אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
קבלה עצמית ובחירה מודעת

קבלה עצמית ובחירה מודעת

מאת: רחלי גנון
 

אנשים עוברים חיים שלמים מבלי לעצור ולהכיר בעובדה שרגשותיהם כלפי אחרים מוגדרים על פי רגשותיהם כלפי עצמם.

כשאדם אינו חי בשלום ובנוחות בתוך עצמו, הוא לא יוכל להרגיש בנוח עם אחרים.
בכולנו קיים הצורך הבסיסי להיות מקובלים ואהובים על ידי אחרים, אך לא תמיד קל לנו לקבל ולאהוב את עצמנו. ככל שהאהבה העצמית שלנו גדלה, כך ההלקאה העצמית פוחתת.

 

דחייה עצמית היא המקור של כל ההלקאות העצמיות. היא מגיעה בעקבות דימוי מסויים שיש בראשנו למשמעות של "להיות מושלם" ובעיקר מעצם העובדה שאנו אף פעם לא מגיעים לממש את האידיאל שבראשנו.

אותו דימוי שהוא שיא השלמות בעינינו, מהווה את הסיבה לדחייה שלנו ולאופן קבלת עצמנו כפי שאנו, כמו גם הסיבה שבגינה איננו מקבלים אנשים אחרים כפי שהם באמת.
תהליך העמקת המודעות העצמית, מביא עימו רמה חדשה לגמרי של קבלה עצמית, הבנה, סובלנות וחמלה, לעצמנו ולסובבים אותנו.

 

אחת הדרכים להגברת המודעות היא מדיטציה. הדעה הרווחת היא כי הדבר אינו בהישג יד, וצורך השקעה של שעות רבות במשך היום. מטרה זו נתפסת כלא פרקטית, קשה מידי, או לגמרי לא ריאלית וברת השגה, גם אם היא הדרך העיקרית להעמקת המודעות האישית.

לכולנו יש קול פנימי בעל דעות מוצקות על כל מה שאנו עושים. לקול פנימי זה יש פרספקטיבה אישית מאד עלינו כבני-אדם והוא מודע לחלוטין למגבלות ולחסכים שלנו. בכל פעם שאנו עושים נסיון לצאת מהקופסה, כדי לעשות משהו חדש ומאתגר, כמו מדיטציה לדוגמא, הקול הפנימי מתחיל להשמיע את קולו. "אתה לעולם לא תוכל לעשות זאת", הוא אומר. זהו קול פנימי שהיה ויהיה שם תמיד. איננו יכולים להיפטר ממנו, רק לדבר עמו ולומר: "כן, אני יכול".


קראו ספרים, האזינו לקלטות, התעמקו באפשרויות ולא בסיכונים. בחרו לכם אנשים מצליחים כמודל התנהגותי, נקטו בכל דרכי הפעולה האפשריים על מנת להגשים את היעדים. הזכירו לעצמכם את כל ההישגים והאתגרים שכבר התגברתם עליהם בעבר, כתבו את מטרותיכם על דף נייר וקראו אותם לפחות פעם ביום. מיצאו את מטרת חייכם, והתמקדו בה.

 

כולנו בעלי רצון חופשי ליצור את החיים שאנו מבקשים לעצמנו. כדי להגשים זאת, עלינו להעלות את רמת המודעות שלנו בחיפוש פעיל אחר המקום שיעזור לנו לדעת את עצמנו טוב יותר. תהליך מודע הוא הסתכלות פנימה לתוך גישתנו לחיים, אמונותינו, וגם אם יציפו אותנו הרבה שאלות.

מי אנחנו? למה הגענו הנה? למה אנו עושים את מה שאנו עושים? זהו תהליך מתפתח שכנראה לא נשלים אותו לעולם. כמו בור ללא תחתית, תמיד יהיו שם דברים נוספים, לחשוף, להבין ולגלות בנו.


עבור חלקינו, המסע לתוך העצמי הוא תשוקת חיים. עבור אחרים, זו בהחלט יכולה להיות מטלה חסרת עניין, קשה או מפחידה מידי. כמו כל החלטה, זו רק אפשרות של בחירה. הדרך למודעות גבוהה יותר היא פתוחה ונגישה לכולם.
החיים של כולנו נקבעים על ידי הבחירות שלנו. אנו בוחרים לראות טלוויזיה ערב שלם, או לבלות את הערב בהעשרה אינטלקטואלית או למידת מיומנות חדשה.

 

אנו בוחרים לשכר את חושינו בסמים ואלכוהול או משמרים את גופינו בכושר טוב על ידי תרגילים מאתגרים. כולנו בחרנו לפחות פעם אחת בעבר לעמוד בשקט בפינת המסיבה, במקום להשתמש במסיבה כהזדמנות להכיר אנשים חדשים ומעניינים.

 

להפתעתנו, הבחירות החשובות בחיים אינן הגדולות דווקא. ההשפעה המצטברת של כל אותן בחירות קטנות היא שעושה את ההבדל המהותי. בחירות קובעות את חיינו, לא הזדמנויות. זהו היטב את שביל הבחירה הנכון עבורכם. כולנו יכולים להגשים דברים גדולים, אם רק נבחר מתוך מודעות לאפשרם לעצמנו.


למאמרים נוספים:

המדריך למדיטציה

הצלחה, זה לא סוד!
מודעות יצירתית מהי

לחיות מותך שמחה

קלפי טארוט ואינטואיציה


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי