אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
טארוט - הדרך להתפתחות אישית

טארוט - הדרך להתפתחות אישית

מאת: נועה בריט

 

מקור המילה "טארוט" הוא במילה "רוטציה".
"רוטה" - גלגל, מחזוריותו של גלגל הזמן, גלגל החיים. יש יותר מ- 3,000 סוגים של חפיסות קלפי טארוט. במאה ה- 14, נתגלו לראשונה הקלפים בעזרת המצאת הדפוס באירופה. לפני כן עברה התורה בעל-פה ובאמצעות ציורים אישיים, על אבנים, קלפים וציורי קיר.

 

מקור הטארוט שנוי במחלוקת, אך התפיסה הרווחת מעגנת את הטארוט בחוכמת מצרים העתיקה. כך גם התקבעה התיאוריה שמקור הטארוט במצרים העתיקה.


תורת הטארוט נמצאה מצוירת על קברים מצריים עתיקים, ושיטת החיזוי נוצרה באמצעות זריקת מקלות לכיוון הציורים, כאשר הפגיעה בציור מסוים מציינת את הניבוי הרלוונטי לשאלה.

 

בימי הביניים אנו מוצאים את הצוענים, שהיו מפורסמים כקוראי טארוט באירופה. הצוענים, שהחזיקו את ידע הקריאה בטארוט, עוררו פחד ומשיכה גם יחד מצד המוני-העם שהשתוקקו לדעת את גורלם. על כן, לפי מורשת זו, שנים רבות הקריאה בקלפי הטארוט הייתה נחלתם של מיסטיקנים וקוראי עתידות, שבידיהם היה הידע והנגישות לתורת הנסתר. בידע זה הם השתמשו בעיקר על מנת לחזות ולנבא את העתיד, ולהבין את משמעות הדברים ברובד העמוק של הנשמה.

 

כיום, קלפי הטארוט והידע בטארוט זמינים לכל (דרך קורסים, ספרים, אינטרנט וכו'). זמינות ונגישות זו היוותה פתח ושער אל עבר מחוזות ידע וחכמה גבוהה, עבור בעלי מקצוע מתחומים רבים. ואפשרה את הפיתוח והשימוש בקלפי הטארוט ככלי טיפולי, ייעוצי, מיסטי ורוחני.

 

ניתן לומר, כי ההתייחסות הרווחת ביותר כיום אודות קלפי הטארוט, היא כאל כלי מעמיק ומוחשי המאפשר תהליך של התפתחות וצמיחה אישית ורוחנית.


זהו מצרך מוערך ויקר ערך בעידן בו אנו חיים. עידן של שפע, חומריות, זמינות ונגישות, שבו אנו למדים לחיות ברדיפה מתמדת אחר הישגים ועושר. ודווקא במקום הזה, בתוך כל אלה, מתעורר בנו הצורך להתחבר לעצמנו ולאחר, לפגוש ולגעת באמת, לעצור לרגע - להתבונן.

 

קלפי הטארוט מאפשרים לנו את המפגש הזה עם עצמנו, דרך התבוננות ערה ושקטה אודות נבכי נפשנו, אודות המקום בו אנו נמצאים ברגע הזה והדרך בה אנו פוסעים במסע חיינו.


דרך הסמלים והמסרים אשר כל קלף טומן בחובו, אנו מוזמנים לבחון ולראות את המציאות הפנימית והחיצונית בה אנו חיים, את הדפוסים להם אנו נתונים והכוחות השולטים בחיינו. במפגש הזה, עם עצמנו, מתאפשרת למידה, הבנה עמוקה, תובנה והתפתחות.

 

חשוב לציין, כי אין בכוונת הקלפים להסיר את האחריות שלנו על חיינו, ולנבא את עתידנו כגורל ידוע מראש, קבוע ובלתי משתנה. אלא להיפך, הקלפים משמשים עבורנו כלי להתבוננות, תוך הקשבה למסרים, המופיעים בצורתם דרך הקלפים, ומכוונים אותנו לבחירה מודעת ואחריות על חיינו, מתוך מודעות, תובנה וחכמה.

 

אנו היוצרים של מציאות חיינו, ובידנו היכולת לשנות ולהשתנות, וקלפי הטארוט מכוונים, מאירים ומראים לנו את הדרך הביתה, אל דרך הלב, שבה טמון הכול; התשובות, הידע, החוכמה והאמת.

 

בידנו הכוח והבחירה להתבונן פנימה אל תוך מהוונו ונפשנו, וזו היא המתנה שכל אחד יכול להעניק לעצמו במהלך חייו. ניתנת לנו אפשרות לבחור את הדרך אל עבר עתידנו, ללמוד, להבין את משמעות החיים, ליצור שינוי ולחיות חיים מלאים ומספקים יותר. פתיחה בקלפי הטארוט מהווה עבורנו את ראשית הדרך.


רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars  בפייסבוק.

נועה בריט יועצת בקלפי טארוט - מרכז לפעילות הוליסטית.

למאמרים נוספים:
סוגי פריסות
קלפי טארוט הארקנה
פריסת הזוגיות שלך
קלפי טארוט ואינטואיציה

קלף טארוט יומי עד אליך ב-SMS 


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי