אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
קבלו את הקבלה!
צילום: צילום: freedigitalphotos.net

קבלו את הקבלה!

קבלה היא תורה שלמה שמשולבים בה סודות, מיסטיקה יהודית ועומקים ברבדים רבים. ידע הקבלה, או כפי שהיא נקראת, חוכמת הקבלה, היא פרי של לימוד מעמיק ורב בשנים, ולא רבים הם האנשים שבאמת הצליחו לפצח את הסוד ולהבין את רזיה של הקבלה.

 

קבלה - ההסטוריה

מה שהתחיל כפן יהודי דתי, ואף מיסטי השמור ליהודים מקובלים בלבד, הלך ותפס תאוצה ברבות השנים. כיום, קבלה היא מושג שגור בפי רבים ברחבי העולם, אשר נמשכים לחוכמה, לנסתר, ולהבנה שתשנה את חייהם, אורח מחשבתם ודפוסי ההתנהגות שלהם.

 

לפי המסורת היהודית, מקורה של הקבלה הוא כבר מימיו של האדם הראשון. לפי האמונה הוא זה שחיברת את ספר המלאך רזיאל, אשר נגלה לעיניו לאחר הגירוש מגן עדן. המלאך, כך לפי האמונה, גילה לאדם את הסודות אחריהן שואפת הקבלה להתחקות.

 

לאורך השנים היו בכל דור יחידי סגולה שעסקו בלימוד סודות הקבלה, ביניהם אברהם, נוח ועוד צדיקים. דמות הקרובה יותר לימינו היא הרמב"ם, המוכר לעולם כרופא הראשון של האנושות, פילוסוף ומיסטיקן.

 

במשך מאות בשנים היתה קבלה נסתרת מעיני כל. ספר הזוהר אשר נכתב במאה ה-2 נגנז ונעלם לתקופה של כאלף שנים עד למציאתו בסוף המאה ה-13. הסיבות לכך היו החשש לשימוש לא ראוי ברזי ונפלאות הקבלה, והאנשה שלה - כלומר הפיכתה לדבר גשמי ולא שמימי ורוחני כפי שהיא למעשה. המורשים ללמוד קבלה בעבר היו מתי מעט, יחידי סגולה בעלי אינטליגנציה גבוהה במיוחד, הבנה וידע של התורה שבעל פה במלואה, מעל גיל 40 ובעלי רמה רוחנית גבוהה. גילוי ספר הזוהר במאה ה-13 הביא לתחילתו של עידן חדש בתחום לימוד קבלה והיא הפכה לנגישה יותר למתעניינים בה.

 

העידן החדש של הקבלה החל לפני כ-700 שנה. בזמן זה החלה ההכנה למה שמוכר היום כ"אלף השביעי". זוהי נבואה של גדולי המקובלים והנביאים שתיארו עידן של ביאת המשיח בה התודעה העליונה תציף את כולם ותביא אותם לדרגת רוחניות שמימית. כדי להתכונן לאלף השביעי גברה ההתעניינות בקבלה הצופנת בתוכה את תורת הנסתר, גילויים קוסמיים נעלים והבנה של הצופן האנושי של נפש האדם והיקום כולו כפי שמראה אותם הקבלה.

 

במאה ה-16 גילה האר"י הקדוש את משמעויות הקבלה הקוריאנית. בעקבות גילוי והפצתו, החל לגבור העניין בתורת הקבלה. כיום היא נלמדת בכל מקום בעולם ולומדים אותה גם חילונים וגויים.

 

 

על קבלה ומשמעות החיים

תורת הקבלה מאפשרת הבנה של תהליכים המתרחשים בעולמות רוחניים ונמצאים בספירות גבוהות, כמו מקום מושבם של המלאכים ועולם המזלות. היא מלמדת אותנו את הדרכים להשפיע על התהליכים הללו ומעניקה ללומד אותה מימדים רוחניים חזקים ומרתקים של סודות וקסם העולמות העליונים הללו.

 

 

לימודי קבלה מאפשרים פיתוח של מודעות עצמית ברמה גבוהה, היכרות עם היכולות הנפשיות, השכליות והרגשיות הקיימים בו ומקבלת את הכלים למיצוי הרמוני והתפתחות אישית. הקבלה עוסקת גם במיסטיקה יהודית וניתוח כל אות ואות והמשמעויות הנסתרות החבויות בה. העוסקים בקבלה מעשית מעניקים שירות המנתח ופורש בפני הפונה מפה שלמה המורכבת מניתוח שמו ושם משפחתו, תאריך לידתו ועוד. כל מספר ואות נושאים משמעות וחיים שלמים בתורה הקבלית, וניתן לחזות את העומד לבוא על שואל השאלה בתחומים כמו אהבה וזוגיות, פריון, הצלחה בעסקים בריאות ועוד.


רוצים להישאר בעניינים? הצטרפו ל-STARS בפייסבוק!


לשיחה אישית עם אלה שונייה, מגדת עתידות, רואה בנסתר ומיסטיקנית, ניתן ליצור קשר עם מרכז המומחים של ישראל: 072-3401003


למאמרים נוספים:

על רוחניות, תורת הנסתר ומה שביניהם

עשר הספירות בקבלה

משמעות האותיות

 


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי