אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
סימנים בחיי היומיום

סימנים בחיי היומיום

מאת: שגיא מנדלבוים | צילום: Stock.xchng


החיים הם משוואה אנרגטית. הרעיון הבסיסי של המשוואה הזו מאוד פשוט: אנחנו מרכז היקום. נקודה. אין פשוט מזה וזה לא כל כך קשה לתפישה. ועדיין, אנו מתקשים להבין כי כל דבר המתרחש בעולם הוא שלנו ונועד לנו. הכוונה אינה לכל המין האנושי, אלא עבור כל אחד מאיתנו. כל מה שאנו רואים, חשים ומדמיינים, כל מה שקיים פיזית וקיים בדמיון שלנו - הכל השתקפות של כל מה שקיים בתוכנו.

הדרך שלנו רצופה בכישלונות. אנו נכשלים בדרך בה אנו מחפשים את  הדברים אותם אנו רוצים. אנו מחפשים בחוץ את מה שחסר לנו בעוד שהכל קיים בפנים. כל דבר אותו אנו רוצים בחיינו מתחיל ביכולת שלנו להאמין כי הוא קיים ויכול להתממש במציאות. לאחר מכן - זה פשוט קורה. אנחנו מזמינים את זה.

עקרון המשוואה האנרגטית
כדי להבין טוב יותר את עקרון המשוואה האנרגית, עלינו להבין כי כל מה שחיצוני לנו משקף את העולם הפנימי שלנו. השאלה המתבקשת היא כיצד משוואה אנרגטית זו פועלת עם כולם. איך ייתכן שבאולם קולנוע של 700 איש כולם נפגשים כדי לקבל את אותו המסר? ובכן, התשובה היא שהם לא. כל אחד ואחד יכול לקבל מסר אחר מאותו הסרט, ולמרות שכולם שומעים ורואים את אותן התמונות כל אחד מאתנו ייקח את מה שהוא צריך.

כל דבר בחיינו הוא סימבול וזה לא משנה אם אנו רואים את זה בחלום או בזמן ערות. כך למשל אם עומדת להיות לנו בעיה בתחום של כסף, אנו יכולים לפגוש תחילה את הבעיה כסימבול. בשלב הראשון, לדוגמא, נוכל לראות פיצוץ של צינור מים בדרכנו לאן שהוא. פיצוץ צינור המים הינו סימבול לבריחה של שפע. אם לא נבין את "הרמז", ייתכן ונפגוש את הסימבול בצורה אחרת, למשל, בצורה של נזילות מרובות שיתקיימו בבית שלנו. לבסוף אם נמשיך להתעלם מהרמזים, אנו נפגוש את זה בבנק שלנו וכך זה ימשיך עד שלא נתקן את הבעיה שיכולה להיות למשל נטייה לבזבזנות יתר. כשהבעיה תתוקן, המשוואה האנרגטית תפסיק לזמן את הסימבולים האלו.

השאלה שאנו צריכים לשאול את עצמנו היא: "איך נדע שהפיצוץ בצינור מיועד לנו ולא לאלפי האנשים האחרים?" שאלה טובה, והתשובה היא שאם שמנו לב לכך, זה סימן שהפיצוץ מיועד לנו. אז מה לגבי שאר האלפים בוודאי תשאלו. ובכן, סביר להניח כי לפחות לכמה מאות מהם יש בעיה דומה והשאר פשוט לא ישימו לב לכך.

איך מפרשים את הסימבולים?
הסימבולים אותם נפגוש בחיים ובחלום מתחלקים לשתי קבוצות. הצעד הראשון בהבנת סימבול המופיע בחיינו (לדוגמא, בחלום) הוא אבחון סוג הסימבול. גם בחלום, למשל, הסימבולים משקפים את אשר מתחולל בפנים והם מייצגים כעקרון את החולם בלבד. לכן, גם אם הסימבול מיוחס לכאורה לדמות אחרת בחלום (כמו חבר או הורה), הרי שגם אם החלום לא קשור לסימבול המסוים המופיע, הוא עדיין משתייך לחיי החולם בלבד ולא לדמות שעליה חלמנו.

סימבולים רלוונטיים לחיי היום יום

סימבולים אלו הינם קבוצה של סימבולים פסיכולוגיים במהותם, אשר מביאים לידי ביטוי בעיה, לרוב עכשווית, אתה אנו מתמודדים. כאשר אנו נפגעים, עוברים שיעור בחיים, לרוב נפגוש סימבולים אלו בזמן של חלום. וכך במשך לילות רבים נעלה את האירוע, נתמודד עמו וננסה להגיע למקום של איזון. הסימבולים הם הכלים איתם החלום עובד.

כך לדוגמא, ייתכן ולפני כשבוע התקיף אותנו כלב ונשך אותנו. במקרה זה ברור כי חלום בו  אנו חולמים כי אנו מותקפים על-ידי כלב הינו כלי פסיכולוגי המשרת את התת-מודע שלנו כדי להתמודד עם האירוע שבלי ספק יצר איזה שהוא משקע פסיכולוגי.

לכן, לפני שאנו מנסים לפרש סימבול, המופיע במציאות או בחלום, חשוב שננסה להבין אם הוא רלוונטי לאירוע בחיינו. לרוב, ביותר ממחצית המקרים, הסימבולים יהיו רלוונטיים והם נמצאים בחיינו, בעיקר בחלומות שלנו, כדי לעזור לנו פסיכולוגית להתמודד עם סיטואציות מחיי היום יום.

סימבול קולקטיבי
לאחר שווידאנו שהסימבול שהופיע בחיינו אינו רלוונטי לאירוע שהתרחש בעברנו, אנו יכולים להניח כי הסימבול הוא קולקטיבי. סימבולים מסוג זה הינם למעשה שפה אוניברסלית הנכונה עבור כלל האנושות, ובה כל סימבול מבטא רעיון הקיים בכל אחד מאתנו. כך למשל בכל התרבויות נמצא דרקונים, וזאת למרות שלא היה ולא נמצא עדות היסטורית לכך שהיה קיים אפילו דרקון אחד. האנושות פשוט "המציאה" את הדרקונים ואף נתנה להם משמעויות אשר סימבולית מייצגים את אותן הרעיונות בכל מקום.

גם כאן אנו צריכים לבדוק תחילה עם עצמנו מדוע הופיע הסימבול הזה בחיינו ולאחר מכן לראות היכן מופיע הרעיון אותו מייצג הסימבול בחייו.
כך למשל אם תספר לנו בחורה כי היא חלמה חלום ובו היא הולכת ברחוב ופתאום כלב מתנפל עליה ונושך אותה, עלינו תחילה לוודא כי הסימבול אינו רלוונטי לחייה. תחילה נוודא כי חלום זה אינו מייצג התמודדות עם טראומה של נשיכה של כלב. לחלופין נשלול גם אפשרות נוספת בה החלום יכול לייצג בעיות אחרות עם כלבים כגון אלרגיה, טראומה וכדומה. לאחר ששללנו את הסימבול של הכלב כסימבול רלוונטי לחיי היום יום, אנו יכולים לגשת לעבודה ולנסות להבין מה הוא מסמל.

בפועל הסימבול כלב מייצג נאמנות עיוורת וטוטלית. נשיכת הכלב איננה מסמלת רק הגנה על הטריטוריה, כי אם לפעמים גם אכזבה ותחושת פגיעות והיא ביטוי לכאב שאנו לא יכולים לבטא.

נגלה כי הבחורה סיימה לפני זמן קצר מערכת יחסים והיא פגועה. החלום מייצג את ההתמודדות שלה עם הפרידה, והכלב שנושך אותה הוא לא אחר מאשר החבר לשעבר שלה שנטש אותה ופגע בה.

שפת הסמלים לא תמיד פשוטה, אולם אנו צריכים לנסות להבין מדוע הסימבול הופיע ומה הוא מייצג עבורנו. כשנחבר אינפורמציה זו עם המידע שיש לנו לגבי הסימבולים השונים, נוכל לקבל תמונה ברורה ופשוטה המייצגת בעיה איתה אנו מתמודדים.

כיצד לנהל מחברת סימבולים ולשם מה זה נחוץ?
כשהתחלתי ללמוד סימבולים וחלומות התבקשתי על-ידי המורה שלי להכין מחברת סימבולים. במחברת זו רשמתי את כל הסימבולים שנקראו בדרכי ביום יום. המורה שלי הסבירה שהדרך להבנת סימבולים ולפתרון חלומות בשלב הראשון, ומאוחר יותר לשליטה על חלום, חייבת להיעשות תחילה דרך עולם החומר, בזמן ערות, ורק לאחר מכן ליישם את זה בחלום.

מחברת סימבולים הינה כלי היכול לעזור לנו להבין את הסימבולים כשפה ולפתח כישורים שיאפשרו לנו להבין לא רק את החלומות כי אם גם את החיים.
התהליך הוא פשוט: אנו צריכים להיות ערים לסביבה שלנו ולעצמנו גם יחד. להיות ערים למתרחש סביבנו ובכל פעם שמופיע סימבול סביבנו לרשום אותו וכן את המחשבות בהן עסקנו באותו הרגע. לאחר מכן לנסות ולבדוק מדוע הסימבול הופיע ומה הוא אומר לנו.

כל דבר הקיים בעולם שלנו הוא סימבול ורק צריך לדעת להתבונן נכון על הסובב אותנו. אז כך תעשו: כתבו את הסימבולים ונסו להבין ולחקור אותם ולאחר מכן נסו לפרש את משמעותם. זה יעשה לכם רק טוב.

 

שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, בעל ניסיון של  16 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושא טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. לאתר של שגיא טארוט חלומות וקצת יותר.


קראו עוד:
המדע של האינטואיציה
התחזית היומית שלכם
משמעות הסמלים בטארוט
רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי