אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
עשר הספירות בקבלה

עשר הספירות בקבלה

מאת: הרב אליהו עזרד, מנחה  קורס מדיטציה קבלית  והילינג קבלי.


מערכת הספירות היא למעשה מערכת מסננים לשפע האור האלוקי. בדומה למערכת הצינורות המעבירה חשמל מתחנת הכוח המרכזית ומסננת אותו כך שיתאים לשימוש ביתי, כך מערכת הספירות מעבירה אנרגיה ממקור הכוח, הקב"ה, ומתאימה אותו לצרכי הגוף שלנו בעולם העשיה.

 

נביא להלן סקירה קצרה של מכלול הספירות, וראוי לציין כי הדברים שמובאים כאן הינם תמצית פשטנית ולא ממצה של הדברים, שהינם מורכבים ועמוקים מאד, ודורשים לימוד רציני.

להלן עץ החיים על פי הקבלה:


ספירות הנשמה: כתר, חכמה, בינה ודעת.
ספירת הכתר

נמצאת במוח הקדמי ובגולגולת, ומוליכה אנרגיה של חיוּת לכל הגוף. ספירה זו מזמינה לאדם אנרגיה של אמונה, תענוג רוחני וכוח רצון, ומחברת את האדם לעל-מודע.

ספירת החכמה

נמצאת במוח הימני, ומוליכה אנרגיה של חכמה וידע, רעיונות חדשים וכן את היכולת להגיע למצב תודעתי של רִיק ("ביטול עצמי").

ספירת הבינה

נמצאת במוח השמאלי ומוליכה לאדם אנרגיה של שמחה וכן סדר, הגיון ויכולת להבין דבר מתוך דבר.

ספירת הדעת

נחלקת לשתי רמות: דעת עליון (מודע) ודעת תחתון (תת-מודע). ספירת הדעת מאפשרת העברת אנרגיה משלוש הספירות העליונות לשבע הספירות התחתונות, וכן מזמינה לאדם את המודעות העצמית והחיבור לתת-מודע.

ספירות הרוח: חסד, גבורה ותפארת
ספירת החסד

נמצאת ביד ימין ומוליכה את האנרגיה של נתינה, אהבה וחסד.

ספירת הגבורה

נמצאת ביד שמאל ומוליכה את האנרגיה של קבלה, היכולת שלנו לקבל את עצמנו כפי שאנו, וכן היכולת לשלוט ביצרים וברגשות השליליים, סבלנות וסובלנות.

ספירת התפארת

נמצאת בחזה, בלב ובריאות, ומוליכה את האנרגיה של איזון והרמוניה, רחמים ו"נקודת ההשוויה" - מצב של איזון רגשי שלא ניתן לערער אותו על-ידי גורם חיצוני.

ספירות הנפש: נצח, הוד, יסוד ומלכות

ספירת הנצח

נמצאת ברגל ימין ואחראית לאיברים הנמצאים באיזור שמן הסרעפת ומטה בצד הימני של הגוף: כבד וכיס מרה, לבלב, כליה ימנית, מעיים. ספירה זו מוליכה אנרגיה של בטחון עצמי ובטחון בבורא, מימוש היכולות שבנו והצלחה.

ספירת ההוד

נמצאת ברגל שמאל ואחראית לאיברים הנמצאים באיזור שמן הסרעפת ומטה בצד השמאלי של הגוף: קיבה וטחול, לבלב (במשותף עם ספירת הנצח), כליה שמאלית, מעיים (במשותף עם ספירת הנצח). ספירה זו מוליכה אנרגיה של תמימות וזרימה, היכולת להתנער מעכבות ולזרום עם מצבי החיים.

ספירת היסוד

נמצאת באיברי המין, ואחראית אנרגטית גם למעיים, שלפוחית השתן ובלוטת הערמונית. ספירה זו אחראית לכוחות ההישרדות, דבקות במטרה וחיבור לאמת הפנימית.

ספירת המלכות

נמצאת בעטרת ברית (אצל הגבר), ברחם ובשחלות (אצל האשה). ספירה זו אחראית ליכולת שלנו לבטל את ה"אגו", לבטל את הגאווה ולהתחבר למידת הענווה.

בין הספירות מחברים כ"ב צינורות אנרגיה (22 מרידיאנים), המעבירים את השפע מספירה לספירה. חסימה בצינורות אלה תגרום לעמעום האור בספירות ובאיברים. הדבר יוביל לחוסר איזון אנרגטי, ובהמשך הדבר יבוא לידי ביטוי כמחלה גופנית. כאן נכנסת לתמונה הרפואה הקבלית, העוסקת בהסדרת הזרימה שבין הספירות בשתי דרכים: רפואה טבעית מחד, ורפואה מאגית מאידך.


מחפשים ייעוץ?


לשיחה אישית עם לאה שירה גד, מיסטיקנית המתמחה בנומרולוגיה קבלית, תקשור, תורת השמות והילרית, ניתן ליצור קשר עם מרכז המומחים של ישראל בטלפון:
072-3401003 שלוחה 51  .


רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars בפייסבוק.
למאמרים נוספים:

משמעות האותיות

חכמת הקבלה

סוד האותיות

למה חשוב ללמוד קבלה?

שמות בנומרולוגיה ובקבלה


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי