אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
יום כיפור - הזדמנות לחשבון נפש

יום כיפור - הזדמנות לחשבון נפש

מאת: אפרת אהרוני - קבלה לעם | צילום: Stock.xchng


מי צם ומי אוכל. מי לשם שמים ומי לשם הגזרה. מי סופר שעות ומי חש בטוב. מי באופניים ומי במרתון סרטים. מי עושה חשבון נפש ומי יוצא לנופש. כל אחד ויום כיפור שלו, אך הזדמנות אחת משותפת לכולם - להפוך לאנשים קצת יותר טובים ממה שהיינו.

 

מאמרים נוספים בנושא: יום הכיפוריםהסתכלות אחרת על חגי תשריחשיבות חגי תשרי על פי הקבלה

  

לכבוד יום כיפור שקרב ובא, נברתי באינטרנט בחיפוש אחר טיפים שיעזרו לי לשרוד את הצום. בתוך 0.23 שניות מצא גוגל 46,800 תוצאות: ל-70% שצמים ממליצים התזונאים להרבות בשתיית מים,  כיממה לפני תחילת הצום ולאכול אורז ופסטה בארוחה המפסקת.

למאה אלף המבקרים שמסתערים בדקה התשעים על רשת הסרטים "בלוקבסטר", רצוי שתזדרזו אם אתם לא רוצים להתעסק עם "זוהן" ועם סרטים אחרים מסוג ג'. מי שאוהב לצום בסטייל ימצא הנחות ודילים מיוחדים במלונות ובצימרים.
 

 

אי שם בין שלל הטיפים תהיתי האם כל הנסיונות לעבור את הצום בקלות לא משכיחים מאיתנו את המטרה האמיתית של יום כיפור. מרוב חשבונות שאנחנו עושים: כמה כוסות מים שתינו מאז הבוקר וכמה שעות נותרו עד צאת הצום, כמעט ולא נותר לנו זמן לחשבון אחד קטן נוסף - חשבון נפש.

 

אני? חשבון נפש?! מה פתאום. רובנו בטוחים שאין לנו צורך לבחון את עצמנו. הרי אנחנו אנשים טובים. אנחנו תורמים פעם בשנה ב"יומטוב", מעבירים זקנה את הכביש ב"יום מעשים טובים" וממחזרים בקבוקי פלסטיק (אם המתקן ממול לבית). ועכשיו בלי ציניות, רוב האנשים בסך הכול משתדלים להיות בסדר, גם אני, לכן הופתעתי לגלות שאני לא בדיוק מה שחשבתי.

 

לקבלת תחזית אסטרולוגית ליום כיפור

 

אדם בתוך עצמו הוא גר

לפני שלוש שנים, כשהתחלתי ללמוד קבלה, הבנתי לראשונה את המשמעות האמיתית של חשבון פנימי. כשלמדתי שלפי הקבלה כולנו אגואיסטים מטבענו, התנגדתי בתוקף לרעיון. רק לאחר תקופה הדברים החלו להתבהר.

 

כולנו מטבענו רוצים לקבל הנאה והרצון הזה מפעיל אותנו בכל רגע ורגע, גם כשאנחנו פועלים למען אחרים. אדם לרוב יעדיף להיות נחמד כלפי כולם מתוך עניין לשמור על יחסים נעימים ונוחים עם סביבתו, ואף יעזור לאנשים משום שזה נותן לו הרגשה טובה ומסב לו הנאה.

בכל נתינה מסתתר גם מניע אגואיסטי כלשהו ובאופן בלתי מודע אנו חושבים על טובתנו ומה יצא לנו מכל דבר. המחשבה התמידית על עצמנו כולאת אותנו בתוך בועה קטנה, בעולם צר וסגור שלא באמת מתפתח לשום מקום.

 

בשביל להשתנות ולהרחיב אופקים צריך לצאת מתוך הבועה ולהסתכל עליה מלמעלה. לעתים זה מבלבל כשהבועה מתפוצצת, משום שיחד איתה מתפוצץ ישר בפָּנים גם הדימוי המוסרי והנעים שבנינו במשך החיים. להבין שאתה אגואיסט זה לא דבר קל, אבל יש בכך נחמה. רק כשאתה מבין מי אתה באמת יש לך רצון אמיתי לפרוץ את גבולות המוכָּר, להפסיק לחשוב רק על עצמך ולהתחיל לחוש גם את האנשים סביבך.

  

כדי להפוך לאדם טוב יותר אין צורך להסתובב כל הזמן עם חיוך מרוח על הפרצוף, לרוץ לתרום את כל כספך או לעשות סדנת אהבה ומדיטציה במדבר. ההתנהגות החיצונית אינה דורשת שינוי, אלא רק צריך להוסיף עליה מחשבות וכוונות אחרות, לא אגואיסטיות. שינוי אמיתי מתרחש כשמסתכלים פנימה ושואלים בכנות: "בשביל מי אני עושה את זה? בשבילי או בשביל האחר?"

  

הטיפ הכי טוב שאני קיבלתי ליום כיפור הוא לצאת קצת מהלופ של השגרה, להשיל את השכבות החיצוניות, את העיסוק בדברים הגשמיים, ולהתמקד בפנימיות. היום המיוחד הזה טומן בחובו הזדמנות לשינוי מיוחל, תקווה להפוך לאנשים טובים, אבל באמת טובים.לשיחה אישית עם לאה שירה גד, מיסטיקנית המתמחה בנומרולוגיה קבלית, תקשור, תורת השמות והילרית, ניתן ליצור קשר עם מרכז המומחים של ישראל בטלפון:
072-3401003 שלוחה 51 
.
קראו עוד:
ראש השנה הקבלי

סוכה של שלום

ארבעת המופלאים של סוכות

פורים טלנובלה רוחנית

עוד בת ציון בוכיה
רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי