אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
טיפול פסיכולוגי
צילום: freedigitalphotos.net

טיפול פסיכולוגי

 

מאז ראשיתה, ידעה הפסיכולוגיה תמורות ושינויים רבים אשר הפכו את שיטת הטיפול לנחלת כל אדם. כבר לא מדובר בטיפול בו שוכב המטופל על ספה והמטפל לצדו, רושם את רשמיו.

 

כיום, הטיפול יכול להתבצע בצורה קבוצתית, לתקופה קצרה, באופן פעיל או עם בן / בת זוג, על פי שיטת טיפול אחת או תוך שילוב של כמה שיטות. מה שנותר לאורך השנים הוא השנים הארוכות להן נדרשים פסיכולוגים בתקופת הכשרתם, עד שיוכשרו לטפל בדבר העדין ההוא, נפש האדם.

 

פסיכולוגיה מודרנית

בטיפול אצל פסיכולוג כבר לא נמצא עצמנו שכובים על ספה בגבנו אל ד"ר פרויד. למעשה, כיום אף לא נצטרך לצאת אל מעבר לפתח ביתנו. הרי אם אפשר לקבל דרך הטלפון או האינטרנט חוות דעת מקצועית לגבי התנהלות פיננסית, למשל, למה שלא יתאפשר זאת גם עבור מצבנו הנפשי? אכן, האינטרנט פותח דלת לאפשרויות זולות, נוחות ומהירות עבור קבלה של שירות שאינו פחות ערך מן הצורה המסורתית המקובלת, וכך גם עבור הטיפול אצל פסיכולוג.

 

עלות מול תועלת

השאלה המרכזית שעולה מכך היא האם טיפול פסיכולוגי אשר מוגש דרך מייל, צ'ט או תוכנה ממוחשבת יכול להעניק את אותו הטיפול הקלאסי של שיחה עם פסיכולוג?

 

ובכן, אם נסתכל על האלמנט הכספי, נבין די במהרה כי העלות הכספית הינה גבוהה, וישנם אנשים רבים אשר זקוקים לטיפול אצל פסיכולוג אך אינם ניגשים על מנת לקבל אותו מכיוון שהם פשוט לא יכולים להרשות לעצמם טיפול אשר מסתכם בכמה מאות למפגש אחד ובכמה אלפים לטיפול כולל של מספר מפגשים.

 

מענה אלטרנטיבי מעין זה מעניק את האפשרות לקבל מענה מקצועי, בנוחיות של המטופל יחד עם עלות נמוכה בהרבה אשר מאפשרת קבלת טיפול מצד אחד ולא פוגעת במצב הפיננסי מצד שני.

 

מתנגדי הטיפול המודרני

יחד עם כל הקדמה והאפשרות למתן טיפול פסיכולוגי בדרכים אלטרנטיביות, פסיכולוגים עדיין סבורים כי הטיפול אשר מתבצע אל מול המטופל הינו המקצועי ביותר, דרכו יכול המטפל לאבחן בצורה הטובה ביותר את הבעיה, ולפיה להעניק את הטיפול אשר אותו אדם זקוק לו בצורה הטובה ביותר. לטענתם, האדם אינו יכול לאבחן את עצמו באופן עצמי, כך גם לא תוכנה מתוחכמת ככל שתהא.

 

את האבחון המקצועי צריך לבצע פסיכולוג אשר בוחן לא רק את דברי המטופל בעת פגישת האבחון הראשונית, אלא גם את אופי ההתנהגות שלו בכל רגע ורק לאחר ההתחשבות בסך כל הסממנים בעת הפגישה הוא מבצע את האבחון המקצועי הנכון אשר יביא להמשך טיפול רלבנטי עבור המטופל.


רוצים להישאר בעניינים? היכנסו ל-STARS בפייסבוק!


לשיחה אישית עם אירית סער, יועצת רוחנית ומומחית בנומרולוגיה, התקשרו אל נבחרת המיסטיקנים של ישראל בטלפון 072-3401003 שלוחה 53


לקריאה נוספת:

בין מזרח למערב. על הקינסיולוגיה

 

 


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי