אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
כיצד קוראים בכף היד

כיצד קוראים בכף היד

מאת: אריק בלום, כותב האוגדן "מהות החיים" ומרצה בנושא "הומור מחזק את הנפש".


לאחר שלמדנו במאמר הקודם מהי הכירולוגיה, נתחיל היום להיחשף יחד אל הדבר עצמו: ניתוח כף היד.לפני שמתחילים

את הניתוח מומלץ לבצע רק באדם בוגר (החל מגיל 12).
בדרך כלל קיימת זהות בין שתי כפות ידיו של האדם, אבל בהחלט יתכן שוני ביניהן. תמיד מומלץ לתחקר את כף יד ימין, כאשר כף היד השמאלית משמשת לאישוש ההבחנות שלנו. יש הסבורים שכף היד השמאלית מזהה תכונות מולדות של האדם (היד המולדת), ואילו כף היד הימנית(היד הנלמדת) מזהה את מה שקורה בפועל בחייו: מייצגת את אשר האדם הצליח או לא הצליח לעשות עם תכונותיו המולדות.
יש החולקים על גישה זו, כיוון שמשהו מולד אמור היה להישאר סטטי במצבו, אולם גם בכף היד השמאלית ניתן להבחין בשינויים אצל האדם במהלך חייו. בפועל נדיר למצוא שתי כפות ידיים זהות לחלוטין במבנה ובקווי כף היד.

היד הימנית (הדומיננטית) משקפת את הפוטנציאל ואת יכולות האדם להגיע למימוש עצמי. היד השמאלית (הפאסיבית) חושפת בעיקר את חוויות העבר, את ההגנות שפיתח האדם. קו המוצג אחרת בשתי כפות הידיים יכול להשפיע על עצמת התכונות המיוצגות על ידיו, וכך צריך להתייחס אל כל שוני בין קווי הידיים.

ניתוח כף היד


ניתוח כף היד מתבצע על ידי מעבר כללי על חלקי כף היד, התמקדות באצבעות ותחקור הקווים המופיעים על פני כף היד.

תרגיל פתיחה:
מבקשים מאדם למחוא כפיים מספר פעמים ולשלבם: בדרך כלל אצל אדם ימני הבוהן הימנית תהיה מעל השמאלית, וההיפך אצל אדם שמאלי. אם האגודל "הלא נכון" נמצא למעלה, הדבר מעיד על קונפליקטים חריפים בנפש האדם.

מבנה וקווי כף ידו של אדם מאפשרים לזהות את תכונות האדם, אירועים מעברו, רמזים על עתידו – החלק המודע והלא-מודע שבנפשו, הגלוי והנסתר. ככפי שנאמר על ידי חז"ל : "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו". לאחר שאדם נפטר נמחקים כל קווי כף היד שלו מספר שעות לאחר המוות.

כשלב ראשון, נוהג הכירולוג למשש את כפות ידיו של המאובחן. יד לחה וקרירה מעידה על התרגשות רבה וחרדות (חשוב לוודא כי זו תופעה שגרתית אצל האדם לפני הסקת מסקנות – לעיתים המפגש יכול מאוד לרגש). יש לקבל אישור לכך מעדויות נוספות המצויות בכף היד ויוצגו בהמשך. לעיתים אירוע טראומתי מהעבר יוצר חרדות אצל האדם.

גודל כף היד


כף יד מוגדרת כקטנה או גדולה יחסית לגודל הגוף של האדם.
כף יד גדולה מאפיינת אדם זהיר, מעשי ויעיל בעבודה מדויקת, אחד החייב לדעת את הפרטים הקטנים לפני שירכיב את התמונה המלאה.
כף יד קטנה מאפיינת אדם הנוטה לפעול במהירות, פחות מדקדק בפרטים הקטנים, ומצליח לדמיין ברוחו את התוצאה (יזמים עסקיים, אנשי שיווק).
כף יד הארוכה יחסית לאורך האצבעות מעידה על חוסר יציבות נפשית: אדם אימפולסיבי, ספונטני, הנשלט על ידי רגשות זעם.

רוחב כף היד


רוחב כף היד מתייחס למרחק הנמדד בשורש הכף מעל הצמידים (כך מכונה האזור מתחת לגבעות כף היד). אורך כף היד נמדד משורש הכף ועד לשורש האמה. כף יד רחבה תיחשב אם רוחבה ישווה או יעלה על אורך כף היד.

הכף הרחבה מדגישה ערכים חומריים על חשבון תכנים רוחניים.
כף צרה תיחשב לכף אשר אורכה עולה על רוחבה. כף זו מדגישה ערכים רוחניים ויכולת חשיבה מופשטת.

עובי כף היד


עובי כף היד מעיד על תפיחותה. המדידה מתבצעת כאשר הכף פשוטה ואופקית לעיני המתבונן. הכף תיחשב לעבה ככל שגבעותיה תהיינה תפוחות יותר ותקפנה את מרכז הכף, כמו רכסים המקיפים מכתש. הדגש בכף העבה הוא על היצרי והאמוציונאלי (עבה יותר = יותר יצרים ואמוציות). לילדים שמנים יכולות להיות ידיים רזות, כף לא עבה.
כף יד שטוחה ("שדופה") מדגישה ערכים שכלתניים (ללא גבעות), היגיון חד ולפעמים רציונליזציה (מנגנון הגנה אינטליגנטי). אדם זה מוצא היגיון במציאות שאינה הגיונית. לדוגמא: אישה קונה שמלה זולה ומשכנעת את עצמה שהיא שמלה טובה יותר משמלה יקרה ויפה יותר מזו שראתה בחנות. אבא שמרביץ לבנו ללא סיבה, מסביר לעצמו שאתמול הבן הציק לו.

כף יד רחבה ועבה היא בעלת תכונות "ארציות", מעשיות, חומריות לצד צרכים גשמיים, חושניים ומענגים.
כף יד רחבה ושטוחה היא בעלת תכונות של ארציות, מעשיות, חומריות לצד מניפולטיביות ושכלתנות.
כף צרה ועבה מדגישה תכונות של רוחניות ומעוף המושפעות ממרכיבים ארוטיים ויצריים.
כף צרה ושטוחה מדגישה תכונות של רוחניות ומעוף המקובעות(נמשכות ארצה): אחיזה בקרקע המציאות, עוגן בשכלתנות ובהיגיון.
לאומנים, פילוסופים, פסנתרנים יש ידיים ארוכות.

צורת ותחושת כף היד


כף יד קשה ומוצקה (אין רכות במישוש כף היד) משקפת לחץ, רדיפה והדחקה. כאמצעי הגנה, האדם יהיה מופנם וסגור, קבעוני ולא גמיש לשינויים. אופייני למי שמתקשה ליישר את אצבעותיו (מורה ואמה).
כף יד מרובעת(רוחב שווה לאורך) מאפיינת אדם ביצועי ומעשי עם שאיפות סטנדרטיות בחיים, הנוטה למשמעת וסדר.
כף יד מלבנית (אורך גדול מרוחב) מאפיינת את האדם המתכנן. זהו אדם הפועל יותר על סמך רגש ופחות על סמך ניתוח מחשבתי, שכלי. אדם הנשלט על ידי רגשותיו, בדרך כלל הופך לעריץ ושליט על אחרים. בדרך כלל מאפיין ידיים של נשים.
כף יד מעוגלת עם סיום חד של האצבעות (קונוס), עדינות ואצבעות קצרות מעידה על תלות גבוהה באדם אחר ונטייה להתנהגות ילדותית, "אינפנטילית".
דופן ישרה ולא בולטת מאפיינת אדם השוקל על פי אמוציות ושיקולים עצמיים, סוביקטיביים.בכתבה הבאה נמשיך ונפרט על סוגי הקריאות והאנשים על-פי הכירולוגיה.


_______________________________________________________________________________


מאמרים נוספים:


הפסיכולוגיה של כף היד

תורת כף היד- ילדים

הצלחה וכירולוגיההדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי