אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
גוף, נפש והקשר ביניהם

גוף, נפש והקשר ביניהם

מרבית ענפי הטיפול ההוליסטי יוצאים מתוך הנחה כי טיפול באדם הסובל מסימפטום גופני אינו יכול להיות שלם אם במקביל לא טופלה גם נפשו, ולהיפך. החיבור גוף-נפש מצוי בתוכנו ואמור לעבוד בזרימה והרמוניה מוחלטים, אחרת, במקרה של חסימה בגוף, יהיו לדבר השלכות גם על הנפש, ולהיפך.


ריפוי כולל

הנחת העבודה של הריפוי ההוליסטי היא כי הגוף הוא דרך לביטוי של הנפש והנפש מבטאת את עצמה באמצעות הגוף. כל תהליך נפשי או רגשי שאנו עוברים משאיר את חותמו בגופנו ולהיפך. לכן, כשמחברים גוף ונפש בטיפול, מגיעים לידי מצב בו טיפול בנפש ימנע את הסימפטום הפיזי או טוב מכך, ימגר אותו כליל. 


טיפול בנפש הוא פעמים רבות טיפול במקורה של בעיה גופנית. לפי הנחה זו אם אדם מצוי במחלה, פשר הדבר כי קיים חוסר איזון בחיבור גוף נפש, והמחלה היא ביטוי להפרת האיזון הזה. בזמן שמחלה היא ממושכת האיזון לא רק מופר אלא גם מתערער ונחלש והכאבים הם בעצם הצעקה הפנימית של הגוף שמבקש מאיתנו לעצור ולבדוק כיצד ניתן לתקן את המצב. לכן, בניגוד לטיפול קונבנציונלי המרגיע את הכאב הפיזי באמצעות תרופות אולם לא פותר את שורש הבעיה, טיפולים הוליסטיים מספקים אף הם מרגוע לגוף הכואב אולם במקביל הם גם מנסים למצוא את מקור הבעיה הגופנית שנמצאת בכלל בנפש, ברגש או בשכל. שיבוש זה או חוסר איזון זה גורמים לחסימה של אנרגיית החיים שצריכה ואמורה לזרום בתוכנו בהרמוניה טבעית ומושלמת.

 

משנים את החשיבה ונרפאים

טיפולים המשלבים גוף נפש מאבחנים תחילה את המטופל כמכלול: אורחות חיים, הרגלי תזונה, טראומות מהעבר הקרוב או הרחוק, מתחים וכדומה. נבדקות האופציות לרגישויות לדברי מזון ותחומים נוספים. רק אז מתחיל טיפול שהוא אינדיבידואלי למטופל, טבעי בלבד ואשר יכולים להיות כרוכים בו מגע כמו עיסוי, מחטים כמו בדיקור, מחשבה כמו בביו אנרגיה, רגשות כמו ברייקי ועוד סוגי טיפול שונים המתאימים לסימפטום ומצב המטופל. אם ניתנות תרופות יהיו אלו צמחי מרפא או טיפות הומיאופתיות בלבד. 


תובנות חשובות

טיפולים הוליסטיים מחפשים כל הזמן את ההרמוניה בין הגוף והנפש מתוך ההבנה כי מרכז החיים, הצ'י, מצוי בגופנו ומזרים את אנרגיות החיים באיזון מושלם. נמצא כי קיימים בתוכו כוחות לריפוי גם של מחלות הנחשבות קשות, ובכוח המחשבה וההתבוננות פנימה, נצליח למצוא את הכוחות הקיימים בנו כדי להירפא. תפיסה זו מעודדת גם חשיבה חיובית והאמונה כי בידינו הכוח לסייע לעצמנו. חיבור גוף נפש קיים גם בטיפולים לילדים, ביניהם ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, בעיות של ויסות חושי ועוד. תופעות נפשיות ומתחים אצל ילדים יכולים לגרום לסימפטומים גופניים כמו גמגום, פריחה, בריחת שתן, הקאות ועוד. טיפול גוף נפש מחזיר להם את השלווה והרוגע ומעניק להם את הכוחות להתמודד עם מקומות רגשיים וכואבים בחייהם.


לשיחה אישית עם גאיה אריאל, מומחית לפאנג שואי וטיהור המרחב, ניתן ליצור קשר עם קו המומחים של ישראל בטלפון: 072-3401003 שלוחה 26


למאמרים נוספים: 

הצלחה, זה לא סוד

המטבח- מקור השפע בבית

פאנג שואי הכניסה לבית

המשבר הכלכלי

הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי