אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
גישור
צילום: ציור: מור אלתר

גישור

 

לא קל לחיות בשניים. בפרט כאשר אנשים כה רבים טרם הבינו את עצמם בתור פרטים, יחידים, אינדיבידואליים. ככל שהזמן עובר, כך מתפוגג הקסם הראשוני אשר יצר את הקשר בין בני זוג, ועתה הוא נבדק מדי יום שעובר. האם הוא בבסיסו חזק דיו לשרוד תקופות של משבר, והאם התקשורת בין השניים מספיק טובה כדי לגשר בין הצדדים?

 

כאשר נגלית מחלוקת בין שני צדדים, והמשקעים צצים ועולים ונדמה כי הפתרון רחוק מאד, נראה כי בשלה השעה לחשוב קצת "מחוץ לקופסא" ולפנות לצד שלישי שיסייע להגיע לעמק השווה. גישור עשוי להיות פתרון מצוין.

 

גישור בתחומים שונים של החיים

האסוציאציה הראשונה עליה חושבים בדרך כלל למשמע המילה "גישור" היא של גירושין. אולם גישור אינו מטפל אך ורק בתהליך הפרידה בין בני הזוג. הגישור יכול בהחלט להתחיל לפני ההחלטה על פרידה, או להבדיל לאחר הגירושין, על מנת להסדיר את הפרידה בכל הנוגע לטיפול בילדים, ממון ורכוש משותפים, ועוד.

 

מעבר לכך, גישור יכול להתרחש בין שני צדדים מכל סוג. אם מדובר בסכסוך על ירושה בין בני משפחה, ריב שהתלקח בין שכנים, שותפים עסקיים המתקשים להגיע להבנות, ועוד. גם בתחום המדיני והפוליטי נעשו מספר ניסיונות גישור בין ישראל לפלסטינים על מנת ליישב את הסכסוך הממושך והעקוב מדם.

 

מהם חובותיו של המגשר?

להיות מגשר אינו תפקיד פשוט והוא נושא בחובו מספר חובות על מנת להיות מי ששם קץ לסכסוכים ומריבות, ויביא צדדים לרגיעה ולהמשך חיים נורמאליים ואיכות חיים סבירה.

 

ישנן עמותות שונות בארץ אשר מסייעות בתהליך הגישור, ובכל עמותה ישנו פירוט של אותן חובות אשר חלות על המגשר, להלן עיקרן-

·        איסור העברת מידע שנמסר בסוד לצד השני

·        איסור העברת מידע שנתגלה במהלך הגישור

·        איסור קבלת תהליך גישור אם ישנה קרבה אל אחד מן הצדדים

·        איסור קבלת תהליך גישור אם ישנו ניגוד אינטרסים

·        חל איסור על שימוש במידע לצרכים שאינם עבור הגישור ו/או קשורים אליו.

·        איסור לקחת צד כלשהו בהסכם

·        חובה על המגשר לנהוג בתום לב, בהגינות וללא משוא פנים.

 

 

גישור והמערכת המשפטית בארץ

כיום, בשל העומס הרב המוטל על בתי המשפט בארץ, נבדקים תיקים במטרה למצוא את אלה המתאימים לתהליך של גישור. בהסכמת הצדדים ובאישור בית המשפט, עובר תיק משפטי לטיפול של מגשר.

 

כאמור, שירותי המגשר נעשו פופולאריים במיוחד עבור תביעות בענייני אישות בין בני זוג ומרבית הדיונים הינם בתחום זה. הגישור מקנה דרך בלתי שיפוטית בה נבחנים כל האספקטים השונים, ונוצר מענה אשר מניח את דעתם של שני הצדדים.

 

 

באופן זה גם נחסך זמן עבודה של המערכת המשפטית בארץ, וגם תהליך דיון ארוך ומייגע עבור שני הצדדים נחתם בצורה נעימה ככל הניתן ובהסכמה הדדית.


לשיחה אישית עם בת אל קוצן, מומחית לאסטרולוגיה, אסטרומאגיה ופאנג שוואי, התקשרו למרכז המומחים של ישראל, 072-3401003, שלוחה 43.


הישארו מעודכנים! הצטרפו ל-STARS בפייסבוק


לקריאה נוספת:

הורוסקופ אהבה


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי