אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
משמעות שמות הע

משמעות שמות הע"ב כולל כוונתם72 השמות בקבלה, הם כוחות אדירים שבאמצעותן משה ביקע את ים-סוף. השמות הם אנרגיה אדירה. לכל שם כוח לשנות מצבים, ולכל שם כוח שונה.
 
ע"ב השמות מייצגים את החיבור שבין העולמות הרוחניים האינסופיים לבין העולם הגשמי, המציאות היומיומית. כל צירוף מחבר אותנו למקור כוח שדרכו אנו מקבלים יכולת לשלוט בכל תחום בחיינו ולשנותו לטובה, להפוך כל קושי לאתגר ולקבל את כל הטוב שמציע לנו היקום והעולם הגשמי, המציאות היומיומית.

שם בן ע"ב
במקורות קבליים לעתים הכינוי "השם המפורש" מכוון כלפי "שם בן ע"ב", שהוא שם המורכב מ-72 שמות קטנים שכל אחד בן 3 אותיות, שמורכב משלשה פסוקים סמוכים בספר שמות, שכל אחד מהם בן 72 אותיות:


"וַיִּסַּע מַלְאַךְ הָאֱלֹהִים הַהֹלֵךְ לִפְנֵי מַחֲנֵה יִשְׂרָאֵל וַיֵּלֶךְ מֵאַחֲרֵיהֶם, וַיִּסַּע עַמּוּד הֶעָנָן מִפְּנֵיהֶם וַיַּעֲמֹד מֵאַחֲרֵיהֶם: וַיָּבֹא בֵּין מַחֲנֵה מִצְרַיִם וּבֵין מַחֲנֵה יִשְׂרָאֵל, וַיְהִי הֶעָנָן וְהַחֹשֶׁךְ וַיָּאֶר אֶת הַלָּיְלָה, וְלֹא קָרַב זֶה אֶל זֶה כָּל הַלָּיְלָה: וַיֵּט מֹשֶׁה אֶת יָדוֹ עַל הַיָּם, וַיּוֹלֶךְ יְהוָה אֶת הַיָּם בְּרוּחַ קָדִים עַזָּה כָּל הַלַּיְלָה, וַיָּשֶׂם אֶת הַיָּם לֶחָרָבָה, וַיִּבָּקְעוּ הַמָּיִם": (ספר שמות, פרק יד, פסוקים יט-כא).


לפניכם חלק משמות הע"ב כולל כוונתם:
ה ה ע - לעורר מודעות של אהבה. 


י י י  - ברכת הכוהנים, ערוצי תקשורת, ימין שמאל ואמצע ברכה גדולה. 


ר ה ע - לסלק מאתנו רוח רעה.


י י ז - כוח לימודים משאיר אור בתוכנו, כוח של שינוי.


י ר ת - שפע בעת נתינת מעשר, מביא כוח הגשמה, בגלל הנתינה ככל יכולתך.


פ א י - כוח של פרנסה, 91 = אמן - ראשי תיבות- "פותח את ידך".


מ צ ר - לבטל כוח של מצרים מהחיים שלנו, הכוונה ממקום צר, אויב, לוחץ.


מ ה ש - כוח של רפואה, הכי חזק שקיים, במיוחד בשבת.


א ל ד - הגנה מפני אויבים ועין רעה.


ע ל ם - להיות בשליטה על המחשבות השליליות, טוב לפתיחת הלב.


ו ו ל - לזרז תהליך גאולה, לצאת ממצב קשה.


ש א ה - כוח לעלות לתדר של זוגיות אמיתית.

 

כ ה ת - כוח לנטרל שליליות.
 
אין מדובר ב'שמות' במובן הרגיל, הארצי של המילה, אלא בתדרי אנרגיה, ב"מנטרות" מוחשיות המופעלות באורח רוחני ולא מילולי. במילים אחרות: אינכם צריכים לדעת לבטא צירופים אלה או להבין בדיוק איך ומדוע הם פועלים. כל שעליכם לעשות הוא להביט בהם, ובאורח מסתורי, יתגלה כוח אדיר.
 
מהם השמות?
ביהדות, אין לאל שם, מאחר ומדובר בדבר שהוא מעבר להגדרה. המילה אלהים מורכבת מהמילים אל, אלה ואלים. כלומר יחיד, יחידה ורבים. גם המילה יהוה מורכבת מתפיסת הזמן כאחד, היה, הווה ויהיה. הדבר בא למעשה להראות שהתפיסה שלנו את הזמן כעבר, הווה, ועתיד היא אשלייתית. כמו גם תפיסת המציאות של נפרדות הדברים, כל מה שקיים הוא אותו אחד שנמצא מעבר לטוב או לרע או לכל הגדרה אשלייתית אחרת.

 

 

לפי המסורת היהודית קיימת נוסחה או שם המהווה את ההגדרה המוחלטת והאחידה של האל. שם זה מורכב מ- 216 אותיות. מקורו של השם בפסוק (מתוך ספר שמות פרק י"ד):
"ויסע מלאך האלהים ההלך לפני מחנה ישראל וילך מאחריהם ויסע עמוד הענן מפניהם ויעמד מאחריהם • • ויבא בין מחנה מצרים ובין מחנה ישראל ויהי הענן והחשך ויאר את הלילה ולא קרב זה אל זה כל הלילה • • ויט משה את ידו על הים ויולך יהוה את הים ברוח קדים עזה כל הלילה וישם את הים לחרבה ויבקעו המים".


חלוקת 216 האותיות המרכיבות את הפסוק (שהוא למעשה הפסוק האמצעי של חמשת חומשי התורה), לשלשות נותנת לנו 72 צירופים של שלוש אותיות. סידור מחדש של אותן שלשות, יתן לנו מספר של 216 אותיות.

למרות סיפורים שונים המופצים לגבי סגולות או כוחות שונים של אותם צרופי אותיות, להלן מובא ההסבר האמיתי: לא קיימת ביהדות שום פרשנות לגבי כל אחד מע"ב השמות. אפילו במסורות מאוחרות, בספרי קבלה כמו ספר הזוהר, לא קיימת פרשנות לגבי מהותם של  72 השמות בנפרד מהסיבה הפשוטה, רק צרוף 72 השלשות בסדר מאוד מסויים יתן לנו את הסוד.

ככל הנראה מדובר בנוסחה שהיא ההגדרה או המכנה המשותף לכל מה שקיים. נוסחא אחת המאחדת את הכל, הסוד שבאמצעותו חסר ההגדרה והצורה הופך לחומר.


פעם בשנה ביום הכיפורים בזמן שבית המקדש היה קיים היה הכהן הגדול מסתגף ולובש לבן. המוני העם היו מחכים מחוץ למקדש ברחבה. יום זה היה היום היחיד בשנה בו הוא היה נכנס לקודש הקודשים – הדביר, בתוכו נמצא ארון הברית המקורי ממסעות בני ישראל במדבר. מה שמעניין בכך הוא שהמילה "דביר" שוות ערך למספר 216, והדביר היה ממוקם מעל אבן השתיה, כלומר אבן התשתית של המקום או היסוד של כל הבריאה כולה. המילה "השתיה" שוות ערך למספר 720 כלומר 72 (האותיות העבריות משמשות כמספרים ואין אפס באותיות העבריות).

הכהן הגדול היה אומר את ע"ב השמות על פי נוסחה סודית שהייתה עוברת מכהן גדול לכהן גדול בלבד. במידה והכהן היה טהור הוא היה יוצא חי מתוך הדביר וכפי שכתוב במקורות "היו שומעים את השם המפורש יוצא מפי כהן גדול". "מה נהדר היה מראה כהן גדול בצאתו מבית קדשי הקדשים". כאשר הכהן הגדול האחרון הומת על ידי הרומאים, הסוד אבד. 


באהבה והגשמה אור ואושר מאחלת לאה שירה גד


לשיחה אישית עם לאה שירה גד, מיסטיקנית המתמחה בנומרולוגיה קבלית, תקשור, תורת השמות והילרית, ניתן ליצור קשר עם מרכז המומחים של ישראל בטלפון:
072-3401003 שלוחה 51 


למאמרים נוספים:
תהלים לפי המזלות

שמו של האדם
עוד בת ציון בוכיה
סוד האותיות 


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי