אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
תני לו להתפתח

תני לו להתפתח

מאת: אפרת אהרוני, כתבת "קבלה לעם"

אתם ביחד כבר שנים. את יודעת בדיוק איך הוא אוהב את הקפה שלו, איזה שיר הכי מרגש אותו, ומה מוציא אותו מדעתו. את קוראת אותו כמו ספר פתוח, מכירה כל הבעת פנים וכל תנועה שלו, וקולטת בדיוק מה עובר לו בראש. הוא הגבר שלך, ואת מכירה אותו הכי טוב בעולם. 

אחרי שנים של שגרה, כשנדמה שכבר גיליתם הכול זה על זה ואין יותר מקום להפתעות, פתאום משהו משתנה. אולי זה באשמת השיער שמתחיל להתדלדל או שאולי נמאס לו לשחק בספיידר סוליטר, הוא מחליט שיש בחיים משהו מעבר לבית, עבודה, כדורגל ומחשב. די לשגרה, די לבורגנות הנעימה, הוא יוצא למסע חיפוש אחר משמעות החיים, והוא לא ינוח וישקוט עד שימצא תשובה לשאלה המטרידה.

 

אולי הוא יחליף את הסטייק בחסה אורגנית, את הנופש השנתי שלכם בויפסאנה, ויתחיל לזמזם "אום שנטי" בזמן שהוא מתרגל מדיטציות בסלון. אולי הוא יעשה קאמבק לכיפה המרופטת מהבר-מצווה שלו ויבשר לך שמהיום הוא מתחיל לשמור שבת. מה שזה לא יהיה, את לא מבינה מה עובר עליו.

 

בהתחלה נדמה לך שמדובר בשיגעון חולף שעדיף פשוט להתעלם ממנו, אבל ככל שהזמן עובר, את קולטת שלא מדובר בסתם גחמה. את מתחילה לאבד את הסבלנות עד שבא לך להטיס אותו על איזה טיל היישר להודו, שישלים את החיפוש העצמי שלו שם.

 

האמת שזה מלחיץ ומבלבל שאדם שנמצא איתך כל-כך הרבה זמן מתחיל להשתנות. כשהחלטתם לחיות ביחד הייתה לכם דרך משותפת, מטרות משותפות, מין הסכם לא כתוב. אז מה פתאום הוא מפר עכשיו את ההסכם ומתחיל לרצות דברים חדשים? לאן זה מוביל ואיך זה ישפיע עליכם? אף אחד לא אוהב שהקרקע המוצקה והמוכרת שתחת רגליו מתחילה לרעוד, אבל בסופו של דבר אין מה לעשות במצב כזה.

 

אי אפשר לצפות שבן אדם יישאר כל החיים אותו דבר ולא יתפתח וישתנה. בדיוק כמו שאת עברת את החיפושים שלך (שאמנם היו בגיל 16, אבל היו) ושלך חשוב להתפתח מבחינה אישית, גם לו יש צורך לחקור ולמצוא את דרכו בחיים. מי שרוצה "ללכת על בטוח" יכול לאמץ חתול במקום להתחתן, אבל מי שבוחר לחיות עם בן זוג צריך לקחת בחשבון שזאת לא "תוכנית כבקשתך".

 

הרי להילחם בטבע זה כמו להיאבק בתחנות רוח, וטבע האדם הוא לנוע קדימה ולהתפתח. השאלה על משמעות החיים היא בלתי נמנעת, וכשהיא מתעוררת באדם, היא לא מרפה עד שתימצא לה תשובה. כל אותם שלבים שונים ומשונים הם חלק מתהליך טבעי של התפתחות, ולכן מאבקים ומריבות לא יועילו.

 

אז אפשר להתמרמר, אפשר לשבור את הכלים ושכל אחד ימשיך לדרכו, אבל עדיף לנסות לקבל זאת בהבנה. והנה גם כמה נקודות למחשבה:

 

· אם יש משהו שכל-כך מושך וממלא אותו, אולי כדאי לתת לזה צ'אנס, אם לא מתוך עניין אישי שלך, אז לפחות בשביל לשמור על הזוגיות שלכם. בני זוג שמתפתחים ביחד מתוך הסכמה הדדית יוצרים ביניהם קרבה מיוחדת, וגם לעולם אי אפשר לדעת - אולי דווקא כן תמצאי שם משהו שמדבר אלייך.

 

· אין זוגיות בלי פשרות וויתורים. כמו שאת מצפה שהוא יאפשר לך לצמוח מבחינה אישית ויתמוך בך בכל שינוי שתחליטי לעשות בחיים, כך גם את צריכה לגלות סבלנות ורגישות כלפיו.


· בינינו, אנחנו בדרך-כלל מתלוננות שהגבר חומרני ושקוע בגשמיות, והלוואי שהוא היה מתעניין במשהו יותר רוחני. אז הנה ההזדמנות שלך, כי דווקא לאישה יש את הכוח לעודד את הגבר ולנתב אותו לכיוונים חיוביים. ומוסר ההשכל הוא: אם הזוגיות חשובה לך, תני לגבר להתפתח!

 

אפרת אהרוני, סטודנטית לחינוך מיוחד וחוקרת את משמעות החיים.


 


רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars בפייסבוק.
למאמרים נוספים:

גברים ונשים, מצא את ההבדלים

מיהו בן זוגי?

תיקון הלב על פי הקבלה

זוגיות בעידן החדש

פריסת הזוגיות שלך


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי