אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
התיקון של חגי תשרי

התיקון של חגי תשרי

שערי השמים פתוחים בפנינו כדי להתנקות ולעבור תהליך של ניקוי האנרגיות שליליות . אם נזרים אנרגיה חיובית, נבקש לחזור בתשובה, נקרין תמונות ומסרים אנרגטיים, נאהב גם את אלו שהכאיבו לנו ונראה זאת בעיני רוחנו, נרגיש שאנו מוצפים באור.

ראש השנה מחייב אותנו לחשוב ולהביט על חיינו מנקודת מבט של ראש – מלמעלה, לראות את התמונה ברמת הנשמה. לשאול ולהבין – מה עליי לעשות וללמוד השנה, מה לא עשיתי עד כה? מה למדתי מהשיעורים שעברתי עד היום ובמיוחד בשנה האחרונה? נחשוב ונפעל מתוך האור. נקשיב לשופר ונחשף לתדר שלו, אשר תפקידו לבקוע את שערי השמיים ולהעלות מכאן את השליליות, נתחבר באמצעותו לעולמות העליונים בכך מתאפשר לאינסוף להתגלות.


יוצרים את המציאות הרצויה

חשיבה חיובית, חזון ותכנון קפדני של האירועים שתזמנו אל חייכם יתרמו רבות לשנת הגשמת משאלות.

רשמו ביומן השנה החדשה את האירועים וההישגים שאתם מזמינים לחייכם במהלך השנה. כתבו אותם בפרטי פרטים.

ציירו או הדביקו תמונות שגזרתם מירחונים וצרו עבודת קולאז' המשקפת את תמונת האושר בחייכם. התמונות יזינו את תת-המודע שלכם והסיכוי טוב למגנוט התוצאות הרצויות

בקשו סליחה. כך תשחררו מרחב להתפתחויות חדשות חיוביות. היו עסוקים במעשים טובים והיקום ישיב לכם כגמולכם בדרכו.


על חודש תשרי

תשרי הוא החודש הראשון בשנה העברית שנמנית לבריאת העולם, הוא החודש העברי העמוס ביותר בחגים. יש בו תערובת של ימי חגים, ימי חול המועד וימי צומות - שני ימי ראש השנה, צום גדליה, צום יום כיפור, שבעת ימי סוכות, שמיני עצרת שמחת תורה.

 

החודש הראשון למניין החודשים הוא חודש ניסן כי בו הייתה יציאת מצריים, והחודשים נמנים מיציאת מצריים ואילך, לכן חודש תשרי הוא החודש השביעי, למרות שהוא הראשון בשנה. מזלו של החודש הוא מזל מאזניים, כדי לסמל את ממד הדין שבחודש, שבו נשקלים המעשים, ויש אומרים שהמאזניים מסמלים שהעולם נברא בחודש זה, שכן במבנה הבריאה הכול נעשה במידה ובמשקל.

הימים מראש השנה ועד לצאת יום הכיפורים נתייחדו לחזרה בתשובה לקראת חתימת גזר הדין ביום הכיפורים, ולכן הם נקראים "עשרת ימי התשובה". התשובה מסייעת בכיפור על עברות שבין אדם לאלוהיו, אך עבירות בין אדם לחברו אינן נפתרות בתשובה, אלא בבקשת סליחה. " ואסור לאדם להיות אכזרי ולא לסלוח למי שחטא נגדו. אלא יתפיס מיד וימחול לו" (הרמב"ם, הלכות תשובה פא, ה-ו).


סליחות
הסליחות
הן קובץ פיוטים מיוחדים, שמהותם בקשת סליחה ומחילה על חטאים שחטא הפרט בין אדם לחברו ובין האדם למקום. הפיוטים נתחברו בימי הגאונים (בשנים 600 - 1040 לספירה) ואחריהם. הסליחות והתקיעות בשופר נועדו לעורר את הלב לתשובה."

"רחום וחנון, ארך אפים ורב חסד ואמת. נצר חסד לאלפים, נשא עון ופשע וחטאה, ונקה לא ינרה, פוקד עון אבות על בנים ועל בני בנים..." (שמות לד, ז).

 

מתן צדקה

"בימי הסליחות נוהגים להקפיד במצוות שבין אדם לחברו ובין אדם למקום במתן צדקה ובעשית מעשי חסד". (הלכות תשובה – הרמב"ם)

 

סוכות

כי בסוכות הושבתי את בני ישראל - הטעם שכתוב בתורה למצוות סוכה הוא הפסוק מספר ויקרא:
"למען ידעו דורותיכם כי בסוכות הושבתי את בני ישראל בהוציאי אותם מארץ מצרים".

בזמן שבית המקדש היה קיים חלה מצווה על עם ישראל לעלות לירושלים בשלושת הרגלים ולהקריב קרבנות בבית המקדש.

ואלו שבע המצוות, שהתורה ציוותה עלינו בחג הסוכות: סוכה, אתרוג, לולב, הדס, ערבה, שלמי חגיגה, שלמי שמחה.

_____________________________________________________________________

 

בת שבע דור – מאמנת אישית, לזוגיות, משפחה ועסקים, יועצת טראנספרסונלית, מאבחנת הוליסטית המקבלת תשקופת על פנימיות הזולת, מרפאה אנרגטית מקרוב ומרחוק, פותרת חלומות

 

לשיחה אישית עם בת שבע דור, מאמנת אישית, מרפאה אנרגטית ופותרת חלומות, התקשרו למרכז המומחים של ישראל, טלפון: 072-3401003 שלוחה 25


קרא עוד:

הכנות לראש השנה

תחזית אסטרולוגית שנתית

פורום התפתחות רוחנית
רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי