אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
Valentine Day - חג האוהבים

Valentine Day - חג האוהבים

אלה שונייה מאת: אלה שונייה מייעצת מיסטית, נומרולוגית, פותחת בקלפים, מפרשת חלומות לשיחה אישית 072-3401003 שלוחה 37

 


יום האוהבים, האם יש מי שמתעכב לשאול מהו מקורו ומהיכן אימצנו אותו? ובאמת, האהבה זקוקה היום יותר מתמיד לאינפוזיה ולזריקת עידוד רציניות, עד כדי אימוץ מנהג פגאני עתיק יומין, וזה נחמד, כי אף אחד אינו מסוגל, ומעולם לא היה מסוגל, להסתגל לתפיסה של הדתות המונותיאיסטיות, אשר עשקו את בני האדם משמחה וקשר ישיר עם האלוהות המבעבעת בכול. 

בחודש פברואר האוהבים מעניקים תשורות ואהבה זה לזו, בשם ולנטיין הקדוש

St. Valentin, מי היה אותו קדוש שבשמו אנו חוגגים את יום האהבה ?


ההיסטוריה של יום הוולנטיין  ושל הפטרון הקדוש שלו, לוטה בערפל, אולם ידוע שחודש פברואר היה מאז ימי קדם חודש הרומנטיקה, כפי שאנו מכירים אותו היום ; קרני שמש ראשונות המעניקות את האהבה החמה שלהם אחרי החורף ולקראת האביב, הצעירים היו נפגשים באחו המתחיל לראות בצבוצי ירוק ראשונים, הזקנים היו בוררים את הזרעים לקראת הזריעה וחוגגים את פוריות האדמה ואת זו שלהם.

יום נפלא זה טומן גם את שרידי מסורת רומית עתיקה וגם זו הנוצרית, אז איך בדיוק מתקשר הקדוש ולנטיין עם הפולחנים העתיקים הפגאניים, שהיו נהוגים בכל העולם העתיק, בכלל זה מצרים, בבל וכנען העתיקה ?

אגדה אחת מספרת,  שוולנטיין היה כהן ששירת ברומי במאה ה-3 לספירה, כאשר הקיסר קלאודיוס השני החליט כי גברים רווקים הם חיילים טובים יותר מאלה הנשואים ובעלי המשפחות, הוא חקק חוק האוסר על גברים צעירים להינשא – העתודה הצבאית שלו.

ולנטיין הכיר בחוסר-הצדק של הצו, הוא המרה את פי הקיסר והמשיך להשיא את זוגות האוהבים בהיחבא, כשפעילותו הסודית נחשפה, הורה קלאוסיוס להוציאו להורג.

אגדה אחרת מספרת, שהיה זה ולנטיין עצמו ששלח את ברכת ה"וולנטיין" הראשונה, בעודו אסור בבית האסורים, ולנטיין עצמו התאהב בנערה צעירה שייתכן שהייתה בתו של אחד הסוהרים – שביקרה אותו בתא האסורים שלו, לפני מותו, ולנטיין כתב לה מכתב וחתם עליו, "מוולנטיין שלך", ביטוי שנהוג עד עצם היום הזה.


אף-על-פי שהאמת מאחורי האגדה של ולנטיין אפלה וקודרת, הסיפורים בוודאות מדגישים את ולנטיין כדמות אוהדת, הרואית ובעיקר רומנטית.


וכך, למרבה האירוניה, כאשר האהבה נמצאת היום באינפלציה, אפלה וקודרת כמו תאו של ולנטיין, היום הזה מדגיש את התקווה וההתעוררות מחדש של רגש האהבה הטהור, מתוך לבם של האוהבים, שנכונים להעשיר את עולמם של אהוביהם, וחפצים בצמיחתם ואושרם, בכוונה הרואית נטולת אגו עצמי, בגישה רומנטית ותמימה, המסוגלת לצמוח לתוך בשלות של אהבה הדדית בוגרת ואחראית.

שולחת אליכם מלא אהבה - אלה שונייה

 

מאמרים נוספים :

הרוחניות שבאהבה

נומרולוגיה וזוגיות

פריסת הזוגיות שלך

הכל על אהבה גורלית

סוד הזיווג בקבלההדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי