אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
התשובות בערבון מוגבל

התשובות בערבון מוגבל


מאת: אילן זיו-זונטג, מומחה לנומרולוגיה, טארוט, תקשור, מדיטציה ופסיכו-דרמה. מנחה סדנאות מודעות ושינוי דפוסי התנהגות חוסמים.


 

מקומו של היועץ בדיאלוג המיסטי

פעמים רבות אנשים פונים אלי, שוטחים בפני את ההתלבטויות הקשות ביותר שלהם ורוצים שהקלפים, או הנומרולוגיה, יתנו להם את התשובה הגואלת. לרוב, הם מקווים לתשובה הרצויה להם.

אני אוסף את הנתונים הנדרשים: שם פרטי, שם משפחה, תאריך לידה, שם אב ואם, תאריך עברי, בוחן את המפה הנומרולוגית ומנתח את אופיים, את הפוטנציאל הטמון בהם.
הם מתפעלים - "איך אתה יודע?"  ואני חושב לעצמי – אכן,  איך אני יודע?  התגובה שלי כל כך לא מקצועית: אני מביט בהם בתימהון ושואל, "באמת, כזה אתה?".

ואז השאלות מתחילות להגיע מכל הכיוונים: מתי תהיה לי זוגיות? מתי אמצא עבודה? האם אכנס להריון ומתי?  האם יש התאמה ביני לבין החבר\ה שהכרתי השבוע? האם כדאי למכור את הבית?

איזה שם לתת לילד? ועוד ועוד, הרשימה מתארכת כאורך הגלות.

אני פותח בקלפים, עומד מול כובד האחריות וחושב: אני זה שצריך לפרש את תשובת הקלפים, לייעץ לזה שיושב מולי? ואם אני טועה? כפי הנראה, הגורל הפגיש אותנו על-מנת שהוא יקבל תשובה. אך האם אני מפרש נכון את התשובה?האם באמת ניתן לחזות את העתיד

האם באמת אפשר לדעת את הצפוי? זו שאלה גדולה, כיוון שכדי לדעת את העתיד - על העתיד להיות קבוע. אם אכן כך הוא מצב העולם, מרגע שילד נולד כל חייו פרוסים לפנינו - אנו יכולים לדעת את כל גורלו וקורות חייו, מתחילתם ועד סופם.

זוהי השקפתה דטרמיניסטית אשר אומרת: כל המעשים שלנו הם תוצאה בלתי נמנעת של נתונים הקיימים בעבר, לכן אין לנו אפשרות לשנות אותם. הפילוסוף הצרפתי, ז'אן-פול סארטר, טען כי "החירות היא היכולת לבחור באופן חופשי בדרך היחידה הנכונה עבורנו".
זה מעורר שאלה קשה: אם הכל נקבע מראש ואין לנו בחירה, מדוע לקיים מצוות? איפה האחריות המוסרית למעשים שלנו? במצב שכזה, אי אפשר לשפוט את המעשים שלנו, לטוב או לרע. הרי לא אנחנו בוחרים  איך לנהוג אלא "הגורל", לכן אין משמעות לשכר ולעונש. בנושא זה, אני ממליץ על מאמר של ישעיהו ליבוביץ בשם "הכל צפוי והרשות נתונה".

 

 

האם באמת רצוי שנדע את הצפוי מתחילתו עד סופו ?

אילו מישהו היה מנבא שאתגרש בעוד מספר שנים, ייתכן והייתי מנתק את הקשר עם בת הזוג שלי עקב עצה זו, ואולי לא מתחתן איתה מלכתחילה.

לולא התחתנתי, ייתכן והייתי מפסיד את השנים הנפלאות שקדמו למשבר. ומה הייתי עושה בלי הילדים הנהדרים שנולדו לנו, ומה היה קורה לכל הלקחים שהפקנו מהמפגש בין שתי נשמות, לקחים שחסכו מאתנו כישלונות בקשרים שבאו אחרי הפרידה? האם הגורל שלי הוא להתחתן למרות העובדה שזה זמני? מה היה איכות הקשר לו הייתה הידיעה הזו רובצת מעל הראשי?

כששני אנשים נפגשים - הם נועדו להיפגש, לעבור יחד פרק משותף, למצות את המפגש ביניהם. כל אחד ממשיך בדרכו, מועשר בתובנות חדשות. לכן – אין לנו צורך לדעת מה יקרה בעתיד הרחוק.

אני חוזר לאחריות שלי כיועץ: מה עלי לענות כששואלים אותי שאלה כזאת? האם "הכוח העליון" יאפשר לי לראות את העתיד?
התשובה תהייה נכונה לרוב לאותו פרק זמן בו היא נשאלה, גם אם בעתיד תתברר היא כלא מספקת את רצונו של השואל או כ-"לא נכונה", כביכול.


מי מחליט על גורלנו אם כך? ועד כמה הרשות נתונה. תשובות רבות ישנן לשאלות אלו, והן תלויות במידה רבה באמונה שלנו. על זאת נדבר על זה במאמר הבא.

_____________________________________________________________________________


רוצים לקבל תחזית אישית ומפורטת ?
לשיחת טלפון אישית עם
מומחה לנומרולוגיה, טארוט, תקשור, התקשרו: 072-3401003

.


קראו עוד על טארוט:

מדוע התחזיות אינן תמיד נכונות

סוגי פריסות

טיפים לקריאה בקלפי טארוט


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי