אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
נוסטרדמוס

נוסטרדמוס

מאת: מערכת Stars

מיכאל דה-נוסטרדם היה שמו הלטיני של נוסטרדמוס אשר נולד ב-14 לדצמבר 1503, כ-11שנים לאחר שקולומבוס גילה את העולם החדש. ביתו של נוסטרדמוס שכן בעיירה קטנה בצרפת שנקראה "סנט-רמי". משפחתו הייתה בעלת שורשים יהודיים, אשר המירו את דתם לנצרות כאשר נוסטרדמוס היה ילד קטן.

היסטוריונים אחדים טוענים כי נוסטרדמוס הוא צאצא לשבט היהודי יששכר, שבט שהיה מפורסם בידיעותיו בנושאי אסטרולוגיה מהאומנות המיסטית. כילד, נוסטרדמוס הושפע עמוקות מהספרות היהודית, ואבי-סבו של נוסטרדמוס עודד אותו ללמוד אסטרולוגיה ו"המדע של הגופים השמיימים" כשהיה צעיר מאד.

בשנת 1552, כשהיה בן 19, החליט נוסטרדמוס ללמוד רפואה ונרשם לאוניברסיטת "מונט-פייר", בית הספר לרפואה המפורסם ביותר בצרפת שם סיים בהצלחה את התואר שלו והוכשר כרופא. נוסטרדמוס התעניין מאד במגיפה השחורה ופיתח שיטה ייחודית ואפקטיבית לטיפול והקלת הסימפטומים שלה.

בגיל 26 חזר נוסטרדמוס לאוניברסיטת "מונט-פיייר" לקבלת תואר ה"דוקטור". הכישורים האקדמיים שהציג הקנו לו שבחים והערצה מהפקולטה כולה, ואף גוייס למשרת מנחה באוניברסיטה שם לימד כשנה שלמה. כשחזר לעיר הולדתו נישא נוסטרדמוס לעלמה צעירה ובתקופה זו מאמינים כי נחשף חזרה לעולם המיסטיקה.

למרבה הצער, אשתו של נוסטרדמוס ושני ילדיו נהרגו כתוצאה ממחלה קשה. בשנת 1538 הואשם נוסטרדמוס שלא בצדק ע"י הכנסייה בעבודת השטן בעקבות הערה תמימה על פסל בכנסייה.
אי הבנה אחת הובילה למשניה והסוכנים הידועים לשמצה של האינקוויזיציה הספרדית דרשו במעצרו.

במטרה להתחמק מזעמה של הכנסייה ברח נוסטרדמוס מביתו שב"סנט-רמי" בצרפת והחל במסע נדודים ברחבי איטליה. בתקופה זו הכיר נוסטרדמוס אנשים רבים והשתכר מבניית טבלאות אסטרולוגיות לאנשים.

במשך הזמן עמדות האינקוויזיציה התרככו ולאחר 6 שנים של נדודים באיטליה וצרפת שב נוסטרדמוס לביתו והועסק בעיר "אייקס" בשנת 1546 כסייען במלחמה כנגד המגיפה השחורה. כעבור מספר שנים נישא בשנית והתחיל בהקמת משפחה.

עד שנת 1555 נוסטרדמוס סיים לכתוב את חלקו הראשון של ספר הנבואות שלו, אשר בעת פרסומו עורר הדים בכל רחבי אירופה. הגירסה הראשונה של הספר הכילה כ-300 נבואות, והפכה לרב-מכר פופולרי בקרב הסופרים והמלומדים של אותה העת, עד אשר מלכת צרפת קתרין דה-מדיצ'י זימנה את נוסטרדמוס לחצר המלוכה בפריז.

נוסטרדמוס והמלכה הפכו לידידים קרובים, והם דנו לעיתים קרובות במשמעות המזמור שניבא את מות בעלה - המלך הנרי ה-2. במשך אותה העת מונה נוסטרדמוס ליועץ והרופא המלכותי של הנרי ה-2, מאוחר יותר אף ייעץ למלכים צ'רנסיס ה-2 וצ'ארלס ה-4.
 
נוסטרדמוס נקרא לפריז בשנית והתבקש ע"י המלכה לנבא באמצעות אסטרולוגיה והורוסקופיה את עתיד ילדיה. ב-1557 כאשר החלו לשאול בפריז אודות מעשיו ונבואותיו ה"שטניות" של נוסטרדמוס ברח חזרה לביתו.

ב-28 ליוני 1559 נמצאו סדרות מס' 1-35 אשר מנבאים את מותו של ה"אריה הזקן" (המסמל את הנרי ה-2 מלך צרפת) התגשמו. מספר אנשים כעסו על נוסטרדמוס, אחרים נדהמו. תהילתו גדלה.
נוסטרדמוס נותר בעיר "סאלון" מספר שנים והמשיך בעבודתו על כתביו. בימים אלה זכה לביקורים רבים מצד אנשי אצולה.

בשנת 1565 עד לשנת 1566בריאותו של נוסטרדמוס החלה להתדרדר עד אשר ב-17 ליוני 1566 כתב את צוואתו.

ב-1/7/1566 הלך נוסטרדמוס לכנסייה המקומית וביקש מהכומר שיחל בהכנות לטקס הקבורה שלו, משום שידע כי לא יזכה לראות את המחר, וכפי שניבא, נוסטרדמוס נפטר בבוקר למחרת ונקבר בתוך אחד הקירות של הכנסיה בעיירה "סאלון".

לאחר מותו אסף בנו של נוסטרדמוס - סזאר, את הנבואות של אביו שאינם זכו לפרסום ואיגד אותם לספר שראה אור בשנת-1568, כשנתיים לאחר מותו של נוסטרדמוס.

עבודתו של נוסטרדמוס
עבודתו המפורסמת ביותר של נוסטרדמוס היא קובץ הנבואות שלו המחולק ל"מאות" אשר ראה אור בחלקים לאורך תקופה של מספר שנים. העבודה מורכבת ממעלה ל- 1000 "סדרות" - שירונים המורכבים מ-4 שורות, המאגודים לקבוצות של מאה.

הכותרת "מאות" מציינת סידור מבני בעבודתו של נוסטרדמוס ולאו דווקא מציינת תקופות בזמן.
נוסטרדמוס טען שיכול היה לנבא את העתיד באמצעות שילוב של לימוד אסטרולוגי והשראה אלוהית. במשך זמן רב למד את הקשר שבין תנועות הגופים השמיימים לבין אירועים שקרו בכדור הארץ, וטען כי "רוח אלוהית" עזרה לו להבין כיצד כוחות אלו משתלבים זה בזה.

נוסטרדמוס מצא השראה באמצעים רבים של מדיטציה, בד"כ התמקד באש ובמים, לעיתים כשהיה נתון תחת השפעת סם הזיות קל.
כל "סדרה" נכתבה בצרפתית בשילוב לטינית, יוונית ואיטלקית, מנבאת אירוע אחד (או יותר) שעתיד לקרות או מסמלת תקופה שעתידה להתרחש בעתיד.

הסדרות שכתב נראות תחילה כחסרות משמעות, ונטולות כל מסר, אולם ידוע כי נוסטרדמוס נהג להעביר את נבואותיו בצורה סמויה משום שחשש מרדיפות האינקוויזיצה, שעלולה הייתה להאשים אותו בנסיון לנבא את העתיד, מלאכה שנחשבה ככפירה ועבודת שטן באותה העת, עבירה שדינה מוות.

במכתב שכתב לבנו על ערש דווי, אמר לו כי הסדרות נועדו ל"אנשים הנאורים" בעתיד, אשר רק הם יוכלו להבין את הצפון בכתביו.

דיוק
במשך השנים מאמיניו של נוסטרדמוס עקבו אחר התגשמות הסדרות באירועים היסטוריים. אחת הסדרות המפורסמות ביותר של נוסטרדמוס מתארת את עלייתו של היטלר והמשטר הנאצי:
מאה ה-2, סדרה מס'-24:
"חיות אימתניות עם רעב יחצו הנהר חלקו הגדול של שדה הקרב יפנה כנגד היסטר אל-תוך כלוב ברזל הגדול יתפתה כאשר ילד גרמניה יתבונן בכלום".

מאמיניו של נוסטרדמוס גורסים כי השם "היסטר" הינו קישור ישיר לשם היטלר. סדרה אחרת מתייחסת למנהיג ללא חת שיוולד להורים עניים במערב אירופה (בדומה להיטלר), וסדרה אחרת מתארת כיצד היטלר יסתכסך עם אסיה ואפריקה.

סקפטיים טוענים כי הדיוק לכאורה של הסדרות נובע בעיקר בגלל תרגום שגוי של הסדרות, וצרוף מקרים פשוט.

באופן כללי נבואותיו של נוסטרדמוס כוללים מונחים מצרפת של המאה ה-16, מונחים שמתרגמים בני-זמנינו פשוט אינם מבינים. מילים מסויימות יכולות להיות בעלות משמעויות רבות, ובקלות ניתן לתרגם אותן ע"פ אירועים שקרו. בתקופת נוסטרדמוס למשל, המונח "היסטר" התייחס לחבל ארץ גיאוגרפי לאורך נהר הדנובה.

סקפטיים טוענים כי סביר להניח שנוסטרדמוס התייחס לחבל ארץ זה כשכתב את הסדרה ולא לשם של אדם (היטלר אמנם נולד ליד נהר הדנובה, ולכן קיימים מאמינים שדווקא מאמצים את הגישה הספקנית).

הדעה הרווחת בנוגע לנבואות נוסטרדמוס הינה כי הנבואות ש"התגשמו" הם בסך הכל צירוף מקרים שנבע מסיכוי אקראי ותרגום "יצירתי" של כתביו. הלא קיימים מעל ל- 1000 סדרות, ורובם מכילים יותר מנבואה אחת אשר מתוארות בצורה מעורפלת במונחים מעורפלים.

לאורך מאות שנים בהחלט ייתכן כי אירועים מסויימים יתאימו לנבואות - פשוט צירוף מקרים!
למעשה, ייתכן כי זו הייתה תוכניתו של נוסטרדמוס - אשר נהג לכתוב על מלחמות, אסונות טבע ומוות של "אנשים גדולים" - אירועים שבכל מקרה עתידים להתרחש שוב ושוב לאורך ההיסטוריה.

כל זה דומה מאד להורוסקופ של ימינו, המתאר באופן כללי אירועים שאנשים חווים באופן סדיר כגון: קונפליקטים בעבודה, אושר במערכות יחסים, שינוי מרגש. הסיכוי הוא שאירועים מסוג זה יגיעו בשלב זה או אחר לחייך לפחות בחלק מהמקרים.

 

לשיחה אישית עם דניאל רועה, אסטרולוג והילר, ניתן ליצור קשר עם מרכז המומחים של ישראל המומחים בטלפון: 072-3401003 שלוחה 55 בעלות 9.9 ש"ח בלבד לדקה


רוצים לקבל עדכונים חדשים מדי יום? הצטרפו ל-Stars בפייסבוק.


למאמרים נוספים:

אודות אסטרולוגיה

מהו תקשור

ארבעה יסודות

האסטרולגיה כמדע

חוק הטבע


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי