אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
על מטאפיזיקה והשערים למציאות גלויה (ונסתרת)
צילום: צילום: freedigitalphotos.net

על מטאפיזיקה והשערים למציאות גלויה (ונסתרת)

מטאפיזיקה היא אחד מענפי הפילוסופיה הבודק את משמעותו וטבעו של היקום, מציאות קיומנו בעולם, וקיומו של העולם עצמו. מטא ביוונית פירושו מעבר, ופיזיקה משמעה אודות הטבע. כלומר מה מצוי מעבר לטבעי, למוכר, לנראה – זה תחום מחקרה של המטאפיזיקה.

 

מטאפיזיקה מתפתחת

את המונח "מטאפיזיקה" טבע הפילוסוף היווני הקדום אריסטו, והיא היתה סמל הפילוסופיה ושאלות מהותיות של קיום. בימינו, התרחב המונח הזה ושאלות של מציאות, של קיום, על העולם, המרחב והזמן מצאו מקום גם בענפי מיסטיקה שונים הבודקים אף הם שאלות אלו בדרכים מגוונות, ביניהן תורת הקבלה, נומרולוגיה, אסטרולוגיה ואפילו קריאה בקלפי טארוט, כירולוגיה (קריאה בכף יד), ופסיכולוגיה הוליסטית.

 

המכנה המשותף לענפי מיסטיקה אלו הוא כי כולם עוסקים בחיפוש אחר העל טבעי, מה שאינו בגדר מציאות, התת מודע, העולם שמעבר, תורת הנסתר וכדומה.

 

פילוסופיה רוחנית

מטאפיזיקה נתפסת היום כפילוסופיה רוחנית העוסקת בתחומי החיים של האדם, חיפוש אחר האמת, המשמעות והייעוד בחיים שיש להם קשר לשאלות בסיסיות רוחניות. לכן, עבור רבים הפכה המטאפיזיקה לדרך חיים ולא רק לנושא לדיון פילוסופי. למשל, אסטרולוגיה גורסת כי על פי מיקום הכוכבים בשמיים בשעת הולדתו של אדם, ניתן לחזות את כל נתיב חייו עד כה ומפה והלאה.

 

בעוד שהאסטרולוגיה מוגדרת כתחום רוחני לכל דבר, היא קשורה מאד לתפיסת העולם שבמטאפיזיקה מאחר והיא מנסה לעמוד על הקשר בין הכוכבים לאדם והשפעתם עליו בצורה כה חזקה עד כי כל נתיב חייו מונחה על פיהם.

 

וכך, מה שבעבר היה כלי לניבוי העתיד הוא כיום כלי להבנת הקיום שלנו, מאין באנו ולאן מועדות פנינו וכיצד גורמים שהם מחוץ למציאות הנגישה לנו, כמו כוכבים בשמיים, יש להם השפעה כה חזקה על קיומנו, גורלנו והנתיבים בהם אנו הולכים.

 

מטאפיזיקה ומהות הקיום

התפיסה במטאפיזיקה היא כי כל דבר משפיע על כל אחד. אם לירח יש השפעה על המים המצויים בכדור הארץ, מדוע שלא ישפיע גם על בני האדם שגם גופם מכיל מים? מטאפיזיקה מביאה טיעונים לכאן ולכאן כאשר הגבולות הפילוסופיים מתערבבים היום עם אלו הרוחניים. שאלות נפוצות של מטאפיזיקה עוסקות בקיומם של גוף ונפש והחיבור ביניהם, מהו מקומו של האדם ביקום ותפקידו בו, האם העולם קיים באמת או אולי הוא פרי דמיוננו, מה זו יחידת זמן, האם יש אלוהים ומה הקשר בין כל הגורמים שהוזכרו.

 

במטאפיזיקה עצמה ישנם זרמים שונים אם כך, ודומה כי המונח עצמו התגמש והתרחב כך שרבים העוסקים בשאלות שהן פילוסופיות, רוחניות, קיומיות ונבואיות מאמצים את המושג מטאפיזיקה כשם המגדיר את הפעילות בה הם עוסקים. אין ספק כי המונח המקורי שהתחיל עוד בתקופת אריסטו, מקבל פנים אחרים לגמרי בעידן החדש.


רוצים להישאר מעודכנים בכל יום? הצטרפו ל-STARS בפייסבוק!

כנסו לאתר לשיחה אישית עם אסתר מתקשרת הילרית וקוראת בקלפי טארוט,ועם מומחים רבים נוספים בתחומי המיסטיקה,  ASKme - נבחרת מומחי המיסטיקה של ישראל מייעצים ונותנים תשובות בכל תחומי המיסטיקה, 072-3401003, שלוחה 41


לכתבות נוספות:

נשים ונשיות בראי הנומרולוגיה

מזל טוב! מה אומרת עליך שעת הלידה?

מצבנו הקוסמי מעולם לא היה טוב יותר

 

 


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי