אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
מבנה חפיסת הטארוט

מבנה חפיסת הטארוט

מאת: חיים אלקסלסי


לקלפי הטארוט יש אלפי וריאציות שונות, יש סוגים רבים של חפיסות שעובדות על עקרונות שונים ומשונים, אך לכולם כמה תווים בסיסיים זהים שהם מבנה חפיסת הטארוט.

 

חפיסת הטארוט המקורית מורכבת מ-78 קלפים, זו חבילת טארוט אשר גם היא מורכבת מחפיסות משניות של קלפים הנבדלות אחד מן השני בתפקיד, במשמעות ובראייה של הקלפים בפריסה.


הרכבה של חפיסת הטארוט:

הסדרה הראשית - הארקנה הגדולה.

זו הסדרה הבסיסית של הטארוט, אלו הם הקלפים העוצמתיים ביותר בחפיסת הטארוט מכמה סיבות: הם הכי מורכבים מבחינת המשמעות, לכל קלף בסדרה הראשית יש עשרות משמעויות המגיעות מעשרות צורות שונות של ביטוי הקלפים.


הסדרה הראשית מתחילה בקלף השוטה ונגמרת בקלף העולם, סדר הקלפים שונה בכל חפיסה (כל יוצר חפיסה עשה את הסדר על פי הבנתו) אני עובד לפי התפיסה של מסדר ה"שחר הזהוב" המופיעה ברוב חפיסות הטארוט בארץ.


הקלפים בסדרה הראשית מבוטאים בכמה צורות עיקריות:

1. המספר הנמצא בקלף, מתחילים במספר 1,2,3 עד המספר 21 שמייצג את הקלף העולם - הקלף האחרון.

המשמעות הנומרולוגית של הקלפים נותנת את הפירוש הראשון לקלף למשל קלף השוטה, המספר 1 מתאר את האופי של הקלף כקלף של התחלות חדשות, קלף של חופש ושחרור, בעוד שצורות שונות של טארוט השוטה הוא מספר 0 ואז הוא מקבל תכליתיות, שלמות, ביישנות וכו'.


2. האות העברית, הסידרה הראשית של קלפי הטארוט נבנתה על פי 22 אותיות הא"ב העברי ולכל קלף מוצמדת אות שנותנת לו כוח מסויים ופירוש שונה על פי האות.

לדוגמא: השוטה הוא האות א' מקבל מהאות את רצון הנתינה, את השיעורים הקשים באמונה עצמית, את היציבות וחוסר היציבות הנמצאת באות א', את הרגשיות ואת הכוח היצירתי הגובל באלימות.


3. המשתנה השלישי הוא תוצאה של האות העברית בקלף, והוא הנתיב בעץ הספירות.

לכל אות בא"ב יש נתיב מסויים בעץ הספירות. הנתיבים בעץ הספירות הם בעלי כוחות המושפעים מהספירות אליהם הם מחוברות (לדוגמא: קלף השוטה האות א' מחובר לנתיב שנמצא בין ספירת הכתר לספירת החכמה, מה שמעניק לקלף השוטה עוצמות רבות ורצון גדול לתת).


4. המשתנה הרביעי הוא הארכיטיפ, שהוא הרעיון שמאחורי הקלף והוא מבוטא בשם בקלף או בציור שלו.


5. המשתנה החמישי הוא הערך האסטרולוגי שניתן לכל קלף. כל קלף מחובר למזל מסויים באסטרולוגיה, או לכוכב במזל, הדבר נותן את ראייה על ההשפעה הארצית של הקלף על האדם.

- החלק השני של הטארוט הוא הסידרה המשנית שהיא מורכבת מ-40 קלפים ממוספרים מ-1 עד 10

בארבע אופנים שהם היסודות, הסדרות הם:


סדרת המטות

סדרת המטות מייצגת את יסוד האש והיא מייצגת את כל הדחפים, הרצונות היצירתיות, יכול להצביע על כעסים או על מלחמות פנימיות.


סדרת הגביעים

סידרת הגביעים מקושרת ליסוד המים והיא מייצגת את יסוד המים בכללותו, יסוד המים הוא היסוד הרגשי. כמו כן סדרת הקלפים הזו מצביעה לנו על כל מה שקשור לרגש, אהבה פחד וכדומה.


סדרת החרבות

סדרת החרבות מייצגת את יסוד האויר ויסוד האוויר מייצג את המחשבה ואת התקשורת לכן כל 10 קלפי החרבות ייצגו תהליכים מחשבתיים ואם הפריסה על אנשים אחרים אז גם יראו על אופי ביטוי התקשורת.


הרבה רואים את סדרת החרבות כסדרה שלילית, אני אישית לא רואה את זה כך מכיוון ומחשבה היא בשליטת החושב והיה ואדם יחשוב שלילה, אז הוא יצור לו שלילה והיה ואדם יחשוב חיוב אז הוא יצור חיוב,
לכן החרבות היא סדרה ניטרלית כמו כל שאר הסדרות (יכולה להיות חיובית או שלילית).


סדרת המטבעות

מייצגת את יסוד האדמה, יסוד האדמה קשור לכל נושאי הכסף, הרכוש אבל גם בהתייחסות לחומר.


- הסדרה השלישית בטארוט היא סדרת קלפי החצר, שמורכבת מהקלפים האסטרולוגיים ומקלפי הפוטנציאל. הקלפים האסטרולוגיים הם 12 קלפים המייצגים כל אחד מהם את אחד המזלות ואת האופי של אותו מזל.
לדוגמא: מלך חרבות מייצג את מזל מאזניים אז שהקלף יוצא ניתן לראות שהאדם מתייחס לשאלה בצורה שקולה, הוא לא רגשי מידיי בנושא והוא מחפש פשרה והשלמה.


- ישנם 4 קלפים נוספים שהם קלפי האבירים:
קלפי האבירים הם קלפי הפוטנציאל שמראים שיש פוטנציאל מסויים לעתיד, כלומר האדם מתכוונן למשהו בעתיד ויש פוטנציאל שהוא יוגשם.

ההגשמה מגיעה בארבע דרכים, לפי 4 היסודות.


זוהי חפיסת הטארוט 78 קלפים שדרכם ניתן להתבונן ולראות את נפש האדם.


רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars  בפייסבוק.

 

רוצים לקבל ניתוח נומרולוגי/אסטרולוגי/תיקשור/פתיחה בקלפי טארוט באופן אישי ומקצועי מרון תמיר בלי לצאת מהבית? התקשרו עכשיו ל - 072-3401003שלוחה 21 ותהנו מייעוץ מקצועי ואישי במענה מידי.


למאמרים נוספים:

קלף טארוט יומי עד אליך ב-SMS 
סוגי פריסות

מבוא לקלפי טארוט

טארוט איך זה עובד

פריסת הזוגיות שלך


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי