אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
קארמה, שכר או עונש?

קארמה, שכר או עונש?

מאת: אורית, צוות Stars


קארמה, היא אחד המושגים הנפוצים ביותר בעולם המיסטיקה, ומקורה הוא בתרבות המזרחית.
ההגדרה: קארמה היא עקרון פשוט של סיבה ותוצאה. אם נשתול זרעי עגבניה ונשקה אותם במים, יצמחו לנו עגבניות.


כל פעולה מייצרת כוח של אנרגיה, שחוזרת אלינו. כאשר אנו בוחרים פעולות המביאות אושר והצלחה לאחרים, פרי הקארמה שלנו הוא אושר והצלחה.

"שלום, שמי קארמה, ואני המורה שלכם"

לפני שאנו מגיעים לעולם הזה, אנו מחליטים שם למעלה, יחד עם המדריכים הרוחניים שלנו, את השיעורים שאנחנו נעבור במהלך החיים. ההוויה, עוזרת לנו לקבל את השיעורים האלו על ידי יצירת תנאים הדרושים שלנו בכדי לחוות את החוויות שבחרנו.

קארמה היא לא עונש, היא מורה, מדריכה, היא מעבירה אותנו את השיעורים שבחרנו ללמוד בעולם הזה. אותן התנסויות, יעזרו לנו להתקדם ולהשלים את המטרות שלשמן הגענו. קארמה, זו בעצם ההזדמנות לתקן את טעויות העבר ולהוביל את חיינו (ואת עצמנו) למקומות טובים יותר.

אנחנו האדריכלים של חיינו. אך למרבה הצער אנחנו לא רגישים מספיק כדי לראות את הקשר בין המעשה לתוצאה שקיבלנו. הזמן הקארמתי יכול להימשך יום, חודש, שנה ואף חיים שלמים. הכל תלוי בהבנת השיעור.

לשלוט בקארמה:
בכדי לשלוט בקארמה שלנו עלינו לדעת שהיא פועלת במספר מישורים: פיזי, נפשי ורוחני. 


פיזי - דיבור ועשיה:
אנחנו מדברים מלידה עד מוות. אנחנו יכולים או לא יכולים להיות מודעים שאנו אומרים. עם זאת לכל מילה יש תדר משלה. כל תנודה חיובית/שלילית של המילה, מקורה בכוונה ובתוכן הדיבור שלנו.
אם המילים שלנו הן בעלות קונוטציה שלילית, הם יזמינו לנו קארמה שלילית. לעומת זאת, מילה טובה בזמן הנכון, יכולה להיות לעזר רב בעתות משבר. אם הפעולה שבחרנו לבצע עלולה לחולל תוצאה לא טובה או לפגוע באדם אחר, זה יחזור אלינו כמו בומרנג.

נפשי - רגשות ומחשבות:
למחשבה שלנו, לשורש, יש כוח עצום. המחשבות שלנו הן הגורם הראשון המשפיע על המילים והעשיה שלנו. פעמים רבות אנו מנסים להימנע ממחשבות שליליות, ובכל זאת מוצאים עצמינו מוטרדים מזכרונות, רגשות ומחשבות שליליות. מדיטציה יכולה להיות פתרון מצויין לבעיה זו. תרגול מדיטטיבי של ניקוי, סליחה ושחרור, יועיל לנו לברוא מחשבות ורגשות טובים יותר.

רוחני - חמלה ועזרה לעצמך ולאחר:

פעילות רוחנית משפיעה גם כן על הקארמה שלנו. עזרה עצמית ולסביבה בראיה הרוחנית יכולה לבוא לידי ביטוי בכמה אופנים: תפילה אישית וכללית, הכוונה ופעולה מתוך חמלה והענקת חסד. אלו יכולים לשפר את הקארמה שלנו, ויש המציינים כי זו אחת הדרכים המהירות ביותר להגיע להארה.

אז מה בא לך להיות בעולם העשיה?

נשמה גבוהה יכולה לבחור להגיע לעולם הזה בגוף נכה או עם שיעורים שלכאורה נראים קשים מנשוא, רק בשביל להתקדם ולצמוח יותר. היא לא זוכרת למה היא בחרה בשיעור הזה, ואין לה מודעות שהיא עומדת להיות נכה, היא פשוט לא זוכרת...


כל פעם שמתעורר קושי בחיינו, אנחנו צריכים לזכור שאנחנו הזמנו אותו, יש לנו את האפשרות לתקן ולעבור אותו. פעמים, נתקן באופן טבעי, ויהיו זמנים שנצטרך להיעזר בהדרכה כלשהי. אנחנו יכולים לבחור לעבוד עם הקארמה או להתנגד לה, הכל תלוי בנו.

לעבוד עם הקארמה:
השלב הראשון בהתמודדות עם הקארמה הוא מודעות וההכרה שלה. שום דבר לא קורה במקרה.  נושאים חוזרים ונשנים בחיינו מאירים לנו את הנקודה שאנו צריכים לטפל בה, ולהקדיש לה יותר תשומת לב. אנחנו יכולים לשאול את הנשמה שלנו, לבקש הדרכה מהמדריכים הרוחניים שלנו, לעשות מדיטציה, להתפלל ואף לבקש הדרכה מתוך החלומות שלנו.


ברגע שאנו מבינים את הנושאים הקרמתיים של הגלגול שלנו, אפשר להתחיל לעבוד איתם, "לשחות עם הזרם ולא נגדו". לדוגמא: אם אתם מתקשים בתחום הפיננסי, אתם צריכים להתאמן וללמוד כיצד לנהל את נושא הכסף בחייכם. ברגע שתצליחו להתגבר על המכשול, הבנתם את השיעור.

השלב השני של העבודה על הקארמה היא לזכור שהיא נוצרת בכל רגע נתון. כל רצון או מחשבה היא מעשה קארמתי. כאן ועכשיו! ברמה המיידית, היא עובדת ומחזירה לך בדיוק את מה שאתה נותן לאחרים. אין כאן שום קשר לעולם הנסתר, זוהי נוסחה פשוטה. אם אתם עוזרים לאחרים, אתם תקבלו עזרה כאשר תזדקקו לה. אם תיהיו אופטימיים ותחשבו מחשבות חיוביות, תזמינו לעצמכם אנרגיה חיובית.


לסיכום:
1. הדרך הטובה להתכונן לעתיד היא להיות במודעות מלאה בהווה שלנו. היו עדים לבחירות שלכם היום, איך תבחרו לפעול ולחשוב היום, מה תאמרו?


2. בכל פעם שאתם תבחרו לפעול בדרך מסויימת, שאלו את עצמכם: מהי ההשלכה בעקבות מעשה זה? האם הבחירה הזו תוביל לכיוונים חיוביים עבורי ועבור כל הסובבים המושפעים מהבחירה?


3. בדיקת לב: איך הלב שלכם מרגיש לגבי הבחירה הזו? מה הנשמה משדרת לכם, אור ירוק או אדום? האם תחושת נוחות מלווה את הבחירה או שעולה לכם רגש שלילי לגביה?


ועוד טיפ קטן...

מכיוון שקארמה היא מונח עיקרי בתורת המזרח, בדקתי עבורכם מה הדלהי לאמה אומר על קארמה, להלן 5 עצות שיעזרו לכם בהכנת השיעורים:

1. קחו בחשבון כי אהבה גדולה והישגים גדולים כרוכים בסיכון גדול.
2. כאשר אתם מפסידים, אל תפסידו את השיעור.
3. פעלו על פי 3 עקרונות: כבוד עצמי, כיבוד הזולת , לקיחת אחריות על הפעולות שלכם.
4. כאשר אתם מבינים שעשיתם טעות, נקטו בצעדים מיידיים כדי לתקן את זה.
5. זכרו כי לפעמים השתיקה היא התשובה הטובה ביותר.


רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars בפייסבוק.


למאמרים נוספים:

המדריך למדיטציה

פסיכותרפיה ע"פ שחזור גלגולים
מודעות יצירתית מהי

לחיות מותך שמחה

סוד התיקון


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי