אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
קלפים טיפוליים

קלפים טיפוליים

 

ילדים ומבוגרים נתקלים במצבים בחייהם אשר מצריכים טיפול אצל פסיכולוג על מנת להעלות על פני השטח בעיות, לאבחן את הגורמים ולתת מענה - אם על ידי שיחות ואם על ידי מתן תרופות.


אולם מה קורה כאשר אותו טיפול קונבנציונאלי אינו מראה שיפור אצל המטופל והוא אינו מתקדם ומתקשה לחיות חיים בריאים ואיכותיים?


קלפים טיפוליים – שיטת טיפול אלטרנטיבית

דרך אלטרנטיבית לטפול באנשים אשר מוצאים כי שיטת הטיפול המסורתית פחות מתאימה או יעילה עבורם, הינה דרך קלפים טיפוליים.


קלפים אלה קיימים כבר החל מן המאה הקודמת, והתשתית של הטיפול על ידי משחק בקלפים נועדה עבור טיפול בילדים. ברבות השנים נוצרו קלפים טיפוליים גם עבור אוכלוסייה בוגרת.


כאשר מדובר בטיפול על ידי משחק, כמובן ששיתוף הפעולה הגבוה ביותר שנעשה הינו עם ילדים. במהלך המשחק נחשפים אצל הילדים דברים אשר טיפול פסיכולוגי לא הצליח להגיע אליהם, כמו אלימות במשפחה, לחץ חברתי, גירושין של ההורים ועוד מצבים אשר מכניסים את הילדים למצוקה ויוצרים כאבים עמוקים בנפשם.


הטיפולים הראשונים על ידי משחק נעשו בעזרת בובות או ציורים, ורק בעשר השנים האחרונות נוצרו הקלפים הטיפוליים, אשר מסייעים באותו האופן לטפל בילדים ומבוגרים.


מהם קלפים טיפוליים?

קלפים טיפוליים בנויים מסדרות, כמו קלפי משחק אחרים, אלא שהציורים בהם שונים, ולצידם מופיע בדרך כלל משפט או מילה המתאר או מתייחס לתמונה.


המטפל יוצר התאמה בין המטופל לבין חפיסת הקלפים הנדרשת לאותו טיפול, ומכוון את המשחק באופן אשר יעלה על פני השטח את העולם הפנימי של המטופל.


למי מתאים טיפול בקלפים טיפוליים?

טיפול זה מתאים במיוחד עבור ילדים אשר סובלים מבעיות של קשב וריכוז. מחקרים שונים ברחבי העולם הראו כי אותם ילדים הראו התקדמות ניכרת במישורים השונים בהם הייתה בעיה, כמו במישור החברתי ובזה הלימודי.


 

אולם, גם מבוגרים אשר סובלים מתפקוד לקוי ומפחדים שונים הראו שיפור ניכר, לאחר הטיפול שנעשה עימם בקלפים טיפוליים. לכן, טיפול מעין זה יכול בהחלט לשמש בתור כלי טיפול עבור מבוגרים גם כן.

 

 

 

יש לכם שאלה לטארוט? שואלים את הטארוט - כנסו לאתר לשיחה אישית עם אביה לוי נומרולוגית ומתקשרת בכירה, ועם מומחים רבים נוספים,  ASKme - נבחרת מומחי המיסטיקה של ישראל מייעצים ונותנים תשובות בכל תחומי הטארוט והמיסטיקה בטלפון : 072-3401003 שלוחה 65

 

 


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי