגישה החדשה של נתינה. כאשר נוצר עימות לדחות את התחושות השליליות ובמקומן לשלוח אהבה, אז תוכלו לראות שהסביבה הופכת להיות ממצב של עויינות -  לשלווה.

כך עימותים מתחילים להיעלם ופתרונות מתחילים להופיע על פני השטח.
 

אדם אוהב המסרב להשתמש בתודעתו כדי לחשוב מחשבות שליליות ומלאות שנאה, יכול להשפיע בצורה ממשית על סביבתו הפיסית. כאשר אתה מעביר ידיעה פנימית בדרך אוהבת לא תהיה מאויים מקריאה לקרב, וכך חוללת נס במערכת יחסים זו.

להלן הצעות עזר שמובילות לנס האמיתי הזה:

* רד מהצורך שלך להיות צודק.

* אפשר מרחב מחיה.

* חסל את רעיון הבעלות.

* דע שאינך חייב לדעת.

* אני לא מבין וזה בסדר, לא כל מה שמעניין את חברי צריך לעניין אותי ולהיפך.
 

כל שינוי שאנו מחוללים, בנוי להשגת נס במערכות יחסים, ואינו יכול להיות מושג באמצעות שינוי טכניקות. הוא מושג באמצעות שינוי כיוון של מה שבתוכנו, שזה המקום שבו ממוקמים כל היחסים עם האחרים.

איננו יכולים לחכות שאחרים ישתנו על מנת שאנו נגלה את הנס האמיתי. הכוח, השמחה, של מערכות יחסים מתחילים ומסתיימים בנטיית התודעה שלנו.
 

חלק גדול ממה שאני אומרת עשוי להיות קשה בתחילה, כי לכולנו נוח יותר להתמקד על הזולת שבחיינו. כאשר אנו בוחנים את מערכת היחסים שלנו, אנו חושבים לעצמנו אם רק הם היו משתנים -  היחסים שלנו היו מושלמים.
 

הדגש הוא: הנכונות שלנו לדמיין וליצור מערכות יחסים קסומים, אוהבים ומעניינים לחלוטין.

תומאס קרום כתב: "מערכות יחסים בעלות עוצמה נוצרות כששני אנשים ממוקדים, מתחייבים לאהוב זה את זה ללא תנאי, ולתמוך אחד בצמיחת השני לקראת הגשמת מלא הפוטנציאל שלהם. שניהם מעניקים בחופשיות ללא מניעים אנוכיים או תשוקה לתעל את היחסים בתוך תבנית מסויימת. אין לנו גבולות כאשר אנו מחבקים עד תום זה את זה". ואכן הגבולות נעלמים כאשר אנו מחוללים ניסים.


בברכת אור ואהבה

אתי דמרי


למאמרים נוספים:
פריסת הזוגיות שלך

מחשבון אהבה נומרולוגי

זוגיות בבית בפאנג שואי
תאריך לידה ואינטלגנציה רגשית

התאמה זוגית בין המזלות

 


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי