אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
רווקות

רווקות

מאת: יהודית עזרד

חובת הנישואין חלה על הגבר, שנאמר: "על־כן יעזֹב איש את אביו ואת אִמו ודבק באשתו והיו לבשר אחד". לפי תורת ישראל, אסור לגבר להישאר ברווקותו, כי חייב הוא לממש את המצווה הראשונה שבתורה: "פרו ורבו ומלאו את הארץ". על גבר שאינו מממש חובה זו נגזר עונש כרת, והוא יאלץ לחזור כדי להשלים חוב זה. אשה, לעומת זאת, אינה חייבת על־פי הדין להינשא, ואכן בעידן זה ניתן לראות נשים רבות חכמות, מצליחות, יפות, ואינן נשואות. מדוע?

 

חז"ל אמרו: "נשים דעתן קלה עליהן", קלה לרוחניות. אם נבקר בבתי ספר שונים בתחומים רבים ומגוונים, עיקר הלומדים הם "לומדות". נשים כובשות את ספסל הלימודים, מתפתחות ועולות ברמתן הרוחנית על זו של הגברים. בנוסף, נשמתן של נשים רוחנית יותר במהותה וקרובה יותר לעולם העליון.

 

אדם זכאי לבת־זוגו משורש נשמתו בתנאי שיהיו באותה מדרגה רוחנית, ישנן נשים שבני־זוגן לא התקדמו רוחנית, הם אינם זכאים לבת־זוגם, וממילא נשים אלו מעוכבות נישואין. אשה המחפשת ללא לאות את בן־זוגה השורשי ואינה מוכנה להינשא לבן־זוג מצד התיקון, צריכה לדעת כי לעתים בן־הזוג שלה אינו בנמצא כלל, ולעתים הוא נמצא באזור, אך אינו במדרגתה.

 

נשים אלו תאמרנה תמיד: "אני מעדיפה להישאר בגפי ולא להינשא מתוך פשרה. אני יודעת בדיוק מה אני רוצה", אך בסופו של דבר, הן עלולות להישאר גלמודות. עם זאת, אדם יכול לתקן בכל עת, בין בצעירותו ובין בזקנותו, ולעולם אינו מאבד את הסיכוי לקבל את בת־זוגו האמיתית: "שאנו רואים כמה שנושאין בתולות נערות בזקנותן, וזוכים אז אל השלום ואל קיום הבית ונחת רוח, כי מורה שהן בנות זיווגם".

 

לצד זאת, במהלך עבודתי גיליתי מקרים בהם הרווקות המאוחרת נובעת מסיבה גלגולית: זכרון של קשר שנכשל, חוב גלגולי, ועוד. הנה דוגמאות אחדות לכך:

רווקוּת מאוחרת בעקבות זכרון גלגולי

רווקות מאוחרת כפירעון חוב גלגולי

נשמה תאומה כאח תאום

פגישה עם בן־זוג קוסמי

 

לפניכם מס' דוגמאות של שחזורי גלגולים בנושא רווקות:

 

רווקות מאוחרת כפירעון חוב גלגולי

דורית, רווקה מושבעת, הגיעה אלַי על מנת להבין מדוע לא נישאה ומדוע אין לה ילדים, הרי היא אוהבת ילדים כל־כך. ערכנו שחזור: "אני גבירה נאה לבושה בבגדי אצילים, יושבת ליד אגם. אני קוראת ספר. יש לי שני ילדים תאומים בני 3. הם משחקים יחד וקופצים למים, הם אינם יודעים לשחות. אני רואה אותם טובעים, אני קופצת למים ומוציאה את הבת היפה שלי. את הבן אני משאירה, הבן טובע, אין לי נקיפות מצפון ביחס לילד.

הוא היה קצת מפגר ושמחתי להיפטר ממנו. אני לוקחת את הילדה, מחבקת אותה ומגדלת אותה בשמחה... כיום אינני נשואה ואין לי ילדים. התאומים שלי מהגלגול הם היום תאומים של בת אחותי; נקשרתי אליהם מיד עם היוולדם וגידלתי אותם בביתי ארבעה חודשים. אני משלמת היום חוב, בכך שאין לי ילדים. אני צריכה לאמץ ילד מפגר ולחנכו כדי לכפר על מעשה זה".

 

דורית יצאה מזועזעת מהסיפור ואמרה לי, "אני ממש מרגישה שאני צריכה ללכת למעון למפגרים ולטפל בילד עזוב שם. אינני מסוגלת ממש לאמץ, אבל יכולה לטפל בהתנדבות בילד כזה. אני מרגישה שבכך אכפר על מה שעשיתי".

 

נשמה תאומה כאח תאום

יעקב הוא אח תאום. הקשר עם אחיו מצוין, אולם שניהם רווקים מבוגרים. כשחיפש סיבה לרווקותו בשחזור, הגיע לרחם אמו בחיים אלה:

"אנחנו בבטן של אמא, חודש שמיני, אנחנו מודעים אחד לשני, יש בינינו תקשורת.

למה באנו יחד?

אנחנו שייכים לנשמה זהה.

למה התפצלנו?

אנחנו צריכים ללמוד לעזור אחד לשני. פעם היינו בני־זוג, אני הייתי הבחור והוא הבחורה, והיום באנו כשני אחים תאומים כדי לעזור אחד לשני".

 

פגישה עם בן־זוג קוסמי

דינה, אשה גרושה, סיפרה לי כי בתקופה זו של חייה אינה מסוגלת להפגש עם כל גבר. היא חשה שכל מה שהיא רוצה זה בן־זוג אמיתי. דינה מספרת כי היא מתגעגעת למישהו מוחשי, היא יודעת בוודאות את מי היא מחפשת וחשה שהוא מצוי בסביבתה הקרובה.

ראינו גלגולים אחדים בהם היא נישאת לבני אדם לא נכונים, ולבסוף היא נותרת בודדה ממש כמו בגלגול זה. לבסוף ערכתי לה עליית נשמה:

"יש שער חום, מותר לי להיכנס. אני נכנסת לגינה מדהימה. יש עצים, המון שמש, אנחנו טסים מעל פני הקרקע. הגינה עצומה, אני הולכת לפגוש מישהו, אני לא יודעת את מי... יש ביתן... טיח בגוון אדמה. אני יורדת כמה מדרגות. אני לובשת שמלה בהירה פשוטה מאד, מעין כותונת. יש שם שולחן, חלונות מסביב, מקום מוצל יותר מבחוץ אבל מאד מאד נעים.

עומד שם אדם רזה מאד, לבוש אלגנטי. הוא עומד ליד החלון, ומשעין את ראשו על היד. באתי לפגוש אותו... הוא אומר לי 'שבי, בבקשה'.

 

מותר לי לדעת מי אתה?

הוא אינו מגלה לי. יש לי תחושה מאד טובה, אני מאד נרגשת. הוא יושב לידי, אני אמורה להשאר שם, אני מתארחת שם. הוא אומר לי שאני צריכה ללמוד אהבה. יש לי קשר אליו בגלגולים. אני לא מכירה אותו כיום, זה בן־זוגי המשלים משמים, היינו יחד המון. זה הבית המשותף שלנו. יש לי געגוע מאד גדול אליו... [בכי גדול מאד מאד...] הוא מלטף אותי, זה עושה לי חום גדול. מאד נעים לי שם. הוא מבקש ממני 'השארי'... אני רוצה להשאר אבל לא יכולה, אסור לי.

 

הוא נותן לי מתנה, חבילה, יש בה אור... אני צריכה לשים אותה מתחת לשמלה, זה שומר עלי מאנרגיות לא נכונות של גברים. הוא אומר לי להרגע ולהתמסר לרגש. אני צריכה לחכות לאיש הזה.

איך אני אדע שזה אתה?

את תרגישי אותי.

האם אתה לידי?

עדיין אינני בקרבתך.

 

הוא מברך אותי ונוגע לי בראש. זה גורם לי לרחף קלילות ולא להיות בכובד של החיים...".

לאחר הפגישה דינה הרגישה שמחה, תקווה וקלילות. "אני בטוחה שאמצא אותו עוד בחיים אלה", אמרה.

 

לסיכום:
לפני ירידת הנשמה לעולם הגשמי, היא איננה נקבית או זכרית, זוהי נשמה אחת שלמה, כגון האדם הראשון בטרם היווצרות חוה. לפני הירידה לעולם, הנשמה מתפצלת לשניים: חציה הופך למהות זכרית וחציה האחר לנקבית. בירידה הראשונה לעולם, שני החלקים נפגשים תמיד ובראשית הבריאה אף ירדו לאותה רחם ממש, כדוגמת קין ותאומתו. עם השלמת תיקונן בעולם העשיה, הנשמות עשויות לעלות חזרה יחדיו ולהתאחד שוב כנשמה אחת שלמה. אם חלקי הנשמה קלקלו במהלך שהותם בארץ, עליהם לחזור ולהתגלגל.

 

אם זכו, יפגשו שנית בסוד זיווג שני. אם לא זכו, יתכן שיזדווגו לחלקים מנשמה אחרת לצורך זיווג תיקון בהתאם למדרגתם ולתיקונים שהחליטו לתקן. אם תיקנו, יתכן שהשניים יחושו שאין להם סיבה להשאר יחד ויתגרשו כדי לזכות בזיווג תיקון נוסף או בבן־הזוג האמיתי, כל אחד לפי מדרגתו וזכויותיו.

 

עידן זה הינו עידן התיקונים האחרונים לפני ביאת משיח, ומכאן נובע ריבוי מקרי הגירושין. אם לפני דורות אדם יכול היה לסבול עם בן־הזוג לאורך גלגול שלם, הרי שבעת הזו ניתן להתגרש ולזכות בבן־זוג חדש - בן־זוג לתיקון נוסף או בן־זוג משורש הנשמה. על נשמות תאומות שהתגרשו מזבח מוריד דמעות מאחר שלעולם לא יוכלו להתחבר, אף לא בעולם העליון.

 

מתוך הספר “אחור וקדם צרתני“ מאת יהודית עזרד, סופרת ומרצה לשחזור גלגולים וגלגול נשמות.


 

 למאמרים נוספים:

סוד הזיווג בקבלה

מיהו בן זוגי?

סוד התיקון

ההכנה לחיים

תהליך ירידת הנשמה


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי