אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
תחזיות לשנת 2022- שינוי רדיקלי!

 

מאת: בת שבע דורובכן, הגיע הזמן לדבר על התחזיות לשנת 2022, והנושא מספר אחד הוא התקדמות אדירה בטכנולוגיה, שתביא לשינויים מופלגים באופן שמנהלים את החיים בכלל!


מגיפת הקורונה: לצערנו, מספר הנדבקים עדיין צפוי לעלות. חיסוני ה-mRNA מוכיחים שהם אינם עמידים לאורך זמן כפי שקיווינו. אולי אפילו שלוש מנות חיסון לא יספיקו. "עדיין לא הגענו לתקרה של קבלת תגובה חיסונית", אומרים חוקרי החיסונים. זה אומר שכנראה נקבל עוד זריקה. לא ברור אם החיסונים העתידיים יהיו זהים לאלו הקודמים או יוגדרו מחדש, כדי להתמודד טוב יותר עם המוטציות החדשות, וייתכן שהחיסונים יהפכו לשנתיים. חוקרים עובדים כעת על זריקת חיסון נגד וירוס הקורונה שתגן מפני מגוון רחב של נגיפים כמו גם מוטציות. כל עוד יש כיסים גדולים של אוכלוסיה לא מחוסנת בעולם, וריאנטים חדשים יצוצו! שהרי פחות מ-50 אחוז מאוכלוסיית העולם מחוסנים.

"אמא טבע אמרה לנו מה היא מצפה לנו", יש אחריות לספק מנות לכל אוכלוסיית העולם ולהילחם במסרי מתנגדי החיסונים. "אם לא נצליח לחסן את כולם, כולנו ניפגע". איך שמטפלים בכלל, משפיע אינדיבידואלית על כל אחד.


במבט לאחור ועדכני: עברו 14 שנים מאז המשבר הפיננסי של 2008, ועברנו טרנספורמציה דיגיטלית, היפר-צמיחה כלכלית, פריחה בבורסה, ריביות נמוכות במיוחד וזמינות עצומה של הון. היינו עדים להשקעות ענק בתעשיית הטכנולוגיה, להופעתם של מטבעות קריפטוגרפיים ובלוקצ'יין, טלקומוניקציה 5G, שימוש נרחב בכלי רכב חשמליים ותחנות טעינה ומכשירים ניידים חזקים יותר ממחשבי-על.

מחד, יש לרובינו מצלמות וידאו בכל מכשיר וכולנו יוצרים, במאים, צלמים ואנשי תקשורת. בצד החיסרון, חיינו סובלים משיבושים במערכת הפוליטית שלנו, והשינויים דורשים "אדפטציה" שנאמץ את הידע, כיוון החשיבה וסגנון החיים ההולכים ומשתנים במהירות רבה. אלו שלא מצליחים להיות בזרימה עם השינויים יחוו איומים על תחושת ההכלה והשייכות שלהם, תתגבר בעיה הולכת וגוברת של חסרי בית וחשש שאי השוויון בהכנסה ואינפלציה, עלולים להיות גרועים מאי פעם.

רבים ירגישו שכל מה שמבססים עליו החלטות, משתנה פתאום מתחת לרגליים. זה כמו לחיות על חול נודד... משהו שרצית לקנות אתמול התייקר היום, ואולי לא תוכל לקנות אותו מחר. וזה יוצר תחושה של חוסר ודאות שמתווסף לבעיה המתמשכת של המגיפה.

בצד החיובי, מגיפת הקורונה בהחלט תרמה לשינויים בדפוסי העבודה. למדנו הרבה במהלך המגיפה. למדנו שזה בסדר להחליף עבודה, לעבוד מהבית וכו'. זה בסדר לעבוד על פרויקטים צולבים. זה בסדר ליישם כלים דיגיטליים במהירות. אנחנו לא צריכים לחכות שנים על גבי שנים כדי להניע רעיונות חדשים. אנשים לומדים איך להשתמש בהם די מהר. אז אלו שיישמו את כל הדיסציפלינות האלה על משאבי אנוש, יראו ש-2022 תהיה די מגניבה. אנו רואים עלייה ברמת החיים כאשר עבודה גמישה ומודלים של תעסוקה חדשים הופכים למיינסטרים, והשכר בהחלט עולה. חברות מגלות שלשלם לאנשים יותר לא מפחית את הרווחים.


בת שבע דור, מיסטיקנית בכירה ב- ASKme נבחרת המיסטיקנים של ישראל. לשיחה אונליין עם בת שבע  וקבלת תחזית אישית בכל התחומים חייגו 072-3401003 שלוחה 25


מה הולך לקרות ב-2022?

כלכלה: עליות בריבית והרבה חרדה מאינפלציה. למעשה כבר אנחנו נמצאים בתקופה אינפלציונית שתלך ותעלה. מחירי הדיור הם מופרזים וכך גם כל שאר המחירים.

השינויים הגדולים ייצרו תרבות שונה, בורסה שונה, סדרה של עליות ריבית, הרבה חרדה מהאינפלציה. התקשורת מתמקדת באינפלציה והופכת אותה למשהו שאנשים מדברים עליו הרבה. מה שהאינפלציה עושה זה להפחית את תחושת הביטחון של אנשים.


טכנולוגיה: אנחנו עומדים להיות עדים להפצת הטכנולוגיה הכי מדהימה מאי פעם. כלים למציאות מדומה ומציאות רבודה, אווטארים, מיקרו-למידה ותעשייה שלמה של אימון מקוון מבוסס בינה מלאכותית. מערכות Talent Intelligence גם הופכות טובות להפליא בהתאמה, חיזוי ובחירת אנשים.


קריירה: ראשית, ברור לי שאנחנו הולכים להיות בשוק עבודה מאוד הדוק. כיום יש משרות פתוחות שמתקשים לאייש, חברות יתמקדו בגיוס פנימי, באמצעות פריסה מחדש של אנשים בתוך החברה, העלאת מיומנויות והעסקת אנשים בהתמקדות בכישוריהם והתאמתם למשרה, לאו דווקא על סמך ניסיון. שוק העבודה ישתנה. המספר העצום של הזדמנויות ימשוך אנשים לשוק העבודה, ויעלה את שיעור ההשתתפות בעבודה. המועמדים ירגישו מאוד מחוזרים ומועצמים. לרשות העובדים, מתהווים ומתקדמים במהירות כלים חדשים ומדהימים ללימוד, גילוי וחווית למידה, פלטפורמות חווית עובדים לעיצוב מקום עבודה טוב יותר, כלים לסקר עובדים והקשבה שיכולים לקלוט סנטימנטים ולפתוח משוב, וכל מיני כלים לניתוח ארגוני כדי לגלות היכן אנשים לא מרוצים (או לא פרודוקטיביים) ומספר אינסופי של כלים ליצירת רווחה.

אז אנחנו הולכים לראות סביבת עבודה ועסקים שבה העובדים מחפשים ביטחון בחברה וחוזים שהם יכולים לסמוך עליה. העבודה וההשתייכות לארגון שמקנה בטחון תהפוך יותר ויותר, למה שיקבע את חיי הפרט והחברה. עובדים רוצים לעבוד בחברה שאכפת לה משינויי אקלים גלובליים, סוגיות סביבתיות וקיימות. הם מחפשים חברה שאכפת לה מהאנשים שלה. אז הנושאים של תרבות, אמון ומותג תעסוקה הולכים להיות ענקיים בשנת 2022. והלחץ של המגיפה לא נגמר: מחקר חדש של מרסר מצביע על כך שכמעט 40% מהעובדים משתמשים בהטבות המוענקות ע"י חברות ההיי טק עבור טיפול הוליסטי, ייעוץ רוחני, ומשקיעים בבריאות הנפש ובאימון אישי. (מכון הבריאות העולמי מאמין שההשקעה בבריאות הנפש במקום העבודה תגדל ב-9.8% בשנה במהלך חמש השנים הקרובות

אז אני חושבת ש-2022 תהיה שנה גדולה של דיבור על תרבות, אמון, מנהיגות ממוקדת באדם, ומותג התעסוקה שמדבר אליך....


בת שבע דור

מאמנת וסופרוייזרית בכירה בלשכת המאמנים, יועצת רוחנית עפ"י הפסיכולוגיה הטראנספרסונלית, יוצרת התכנית היישומית "מסמנים דרך ומתעצמים" לקידום ריווחת העובדים בחברות.

בת שבע דור, מיסטיקנית בכירה ב- ASKme נבחרת המיסטיקנים של ישראל. לשיחה אונליין עם בת שבע  וקבלת תחזית אישית בכל התחומים חייגו 072-3401003 שלוחה 25

הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי