אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
תאריך לידה ואינטליגנציה

תאריך לידה ואינטליגנציה

מאת: אתי דמרי

 

בנוסף להיותי נומרולוגית אני עובדת כגננת. לאחרונה אנו לומדים יותר ויותר על תחום האינטליגנציות.
תוך כדי יישומן בחיי היום יום ובכיתת הגן שלי, מצאתי הקבלה מדהימה בין הנומרולוגיה והאינטליגנציות הרגשיות.

על פי התיאוריה של "גרדינר" קיימות שבע אינטליגנציות לכל אדם. רוב האנשים מסוגלים לפתח אינטליגנציה לרמת כשרות מספקת דרך גורם ביולוגי, קורות חיים ורקע תרבותי הסטורי. האינטליגנציות פועלות ביחד. תיאוריה זו מהווה אמצעי לבחינת הגורמים האקולוגיים המכריעים בלמידה.


לכל אדם יש את היכולות הרבות המייחדות אותו, אלו הן שבע האינטליגנציות:

לשונית

לוגית מתמטית

מרחבית

גופנית תנועתית

מוסיקלית

בין אישית ותוך אישית  

 

בנומרולוגיה על פי פיתגורס משתמשים ברשת קבועה של מספרים מ-1 ועד 9 במפה. המספרים של תאריך הלידה נכנסים לריבוע ומייצגים את האופי והכישורים במקום המתאים בטבלה:

 

               9                    6                3 

 

              4                1  

 

ההתייחסות היא חיבור אופקי, אנכי או אלכסוני. יש מקומות שמופיעים בהם 3 מספרים (3,6,9), ויש מקומות שקיים חוסר בהשלמת המספרים (כמו בשורה החסרה התחתונה).

קו מלא מבטא תכונות חיוביות בתוכנו, וקו חסר מבטא תכונות חסרות או בעייתיות (טכניקה זו פותחה ע"י ג'וליה לין בספרה נומרולוגיה).

 

כל מספר ומספר בנפרד מצביע על מהות אינטליגנטית בתחום חיים עליו ממונה.

להלן המספרים:

 

מספר 1

מתייחס לאינטליגנציה תוך אישית, מפתח יוזמה ומנהיגות. יש לו צורך להגיע למצב של שלמות. יכולת  לפתח מודעות עצמית חזקה, מודעות להלכי רוח פנימיים, כוונות ומניעים. משמעת עצמית והערכה עצמית. אינטליגנציה זו כוללת ראייה מפוכחת ומדוייקת של האדם עם עצמו, משמעת עצמית, הבנה עצמית והערכה עצמית. 

 

מספר 2

מתייחס לאינטליגנציה בין אישית, קיימת דואליות ויש צורך בשיתוף. יכולת לשקף כמו מראה את האחרים. זקוק להכרה, רוצה לעשות למען אחרים. כאשר המספר חסר יתכן חוסר ביטחון, תלותיות וחוסר יוזמה. קיימת יכולת להבחין במצבי רוח מניעים ורגשות של אנשים אחרים, יכולת להבחין בסימנים בין אנשים.

 

מספר 3 

מתייחס לאינטליגנציות הבאות: מוסיקלית, מרחבית, גופנית ותנועתית. המספר מיוחס ליצירתיות ויכולת ביטוי עצמי. יש נשמה של ילד, אומן, חווה דברים דרך הרגש. מס' 3 אחראי על יצירתיות וזרימה של דברים. היצירתיות מתבטאת בתחום הספורט, משחק, מחול, מיני מלאכה ויכולת מוסיקלית גבוהה.

 

מספר 4

מבטא את העולם הפיזי, מעשיות, יציבות, הישרדות, יכולת התמקדות והתמצאות במרחב ובזמן. מתייחס לאינטליגנציות מרחבית ובין אישית, יכולת לתפוס במדוייק את העולם באופן החזותי, מרחבי, דרכי ביטוי, יצירות אומנות, ניווט וארכיטקטורה. ה-4 זקוק למסגרת להכרת תודה חברתית לתחושת שייכות, מסמל עקרון של שיתוף, קומונה ואחדות חברתית.

 

מספר 5

מבטא יכולת הסתגלות, תקשורת, שינויים, לימודים, מספר של השכל, זרימה מחשבתית, גמישות, סקרנות, תבונה, דיבור, מרדנות. מתייחס לאינטליגנציה לשונית, בילדות מרדנות, התפרצויות, היציבות באה עם הזמן, בין אישית, היכולת להבין בהלכי רוח, מניעה ולהגיב למשאלות אחרים.

 

מספר 6

מבטא חשיבה יצירתית, הרמוניה, שיתוף. מספר 6 רוצה להרגיש הרמוניה בכל תחומי החיים. לעיתים קיימת תחושה של חוסר שלמות, פרפקציוניסט, מתייחס לאינטליגנציות בין אישית, קיימת רגישות לסביבה ולאנשים. בעל כושר סגלתנות לסביבה ובעל נטיה לשלמות ע"י ראיה מפוכחת של עצמו.

 

מספר 7 

מבטא גבולות אישיים, קשר אל הרוח, מיסטיקה, מסמל חיפוש אחר משמעות החיים ומגבלות העולם הפיזי. קיים צורך באיזון בין הרוח ובין העולם הפיזי. מתייחס לאינטליגנציה תוך אישית ומרחבית, קיים ידע עצמי, מודעות פנימית, כוונות, מניעים ומשאלות. צריך לפתח יכולת לתפוס את העולם החזותי מרחבי.

 

מספר 8

מבטא הישגים, מימוש קריירה, התעסקות עם כסף, מתייחס לאינטליגנציה לוגית מתמטית, לאנשי 8 יש את היכולת להשתמש במספרים בצורה אפקטיבית כמתמטיקאים, רואי חשבון. קיימת חשיבה לוגית הגיונית מסודרת. ה-8 מייצג את הצורך לעשות דברים עד הסוף, זהו מספר של כסף מעמד, הישגים וקריירה.

 

מספר 9

מבטא יצירתיות, תנועה ועשייה, חופש ומרחב, אומץ ואהבה. יש המון פוטנציאל, מרחב יצירה גדול, אופטימיות, רצון לחקור, מתייחס לאינטליגנציה לשונית - מוכשר, יכולת לספר סיפורים, פוליטיקה, כתיבה יצירתית, שימוש בשפה לשכנע אחרים, זכירת מידע. אינטליגנציה מרחבית - רגישות לצבע, קו, צורה, חלל וליחסים ביניהם. מבחינה גופנית ותנועתית - יכולת להביע רעיונות ורגשות. כישורים פיסיים: קוארדינציה וכוח גמישות.


מבחינה מוסיקלית - הבנה מוסיקלית, יכולת יצירתית להלחנה, רגישות לצליל ומקצב. אינטליגנציה בין אישית -  היכולת להעניק אהבה ללא תנאי ויכולת להבין רגשות של אחרים (שימו לב שמס' 9 מכיל כמעט את כל האינטליגנציות, מס' זה מסמל אדם עם מרחב יצירה גבוה מאוד, עם כוח אנרגטי מאוד גבוה, אדם זה כדי להתפתח צריך ללמוד כל הזמן).

 

לסיכום, כפי שניתן לקבוע לכל אדם (דרך שאלון), איזה מן האינטליגנציות הוא חזק יותר ואיזה צריך לפתח, כך ניתן לראות גם על פי מספרי תאריך הלידה. מספרים קיימים: מחזקים את התכונות, הכישורים והאינטליגנציה הקיימת. מספרים חסרים מייצגים אם מה שהאדם בא לפתח בחיו.


על פי שתי התיאוריות ניתן להבחין שרוב האנשים יכולים לפתח את כל האינטליגנציות שלהם לרמת כשרות גבוהה יחסית. אך יש לקחת בחשבון שההתפתחות תלויה בגורמים נוספים: גורם ביולוגי, קורות חיים אישיים ורקע תרבותי הסטורי.

כאשר אדם מגיע לייעוץ, הנומרולוג יכול להצביע בפניו את היכולות והכישורים שקיימים בתוכו, ובכך לעזור לו לפתח את האינטליגנציה שלו. כנ"ל לגבי הורים לילדים או עובדי הוראה.
מרגע הידיעה של אדם אודות האינטלגנציות הטמונות בו, יש לו אפשרות לשפר את חייו ולזכות בחיים מאושרים ומלאים יותר, כי הוא ינצל את הפוטנציאל הנמצא בתוכו.


רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars בפייסבוק.

מאמרים נוספים:

דע את עצמך

חישוב נומרולוגי שלי

תורת האותיות ע"פ הקבלה
שמות בנומרולוגיה ובקבלה

תחזית נומרולוגית יומית עד אליך ב-SMS


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי