אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
מקסימום חופש

מקסימום חופש

מאת: אפרת אהרוני "קבלה לעם"


להיות אמא זו משרה מלאה. בתנאי העבודה שלה אין ימי מחלה וגם לא ימי חופשה, אך יש קביעות לכל החיים. עבור מרבית האמהות דווקא תקופת החופש הגדול הפכה להיות "העונש הגדול", חודשיים של כאב ראש מתמשך שבהם צריך לשעשע את הילדים מבוקר ועד ערב.


השנה, לכבוד חופשת הקיץ החליטה אחותי הגדולה, אמא לשלושה, שגם לה מגיע חופש. לא עוד נופש משפחתי עם הבעל והילדים אלא חופשה אמיתית - כזאת של "בטן-גב", ללא הפרעות קולניות כמו "אמא, ארטיק" או "משעמם פה.


לאחר שהפצירה בבעלה להטות שכם ולהישאר עם הילדות בבית, היא התקשרה אליי והזמינה אותי לצאת איתה לסופשבוע רגוע, רק שתינו, "כמו בימים הטובים". קבענו שאני אזמין מקומות בזמן שהיא תתחיל לכתוב ספר הנחיות לבעל האבוד שקיבל את פרויקט חייו. 

 

בימים הבאים אחותי פצחה במרתון מטורף של סידורים. היא עשתה קנייה בסופר כאילו עומד ליפול מצור על הבית, ביקשה מהשכנה לעבור מדי פעם ולבדוק שכולם בחיים, הכינה תפריט מדוקדק של שלוש ארוחות ביום (כולל מי מעדיפה חביתה ומי אוכלת רק מקושקשת) ובתום כל ההכנות היא ארזה לעצמה תיק מינימלי ונשמה לרווחה. אין ספק שאת החופשה הזאת היא הרוויחה ביושר.

 
הגעתי לאסוף אותה בדיוק ב"מסיבת הפרידה". הילדות חיבקו אותה והקטנה בכתה קלות. בעלה תלה בה מבט חסר אונים וביקש שתהיה זמינה בנייד. היא הזכירה לו שוב ושוב להשגיח עליהן היטב. עוד חיבוק אחרון ויצאנו לדרך.

 
בצהרים הגענו לבית מלון מקסים שמשקיף לים. אחרי ארוחת הערב הלכנו למסיבה שהתקיימה בבריכה. רקדנו, צחקנו והשתכרנו מתחושת החופש שאפפה אותנו. המשכנו לטיול על חוף הים. הכל היה שליו ורגוע ורק אוושת הגלים הפרה את השקט. התיישבנו על החול הרך והפלגנו בשיחה אל תוך הלילה.


היא סיפרה איך לפעמים מתחשק לה לברוח מהחיים - מהמשפחה, מהעבודה, מהחברים ומכל המחויבויות שלה. להרגיש חופשייה להיות מי שהיא באמת ולעשות כרצונה מבלי להתחשב כל הזמן באחרים. הסכמתי איתה שכולנו מרגישים צורך לממש את שאיפותינו ולהיות אדונים לעצמנו, אך האם לעשות מה שבא לי ולא לעשות חשבון לאף אחד זה החופש האולטימטיבי?

 

תחזיקו חזק

את התהיות על מושג החופש המעורפל סיכמנו שתינו בכך, שעל מנת להרגיש אנשים חופשיים ושלמים, עלינו לממש את עצמנו. למסקנה זאת כבר הגיע הפסיכולוג החברתי, אברהם מאסלו שפיתח את נושא שאיפת ההגשמה העצמית, ובנה תיאוריה הקרויה "הפירמידה של מאסלו". בקצה הפירמידה נמצאת השאיפה הגדולה ביותר של האדם, והיא הצורך במימוש עצמי, כלומר היכולת להביא לכלל ביטוי את כישוריו הייחודיים ולמצות את הפוטנציאל האישי החבוי בו.  
 

בדומה למאסלו, חכמת הקבלה מתארת כי לכל אדם יש תפקיד ייחודי, ומוסיפה כי הוא מתבטא דווקא ביחסו לזולת. בפני האדם עומדת היכולת לבחור האם יפעל בניתוק מכל הסובבים אותו או האם יתחבר לכולם. למה הכוונה? הדרך הפשוטה ביותר להבין את מערכת היחסים הטבעית והבריאה בין הפרט לכלל היא להסתכל על גוף האדם.


אם נבחן כל איבר ואיבר לחוד, הרי שהלב שלנו הוא בסך הכל משאבה משוכללת, הכבד הוא סוג של מסנן וכן הלאה. כל איבר בפני עצמו איננו יכול להתקיים אלא כשכל האיברים מתחברים ביניהם לגוף כללי אחד, אז מתגלה שכל איבר מממש את מהותו הייחודית לו ובכך הופך חיוני לתפקוד הגוף ולחיותו.

החיבור המופלא בין כל החלקים מתאפשר הודות לנתינה ההדדית שמתקיימת ביניהם, על-פיה כל חלק מקבל רק את הדרוש לקיומו, ובכל יתר כוחותיו הוא דואג לקיום הגוף. באותו אופן גם אנחנו, בני האדם, קשורים בכוח של נתינה ואהבה הדדית, כמו איברים בגוף אחד שתלויים זה בזה. האיחוד בינינו הוא המתכון האמיתי לחיים טובים ומאושרים.
 

לעתים אנו נוטים לחשוב שתחושת החופש טמונה ביכולת לחיות לפי ראות עינינו, מבלי להיות חייבים לאף אחד דין וחשבון. כבר ידוע לנו מה קורה בגוף האדם כשתא "עושה מה שבא לו". תא בודד שמתחיל לפעול במנותק משאר התאים, הופך לתא סרטני וממיט בכך אסון על הגוף כולו. דבר זה נכון גם לגבינו. רק אם כל אחד מאיתנו ימצא את תפקידו בתוך המערכת הכללית, נגלה את אותו כוח אהבה ונתינה ששורה ומקשר בינינו, ואז נרגיש כולנו שלמות ותחושת חופש אמיתית.


היה טוב וטוב שהיה

כשאחותי חזרה הביתה מהחופשה ציפתה לה הפתעה. שלט "ברוכה הבאה אמא" בכתב ילדותי קידם את פניה. ברגע שהדלת נפתחה הילדות זינקו מהטלוויזיה והרעיפו עליה חיבוקים ונשיקות. בעלה הצטרף לחגיגה בחיוך עייף ואמר לה עד כמה היא הייתה חסרה בבית. גם השכנה שהבטיחה "לשים עין" שמעה את ההמולה והגיעה לבדוק שהכל בסדר. היא שמחה לראות שחזרנו והזמינה את אחותי לבוא אליה מחר לספר על חוויות החופשה. פתאום הבטתי בה, מוקפת בחום ואהבה, עיניה בורקות מאושר.


ידעתי שכאן-בבית, נמצא החופש האמיתי שלה, ולא באף נופש בבית מלון מרוחק. דווקא בין המשפחה, העבודה, המחויבויות וקשיי היומיום, היא מממשת את עצמה בצורה שלמה וזוכה להערכה ולחיבוק אוהב. זה המקום שבו היא הכי נהדרת ומיוחדת, שאין לה תחליף.


בואי למצוא את האושר והחופש שלך...

לשיחה אישית עם לאה שירה גד, מיסטיקנית המתמחה בנומרולוגיה קבלית, תקשור, תורת השמות והילרית, ניתן ליצור קשר עם מרכז המומחים של ישראל בטלפון:
072-3401003 שלוחה 51 


למאמרים נוספים:
דור שלם דורש תשובות

למה חשוב ללמוד קבלה
הר של גבינה ואהבה
והספר הזה הוא אני

בימבה מסין בשקלים ישראלים


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי