אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
המדריך לעין הרע!

המדריך לעין הרע!מהי עין הרע?
חז”ל אמרו: “העיניים הולכות אחר הלב". הפירוש: מחשבה שלילית של אדם העוברת דרך העין ומזיקה לאדם אחר. היות והעין הולכת אחר הלב, הרי ששם מקור העין הרעה.
המאמינים בעין הרע טוענים שרוב המחלות, האסונות והתאונות, נובעים כתוצאה מעין הרע, שנאת חינם, ואנרגיות שליליות שאנו נחשפים להן. לכן הם אומרים יש לנהוג בזהירות, כדי שלא נהיה חשופים להם
 
מה הבדיקה?
התרחקו מאנשים שאתם מרגישים רע בחברתם.
- אל תבזבזו אנרגיה על שנאה, היא תוביל אתכם להרס עצמי ולעין הרע עליכם עצמכם: סילחו, סילחו, סילחו.
- חישבו באופן חיובי, והודו על מה שיש לכם. "הדשא של השכן" אינו ירוק יותר, ולכל אחד יש את חלקת הדשא היבש שלו...כשאתם מבקשים לקבל את מה שיש לזולתכם, אתם מסתכנים, כי אין אתם יודעים מה באמת יש או אין לו! שימחו בחלקכם!


בדיקה - האם מרחפת מעלי עין רעה?

1. יש למלא כוס זכוכית בשני שליש שמן זית.
2. יש לשים את הכוס על נייר או מפית שחורה ולהסתכל פנימה על הבבואה המשתקפת בשמן. אם הבבואה הפוכה, סימן שיש עין רעה, ואם ישרה - אז אין מה לדאוג.
 
איך מנקים עין רעה -
סגולה מאת הרב יהודאי גאון ז”ל:
1. לקחת שתי קעריות קטנות נקיות. באחת למלא מים ובשניה שמן זית.
2. ולומר: “ק’ קל שדי צבאות עמנו משגב לנו א-לוהי יעקב סלע, ה’ קל שדי צבאות אשרי אדם בוטח בך, ה’ קל שדי צבאות הושיעה המלך יעננו ביום קוראנו".
3. לטבול את האצבע והזרת בשמן ולקחת 2 טיפות מהמים...
4. ואז לומר: “בשם גבריאל, בשם מיכאל, בשם רפאל, אני עושה זה. וכשם שאלו הטיפות נאבדות ומתבטלות במים, כן יתבטלו ויאבדו כל מכאוב וכל חולי וכל עין הרע מן (שמך ושם אמך) אמן סלע".
5. לשפוך את המים לארץ בכוח חזק.

סגולות נוספות להוצאת עין הרע:
1. למלא ספל במים חמים...
2. ולומר: “בן פורת יוסף, בן פורת יוסף, בן פורת עלי עין, בנות צעדה עלי שור, אז ישיר משה ובני ישראל את השירה הזאת לק’ כי גאה גאה סוס ורכבו רמה בים. אז ישיר ישראל את השירה בזאת עלי באר ענו לה, באר חפרוה שירים כרוח נדבי העם במחקק, במשענתם וממדבר מתנה וממתנה נחניאל ומנחניאל במות".
3. ואז לומר: “שתבטל זה הכישוף אל עין הרע".
4. לשתות מעט מהמים.
5. לשטוף את הפנים עם המים.
6. לפני היציאה החוצה מהבית כדי לשפוך את המים שנותרו בכוס. יש לרקוע ברגל ימין שלוש פעמים ולומר: “נשברה עין הרע.” ואז לצאת ולשפוך את המים בחוץ.

- בהמלצת רבנים כדאי לקרוא בכל פעם לפני היציאה מבית פרק ל”א בספר תהילים.

- להחזיק באופן קבוע בכיס או לתלות על הקיר “חמסה” - לא חשוב עם האצבעות כלפי מעלה או מטה.
- לקשור על פרק היד חוט תפירה או ריקמה אדום או ירוק, או פשוט לשים בכיס. החוט עוזר לנטרל עין הרע.
- לבדוק את כשרות ותקינות המזוזות בבית.
- להחזיק בבית את ספרי הזהר.
- לשאת בכיס הבגד שורש איזוב מיובש...
- לומר 11 פעמים ברצף פסוק שמתחיל ומסתיים באות נון, כמו: “נר ק’ נשמת אדם חפש כל חדרי בטן” (משלי כ:כז).
 
בדיקה לדעת אם ישנה פגיעה?
אדם המבקש לדעת האם הוא פגוע בעין הרע או בכישוף, ישים בראש מיטתו כוס שמן למשך לילה שלם. בבוקר השכם יקום לא יביא דבר מאכל או שתיה לפיו ולא ידבר עם אף אדם. יטול את ידיו לסירוגין 3 פעמים. אח"כ יקרא את פרק ל"א בתהילים 3 פעמים וישפוך את השמן לתוך חצי כוס מים.

אם השמן צף (כפי שמתחייב לפי החוק הפיזיקאלי) אזי הכל תקין. אך באם השמן זולג לתחתית הכוס ושוקע או אז הדבר מרמז על פגיעה רוחנית, דבר המחייב התייחסות רצינית ללא כל שהות.

את הבדיקה הבאה יש לבצע רק אם השמן שקע כאשר אדם רוצה לדעת ממה נפגע.

הפגיעה מעין הרע:
על האדם לפשפש במעשיו ולדון עצמו. אדם זה נפגע מכוח הנקרא "לילית החטאה". עליו לבחון ולתקן במה חטא ופגם.
ראשית על האדם למדוד בהיגיון את יכולותיו מבלי להתבונן באדם אחר ולהשוותו אליו. לדעת להקשיב לקול הפנימי המנחה אותנו, אור הנשמה, שלעיתים אף עומד בניגוד גמור לחשיבה המושפעת מהסביבה החיצונית שפעמים רבות מתעתעת בנו.

"השתיקה יפה מהדיבור" בא ללמדך כי על אף הרצון הטבעי כל כך לזעוק ולנפנף במזלך הטוב שמאיר לך פנים, עליך להפנים את העובדה שלשתיקה שמורות מעלות רבות מאוד ולפיטפוטי סרק חסרונות רבים עוד יותר.

בעולמנו התחרותי, המציאות העגומה מוכיחה שרבים הם הקנאים המאחלים בסתר ליבם לנפילתו של האדם שאינו שומר את מוצאות פיו עד כי יאבד את כל שיש לו. לפיכך שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו, כי רק השנאה יכולה להתחרות בקנאה בעוצמת פגיעתה השלילית.


אין להסיק מדבריי כי יש להסתתר, להסתגף ולחיות חיי פרישות בד' אמות. אך אורך חיים דיסקרטי וצנוע במידה נכונה, תוך ברירת האנשים איתם אנו חולקים מידע אישי הוא בהחלט עניין רצוי ואף מבורך. לדוגמה: לרוב כשעוסק עצמאי נשאל על רווחיו הכספיים הוא מרגיש לא בנוח עם השאלה ובד"כ ישיב עליה באופן מתחמק ומתפתל. עפ"י הקבלה הסיבה לכך ברורה כשמש הואיל ומערכת החיסון הנפשית מזעיקה בתוכו ומזהירה שלא לחשוף לשתף אחרים בהצלחתו ובממונו.

פן נוסף בעניין, זה אשר גורם לאי נוחות מובנת מתאר סיטואציה מסוכנת מאוד שבה אדם עלול להיפגע מהותית דווקא מהקרובים לו ביותר (משפחה, דודים, חברים, שכנים וכדומה). ואם לא די בכך, דע כי אפילו אם מסוגלת לפגוע בבנה במבט עיניה ובמוצאות פיה (חז"ל) ולכן יש לראות בשתיקה כוח טוב ומטיב.

במשך אלפי שנים בכל התפישות המיסטיות ללא הבדלי דת, תרבות ומוצא, נהגו בני האדם להישמר מכוחה ההרסני של עין הרע. שעליה נאמר כי קשה היא ממאה מכות צרורות.

בחז"ל יש ציטוטים רבים לאין ערוך הנוגעים לעין הרע לדוגמה:
* כל מי שאינו מאמין בעין הרע אינו מאמין באלוקי ישראל (ספר הזוהר).
* בעין הרע יש כוח אישי שורף (מהר"ל, ספר נתיבות).
* נוח להם לרשעים שיהיו עיניהם סומות שמביאין רעה לעולם (מדרש).
* א"עפ שהסתכלות העין אינה מורגשת לבריות היא דבר שיש בו ממשות ופועלת הרבה (האר"י הקדוש, ספר שער השמיים).כנסו לאתר לשיחה אישית עם לאה שירה גד, מיסטיקנית המתמחה בנומרולוגיה קבלית, תקשור, תורת השמות, החזרת אהבה והילרית, ועם מומחים רבים נוספים בתחומי הקבלה

ASKme - נבחרת מומחי המיסטיקה של ישראל מייעצים ונותנים תשובות בכל תחומי הקבלה   והמיסטיקה. בטלפון: 072-3401003 שלוחה 51  .

 

למאמרים נוספים:
תורת האותיות ע"פ הקבלה
מחשבון אהבה נומרולוגי
תאריך לידה ואינטלגנציה רגשית
סוד האותיות 
חישוב נומרולוגי שלי


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי