אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
סגולות הפאנג שואי

סגולות הפאנג שואי

מאת: דוריה כהן


פירוש המושג "פאנג שואי" הוא רוח ומים, זוהי תורה סינית עתיקה וקסומה הידועה כבעלת כוח ועוצמה ליצור שינוי וריפוי בחיים. מטרתה למשוך מזל טוב, לשפר ולהביא לידי מיצוי הפוטנציאל האישי לחיים של בריאות, זוגיות, הצלחה, שגשוג ושפע.

הרעיון המרכזי בשיטה זו אומר שכל דבר הנמצא בסביבתנו, הוא מעין הצהרה ליקום ומשפיע על איכות החיים שלנו, לטוב או לרע.

 

ישנו קשר בין הזרימה האנרגטית (צ'י) בסביבת המגורים, לאופן עיצובה, בין מצבי החיים שאנו חווים ובין איכות וזרימת אנרגיית הצ'י בטבע, ביקום.


עיצוב הבית על פי שיטה זו ושימוש נכון בחומרים, צבעים, תאורה, סימבולים, מיקום נכון של ריהוט ושל בני המשפחה בהתאמה אישית על פי תאריך לידתם וחישובי אסטרולוגיה סינית, יכוונו זרימה זו בסביבת המגורים או העבודה, במטרה ליצור איזון והרמוניה ולהביא למיצוי מקסימום הפוטנציאל האישי.

 

חמשת האלמנטים

עץ, אש, אדמה, מתכת ומים. כוחות אלו מצויים בהרמוניה זה עם זה, והינם אחד מכלי הריפוי ועיצוב הבית. מיקום נכון של חמשת האלמנטים ביחס לכיוונים יסייע לזרימתו התקינה של הצ'י.
 

 

5elements_400_01
בגואה

שיטה זו מחלקת את הבית ל-8 אזורים וכיוונים על פי המצפן כשלכל אזור יש קשר לתחום חיים, אלמנט - חומר, צורה וצבע, בן משפחה ואיברי גוף.

 

ידוע שהסינים משתמשים בסימבולים רבים מעולם החי והצומח, מסוגים שונים למטרות שונות, כדי להגביר תנועה וזרימה אנרגטית. סמלים אלו פועלים ומשפיעים עלינו בארבע רמות: פיזית, רגשית, מנטלית ורוחנית.


התיקונים האנרגטיים, הנעשים בעיקר דרך שימוש בסימבולים כאלה ואחרים, משפיעים על חמשת החושים שלנו: ראיה, שמיעה, ריח, מישוש וטעם. הם הופכים יותר ויותר פופולאריים והשימוש בהם כחלק מעיצוב הבית גובר.


סגולות בפאנג שואי:


מראת בגואה

אובייקט מתומן המסמל את ה-8 כוחות קוסמיים ביקום. במרכזו יש מראה. נהוג לתלותה מחוץ לבית בלבד, מעל משקוף דלת הכניסה כשהמטרה להרחיק ולנטרל צ'י שלילי כמו חיצי-רעל המופנים אל הבית/העסק או הגנה מפני אנרגיות שליליות חיצונית.


מטבעות סיניים

משתמשים בהן לשיפור המצב הכלכלי. במרכזן יש חור ועליהן כתובות ברכות מזל, נהוג להניחן כשצד הכתב פונה כלפי חוץ. בד"כ מחוברות כשלישייה בחוט אדום המסמל הצלחה. יש מטבעות עליהן מופיעה חיה מיתולוגית כמו: דרקון, פניקס, טיגריס ואחרות המייצגות שפע, שגשוג, בריאות והגנה.

נהוג לתלותן על הידית הפנימית של דלת הכניסה לבית, להניח בתיק או בארנק, לחבר כסימניה ביומן הפגישות, מומלץ להניח 3 מטבעות על מושבת אבן סיטרין ליד הקופה העיסקית, או לתלותן באזור הדרום מזרחי בבית המייצג את השפע.


פעמוני רוח spira1

לפעמוני הרוח שימוש נרחב. לצליליו יש משמעות, ככל שאיכותו נעימה, זורמת 
והרמונית, מידת השפעת הפעמון על איכות הצ'י בבית גבוהה יותר. צליליו הנעימים מסייעים להבאת איזון והרמוניה ומכוונים את זרימת הצ'י החזקה למתונה ונוחה יותר. חשוב לתלותו בין פתחים המקבילים זה לזה. כשהפעמון תלוי בכניסה לבית הוא יוצר הפרדה בין החוץ לפנים ומרכך את האנרגיה הנכנסת לבית.

 


יש קשר בין החומר ממנו עשוי הפעמון למיקומו בבית:

פעמון רוח עשוי מתכת - מתאים לאזורי מערב וצפון.
פעמון רוח עשוי זכוכית - מתאים לאזורי צפון ומזרח.

פעמון רוח עשוי במבוק - מתאים לאזורי מזרח ודרום.

פעמון רוח עשוי קרמיקה - מתאים לאזורי דרום מערב, צפון מערב וצפון מזרח.

 

כדור קריסטל

הקריסטל הפריזמטי העגול שובר את קרני השמש ויוצר צבעי קשת בסביבתו. מומלץ לתלותו בחדרים בהם יש חלון מול דלת - למנוע בריחת אנרגיה. וכן, על משקוף חלון דרכו נכנסת שמש לבית, מאירה את הכדור וקרניה נשברות בשלל צבעי הקשת על קירות הבית.


ספירלה

ספירלה עשוייה עץ, בתנועתה המעגלית האינסופית מפזרת אנרגיה. רצוי לתלותה במקומות בהם האנרגיה "תקועה", כמו: מסדרון ארוך וצר, אזורים לא פעילים בבית, בין דלת וחלון ומתחת לקורה.

 

מפלי מים/מזרקותdarg1

כלי רב עוצמה הפופולארי מאד בתיקוני פאנג שואי, המטרה למעשה, הינה הבאת הטבע, אל המבנה. מים זורמים מייצגים כסף ושפע חומרי, גמישות, רגישות, עומק וזרימה, ניקיון וטוהר. בבתים או עסקים, מומלץ למקמם באזור דרום מזרחי המייצג שפע, באזור צפוני המייצג קריירה. חשוב לשים לב שכיוון זרימת המים יהיה מהפתח אל הבית. לא מומלץ להכניס אלמנטים ובהם מים זורמים אל חדרי השינה זה פוגע בבריאות ובפרנסה.

 

ספינת מפרש

סימבול פופולארי המייצג שפע בעסקים, "כל האפשרויות פתוחות בפנייך"
נהוג להציב ספינה ומפרשיה פתוחים, כך שחרטומה פונה אל העסק
(ולא החוצה) מכיוון צפון או מדלת הכניסה, למשוך הצלחות עסקיות
וכספים פנימה.


דרקון

חיה מיתולוגית קוסמית, המייצגת צמיחה, גדילה, פריון, חוכמה כוח ועוצמה.
בידו מחזיק פנינה. מקושר לצד מזרח, לעונת האביב, ליסוד העץ ולצבע הירוק. במקום העבודה מומלץ להניחו בצד השמאלי של שולחן העבודה. בבית, נהוג
להניחו בצד מזרח המייצג בריאות, וכחיזוק אנרגטי עבור הבן הבכור במשפחה.

 

צב

מייצג תמיכה, ביטחון, הגנה, התנהלות יציבה, חיים ארוכים. מקושר לצד צפון, עונת החורף, יסוד המים והצבע השחור, עשוי מתכת או זכוכית. מומלץ למקם אותו באזור האחורי של הבית (ביחס לחזית הבית הפתוחה), בחדרי שינה זה יוצר תחושה של ביטחון, על שולחן העבודה להתמדה ויציבות עיסקית, או בצפון מערב - לתמיכת יקום.


צפרדע

סימבול המסמל שפע ועושר, בפיה מונח מטבע. הניחו אותה בצד הדרום מזרחי של הבית/העסק כך שפיה מכוון אל דלת הכניסה לחדר.


סוס

בעל תכונות יאנגיות, גבריות, זריזות, חריצות, עצמאות ומהירות. קשור לאלמנט אש ולכיוון דרום המייצג מוניטין, הצלחה, הכרה חברתית. חשוב למקם תמונה או פסלון שלו כך שידהר אל הבית מדלת הכניסה או מכיוון דרום.


אריות fu dogs

אחד הסמלים הנפוצים והפופולאריים בסין ובמזרח הרחוק. בכניסה לכל בית עסק (בנק, בית מלון, מסעדה וכו') המכבד את עצמו ממוקם הצמד לפני הכניסה לבניין. מסמלים שמירה, הגנה ועוצמה. מומלץ להניח בו בזמן את שני האריות הזכר והנקבה, המכונים בשמות "סטפן וסטייט", משני צידי דלת הכניסה, בתוך הבית או מחוצה לו כשפניהם פונות כלפי חוץ.

 

חמסות

כשהן מופנות כלפי מטה מטרתן למנוע עין הרע, כשמכוונות כלפי מעלה המטרה למשוך מזל, ברכה והצלחה, להעלות אנרגיה. על החמסה תלויה אבן קריסטל המחזקת השפעתה. מומלץ לתלות ברכות בית הכתובות באופן חיובי, בזמן הווה: "בזה הבית יש הצלחה, יש שפע, יש אהבה, יש פריון, יש פרנסה וכלכלה טובה, בזה הבית שורה השכינה".


דגים

בכל התרבויות מסמלים הגנה ומזל קשורים לשפע ולפריון. טוב להוסיף 3 דגי זהב מסוג ה-carp, או 8 דגי זהב, ודג בודד שחור לאקווריום.


עגורים

העוף הנערץ ביותר בסין. מסמלים נאמנות נצחית בחיי הזוגיות. מומלץ למקם זוג עגורים באזור דרום מערבי בחדר השינה.


ברווזים מנדרינים

סמל אהבה אוניברסלי, הם ידועים בנאמנותם ודבקותם בבני הזוג לכל החיים.

 

רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars בפייסבוק.

 

למאמרים נוספים:

פאנג שואי קסמים ויצירת מציאות

פאנג שואי הבית כראי

זוגיות בבית בפאנג שואי

פאנג שואי חברים תומכים

פאנג שואי כלים לאבחון


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי