אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
לחלומות שלך יש מסר עבורך!

לחלומות שלך יש מסר עבורך!

פתרון חלומות

בין אם אנו זוכרים אותם ובין אם לא, כולנו חולמים חלומות כאשר אנו נרדמים בלילה. ישנם אנשים אשר זוכרים חלומות של אתמול וישנם אנשים אשר נושאים עימם חלומות אשר חלמו מלפני שנים והזיכרון שלהם נותר רענן כיום האתמול.

החלום יכול להיות כזה שמותיר אותנו עם חיוך ותחושה כללית נעימה, או להפוך עלינו את יומינו לחלוטין מפני שחלמנו חלום מטריד, כזה שלא נתן לנו מנוחה אמיתית בזמן השינה והותיר אותנו מרוקנים ועייפים. ההתייחסות אל החלומות השתנתה לאורך השנים וניתן לראות כי נכון להיום ישנה שימת דגש על החולם ועל האופן בו החלום משליך עליו.

למרות כל הפתרונות אשר מציעים אנשים שונים, פסיכולוגים או מיסטיקנים עדיים ישנה תחושה חזקה כי רב הנסתר על הגלוי.

 

פתרון חלומות בימי התנ"ך

בעת העתיקה החלמות נחשבו כדרך בה האדם מתקשר עם העולם העל טבעי, וכי הביטויים של חלומות הינה דרך התערבות אלוהית בחייו של האדם. פענוח של חלומות הושאר רק עבור אלה שהינם יחידי סגולה, כוהנים בעלי מעמד גבוה בכל תרבות בה עמדו על הפירוש של חלומות של כל האנשים באותה חברה, החל מן פשוטי העם ועד לרמי המעלה, מלכים ואדונים.

כולנו זוכרים עוד בתור ילדים את הסיפורים שלמדנו בשיעורי תנ"ך על יוסף אשר פתר את החלומות של מלך מצרים, ועל דניאל אשר פתר את החלומות עבור מלך בבל. פירושם של חלומות אלה היו למעשה נבואות שלאחר תקופה קצרה או ארוכה יותר, ניתן היה לראות את התגשמותן בדיוק לפי פתרון החלומות אשר הוצג על ידי אלה שידעו לפתור אותם בחסד עליון.

 

חלומות בעולם המודרני

החל מן הרגע בו הציג זיגמונד פרויד את ספרו "פשר החלומות", בו טען כי הסמלים אשר מופיעים בחלומות האדם הינם בעלי פירוש קבוע, וכי החלומות נועדו על מנת לממש את אותם דחפים ומאווים של כל אדם, אשר אינם יעלו על הדעת במציאות עצמה, ולפיכך נותנים את ביטויים בחלומות, וכלה בגישות הנוספות שהציגו פסיכולוגים ברחבי העולם וחיפשו אחר הפרשנות הנכונה ביותר לחלומות אשר מופיעים בשינה ומותירים את החולם נסער או ללא הבנה של התהליך שהוא עבר.

הצורך של האדם בפתרון חלומות נותר בעינו, רק עם פרשנויות מודרניות לפי האסכולות השונות של הפסיכואנליטיקאים השונים.

 

פתרון חלומות לפי הקבלה

ביהדות ישנו משקל רב אל החלומות, שכן הם מהווים קשר ישיר בין האדם לבין אלוהים אשר מוסר את דברו אל אלה הצדיקים בהם בחר להעביר מסר על אירועים העתידים להתרחש, חלום נבואי.

חלומות מתחלקים לחלומות אמת ולחלומות שווא, כאשר חלומות אמת מופיע בצורה ברורה ונשאר בזיכרון האדם אשר חלם אותו גם שנים רבות מאותו רגע בו החלום אירע. בנוסף, בניגוד לחלום שווא חלום אמת גורם לאדם אשר חלם אותו להתרגשות רבה לאחר שהוא הקיץ ממנו.

את החלומות ניתן לפרש לפי הקבלה בהתאם לסיטואציה אותה חלם האדם ולפי הקיים בחלום(קרובים, חיות, מאכלים). החלום הינו חלק בלתי נפרד מתהליך השינה ונועד לחזק את הקשר בין האדם לבין הבורא ולתת ביטוי לעולם של האדם.


כנסו לאתר לשיחה אישית עם לאה שירה גד, מיסטיקנית המתמחה בנומרולוגיה קבלית, תקשור, תורת השמות, החזרת אהבה והילרית, ועם מומחים רבים נוספים בתחומי הקבלה

ASKme - נבחרת מומחי המיסטיקה של ישראל מייעצים ונותנים תשובות בכל תחומי הקבלה   והמיסטיקה. בטלפון : 072-3401003 שלוחה 51 בלבד

 

 

 

הצטרפו גם אתם לפייסבוק של STARS 


מאמרים נוספים באותו עניין :


הקולות שמעבר

על רוחניות , תורת הנסתר , ומה שבינהם


 

 


 
רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי