אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
המדריך לקריסטלים חלק ג'

המדריך לקריסטלים חלק ג'

מאת: אורית, צוות Stars | צילום: morguefile.com

סיטרין Citrine
אבן השייכת למשפחת הקוורצים. צבעיה בגוונים של צהוב-זהבהב, נחשבת לאבן השלום והחוכמה.


סגולות ריפוי פיזיות:

הסיטרין מצויינת בבעיות של מערכת העיכול, עוזרת בספיגתם של מינרלים וויטמינים. מחזקת את זרימת הדם, מרבה את היווצרותן של הכדוריות הלבנות/אדומות. טובה להמרצה ולחיזוק כל מערכת הדם. מועילה בבעיות ראיה, ריפוי דלקות ואיזון בלוטת התריס.


הרובד הנפשי/מנטלי:

אבן הסיטרין נהדרת לחידוד המחשבה, גירוי המוח והאינטלקט. מחברת אותנו לאינטואיציה. עוזרת בקבלת החלטות, ובעיות תקשורת. תורמת למצבי של חוסר איזון רגשי, ומעודדת הכרות עם העוצמה הפנימית שלנו.


השפעה רוחנית:

אבן הסיטרין טובה לניקוי ההילה, מועילה לאיזון בין האנרגיה נקבית-זכרית (יין-יאנג).
מגשרת, תומכת ומאזנת את כל הרבדים הקיימים בנו ובכך עוזרת בתהליך הגישור ביניהם.


קורל Coral

הקורל היא אלמוג (לא אבן), מוצאה מיצור חי ולא מדומם. חשוב לציין כי רק אלמוג שנסחף באופן טבעי לחוף הינו בעל סגולות ריפוי. קורל שהושג שלא בדרך הטבעית אינו מומלץ. בתרבות ההודית ואצל האינדיאנים, הקורל נחשב לאבן מקודשת. הקורל שימש כהגנה מ"עין הרע" וכישופים.


סגולות ריפוי גופניות:

הקורל מועיל לבעיות במערכת העצמות, בעיות יציבה וטיפול בתאי דם, כמו כן מומלץ לענוד אותו במקרים של דכאון, מצבי תשישות וייאוש.


השפעה רוחנית:

הקורל טוב לתרגול של דמיון מודרך, מפתח יכולות מיסטיות באדם, ומקשר אותנו עם דמויות מן העבר. האלמוג השחור, מגן על הנושא אותו מפני אנרגיות קשות. באלמוג הקרן נעזרו לחיבור עם חיות הטוטם. האלמוג הלבן מועיל למצבי תקשור וניבוי ומועילה למילוי חורים הקיימים בהילת האדם.


יהלום Diamond

היהלום היא האבן היקרה ביותר והחזקה ביותר. היא נוצרה בטמפרטורה של 2000 מעלות. נחשבת למלך המינרלים, הוא מייצג בהירות, טוהר והארה. הוא נוצר מפחם, ובתנאי חום ולחץ.


סגולות ריפוי גופניות:

ביהלום משתמשים למטרת איזון חילוף החומרים בגוף, מצבי הרעלה ולריפוי בעיות ראיה. ליהלום יש סגולות לריפוי בעיות הקיימות בראש, גידולים ומחלת האפילפסיה.


השפעה רוחנית:

היהלום מרחיב את עוצמתן של אבנים אחרות, הוא מגן על השדה האלקטרומגנטי של האדם. מגן מפני אנרגיות שליליות. היהלום מגשרת בין הרובד המנטלי והרוחני.


אמרלד (ברקת, איזמרגד) Emerald

האמרלד היא אבן ממשפחת הבריל. האמרלד – ברקת נחשבה לאבן מצויינת בקרב תרבויות ועמים כמחזקת את הכוח הרוחני שבאדם.


סגולות ריפוי גופניות:

האמרלד מצויינת לריפוי בעיות לב, בעיות בעמוד השדרה ובעיות שרירים. יש הטוענים שהיא מתאימה לטיפול בסכיזופרניה וחולי פארנויה.


הרובד הנפשי/מנטלי:
אבן האמרלד גורמת לאדם העונד אותה לחוש אהבה, היא מעניקה תחושת רוגע ושלווה, הרמוניה, הגנה, וסילוק דאגות ומחשבות טורדניות. אבן מצויינת לקבלת החלטות. מעוררת את האדם לפעול ולעשיה.


השפעה רוחנית:

אבן מצויינת למצבים מדיטטיביים, עוזרת לנו להתחבר ליקום ופתיחת הרבדים האינטלקטואלים.


ג'ייד Jade
הג'ייד מתגבשת בצורת גושים בצבע ירוק. היא נקראת "אבן החלום". סימלה עבור בני המזרח שלום ושלווה, חלקם ייחסו לאבן את הסגולה להארכת חיים. אנשי המסחר מאמינים כי ביכולתה להטיב עימם בזמן משא ומתן.


סגולות ריפוי גופניות:

אבן הג'ייד מתאימה לבעיות לב, בעיות בירכיים, טחול וכליות. נחשבת לאבן מרגיעה ומרפאה הוליסטית. הג'ייד הבהירה יעילה לבעיות עצביות.


הרובד הנפשי/מנטלי:

אבן הג'ייד תעזור במצבים של שחרור רגשות מודחקים וקונפליקטים חבויים.
היא תורמת לחיזוק הבטחון העצמי, פיתוח אמביציה והשגת מטרות. משמשת כמקור השראה להגשמה עצמית ולקבלת סיפוק בעשייתנו. הג'ייד היא אבן להשגת הרמוניה ויופי.


השפעה רוחנית:

אבן זו משמשת ככלי לחלומות, ראיה רוחנית, ושאיפה חומרית. מגבירה את האופטימיות באדם, מגבירה את המודעות לחומר ולרוח.


מונסטון – אבן הירח Moonstone

המונסטון נחשבת לאבן הירח. כוחה עולה בזמן ירח מלא. שישמה בעבר כקמיע להגנה בהליכה לילית, כמו כן לאבן היתה שימוש בהחזרת אהבה. אצל ההודים נחשבת המונסטון לאבן קדושה, המסמלת את החיבור בין הגבר לאישה. צבעה הוא לבן פנינה, לבן חלבי או ברקי.


סגולות ריפוי גופניות:

מצויינת לבעיות תסמונת קדם ויסתית, עצבים, חיזוק הגוף, טיפול בכיבי קיבה, ספיגת מינרלים וויטמינים. מקלה על ההריון ותורמת לבעיות פריון. מעניקה התחדשות אנרגטית לכל הגוף.


השפעה רוחנית:

בעלת יכולת סינון אנרגטי בין הנתינה והקבלה מהיקום. מסמלת את הסמליות שבטבע (מחזור הירח), מנקה מאנרגיות שליליות ומחברת בין הגוף הפיזי/מנטלי/רגשי. מכוונת ותורמת במצבי אבחון וייעוץ, מעודדת התבוננות וראיה פנימית.


* מתוך הספר: "קריסטלים" מאת קוני איסלין. 


רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars  בפייסבוק.

למאמרים נוספים:
המדריך לקריסטלים חלק א'

המדריך לקריסטלים חלק ב'
קריסטלים ותכונותיהם
הקריסטל שלי
אבנים וקריסטלים


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי